Targowisko w Zabrzu przejdzie remont za 9,5 mln złotych

  Targowisko w Zabrzu przejdzie remont za 9,5 mln złotych

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wszystko wskazuje na to, że po latach wejdzie w końcu w życie koncepcja przebudowy targowiska w centrum Zabrza. Wyłoniono wykonawcę.
  Mostostal Zabrze - Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego zwyciężył w przetargu na przebudowę największego targowiska w Zabrzu. Plac przy ulicach Boboli i Piastowskiej od lat wymaga modernizacji. Pojawiały się różne koncepcje, ale żadna jak dotąd nie była nawet blisko realizacji. Teraz wszystko jednak wskazuje, że plany uda się urzeczywistnić.

  Zwycięzca przetargu ma na wykonanie prac czas do 30 września 2015 roku.
  Jego oferta opiewa na 9,5 mln zł i okazała się lepsza od dwóch innych złożonych w postępowaniu: tyskiej firmy Concret (zaproponowała 8,9 mln zł brutto) oraz konsorcjum firm Erbud i Bud Serwis Deka z Rybnika i Gliwic (7,7 mln zł brutto). Cena nie była bowiem jedynym kryterium. Ważne były również zaproponowane przez firmy rozwiązania. Inwestycja jest bowiem prowadzona w trybie "zaprojektuj i wybuduj", co oznacza, że wykonawca sam przygotowuje wszelkie projekty.

  Nie wiadomo więc na razie, jak dokładnie ma wyglądać nowe targowisko, ale znane są ogólne wytyczne, których wykonawca musi się trzymać. Przede wszystkim znikną dotychczasowe baraki i pojawi się nowa nawierzchnia. Później rozpocznie się budowa nowego targu. Będzie się składał z murowanych boksów (ok. 150 o pow. 8, 12 i 16 m kw.) i częściowo zadaszonego pasażu. Boksy sprzedawców będą wyposażone w media. Na terenie targowiska znajdą się również punkty gastronomiczne, budynki administracji i sanitariaty. Będzie również odkryty plac targowy o powierzchni ok. 170 metrów kw. Wraz z remontem targowiska odnowione mają zostać drogi dojazdowe i ciągi pieszych w tym rejonie. Obok targu powstanie również parking.

  Właścicielem terenu, na którym znajduje się targowisko, jest miejska spółka: Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji. Cały teren liczy sobie blisko 12,5 tys. metrów kwadratowych. 4,8 tys. m kw. to tereny zielone, w tym skarpa, które również zostaną odnowione i zabezpieczone.


  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama