Maria Meyer 14 lat była Marią Magdaleną, a dziś zagra ją po...

  Maria Meyer 14 lat była Marią Magdaleną, a dziś zagra ją po raz ostatni

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Cieszę się, że stworzyłam rolę zapamiętaną - mówi Maria Meyer, aktorka Teatru Rozrywki. Żegna się z rolą Marii Magdaleny w musicalu "Jesus Christ Superstar"
  Maria Meyer 14 lat była Marią Magdaleną, a dziś zagra ją po raz ostatni

  ©Teatr Rozrywki

  Dla wielu fanów musicalu "Jesus Christ Superstar", który od niemal 15 lat wystawiany jest w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, informacja o ostatnim spektaklu z udziałem Marii Meyer w roli Marii Magdaleny była niczym grom z jasnego nieba. To właśnie dzisiaj jest ten dzień, kiedy po raz ostatni będzie można usłyszeć Meyer w piosence "Jak mam go miłować" albo "Zacznijmy jeszcze raz, od nowa".

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Maria Meyer - ostatni występ Marii Magdaleny [ZDJĘCIA]


  Jestem spełniona, mogę oddać tę rolę


  Informacja o pożegnaniu się aktorki z tą rolą ukazała się m.in. na profilu teatru na portalu społecznościowym Facebook. I od razu pojawiły się komentarze internautów: "wielka szkoda" i "dziękujemy za rewelacyjną kreację".

  Decyzja dojrzewała w Meyer co najmniej od roku, aż w końcu zdecydowała, że już jest ten czas, żeby oddać Marię Magdalenę w ręce młodszej koleżanki. Teraz na scenie zastąpi ją Emilia Majcherczyk, którą w nowej roli zobaczymy już jutro o godz. 19. - Wszystko w życiu się zmienia, my się też zmieniamy i wyrastamy z niektórych ról. Ja też wyrosłam, po części z kostiumów, po części z roli - wyjaśnia swoją decyzję słynna aktorka chorzowskiego teatru. Dodaje jednak, że rzadko w pracy aktora zdarza się, by ten mógł stwierdzić, że już się "nagrał". - To chyba pierwsza z moich ról, co do której mogę powiedzieć, że jestem w niej spełniona, że mogę ją już oddać - mówi Meyer.

  Maria Meyer z rolą Marii Magdaleny w tym musicalu jest związana od samego początku. A spektakl z afiszów Rozrywki nie został ściągnięty przez kilkanaście lat i ciągle cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów. Jeśli ktoś planuje się na niego wybrać, to bilety trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Na dzisiejsze widowisko wczoraj po południu było tylko kilka wolnych miejsc, w najtańszej strefie, na bocznym balkonie. O jutrzejszym spektaklu nie ma co mówić. W poniedziałek dostępny był tylko jeden bilet na prawym balkonie.

  Skąd ten fenomen musicalu? Maria Meyer uważa, że można go wyjaśnić uniwersalnymi prawdami, które są przesłaniem tego widowiska.

  - Tłum jest nieobliczalny, jednego dnia bardzo kocha i wywyższa, a drugiego dnia jest w stanie zmiażdżyć i zgnieść. I to jest cały czas aktualne - dodaje. Maria Magdalena, w którą wcieliła się Meyer, nie należy do głównych postaci tej rock opery. Sama Meyer przyznaje, że w scenariuszu o jej postaci nie było praktycznie nic wiadomo, a na scenie pojawia się jedynie w kilku piosenkach. Ale to właśnie Meyer, obok Macieja Balcara, wokalisty grupy Dżem, który gra Jezusa, oraz Janusza Radka, wcielającego się w postać Judasza, stworzyła dla wielu niezapomnianą kreację.

  - Jestem szczęśliwa, że udało się nam w czasie prób wypracować istnienie Marii Magdaleny razem z grupą, która towarzyszy Jezusowi, że ona żyje przez całe przedstawienie, a nie jest obecna tylko przez trzy piosenki - mówi Meyer.

  Sztuka "tego komucha" na afiszu od 2000 roku


  Teatr Rozrywki musical zagrał na swojej scenie już 284 razy. Zazwyczaj w repertuarze pojawia się w okolicach świąt Wielkiejnocy jako jedna z form przypomnienia sobie wydarzeń z ostatnich dni życia Jezusa, które w tamtym okresie są wspominane. Chociaż w dość odmienny sposób, żeby nie powiedzieć kontrowersyjny.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cała prawda

   czytajcie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   http://www.kempinsky.pl/jak-przejac-teatr/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama