Celnicy uruchomili w Cieszynie jedyne w Polsce call center

  Celnicy uruchomili w Cieszynie jedyne w Polsce call center

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Celnicy uruchomili w Cieszynie jedyne w Polsce call center

  ©Łukasz Klimaniec

  Profesjonalne Centrum Informacyjne Służby Celnej zostało uruchomione w Cieszynie. W specjalnie wygłuszonych pomieszczeniach na 14 stanowiskach telefonicznych celnicy odpowiadają na pytania klientów związane z przepisami, cłem i akcyzą.
  Celnicy uruchomili w Cieszynie jedyne w Polsce call center

  ©Łukasz Klimaniec

  - Takie call center wpisuje się w program modernizacji Służby Celnej i tworzenie przyjaznej obsługi przedsiębiorców i podatników - przekonywał wczoraj w Cieszynie Jacek Kapica, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i szef Służby Celnej.

  Do tej pory o sprawy związane z importem towarów z zagranicy, przewozem dewiz czy sprowadzeniem samochodu można było za-pytać w jednym z 16 oddziałów Służby Celnej w kraju.
  Z tym jednak bywało różnie. Nie zawsze informacja była pełna, szybka i rzetelna. Dlatego pojawił się pomysł utworzenia centrum informacyjnego, w którym przeszkoleni celnicy będą służyli radą i informacją dla przedsiębiorców i osób fizycznych.

  Wybór padł na Cieszyn, bo w mieście - mimo zlikwidowania kontroli na granicy - pozostały budynki celników oraz kadra pracowników. Z końcem ub. roku Centrum Informacji Służby Celnej funkcjonowało w Izbie Celnej w Katowicach w ramach tzw. fazy testowej. Teraz działa już pełną parą. Dziennie celnicy odbierają około 200 telefonów, przede wszystkim od przedsiębiorców.

  - Telefonów jest sporo, głównie dotyczą przywozu towarów z innych państw. Są też pytania związane z przewozem dewiz przez granicę, czy akcyzą na samochody - przyznał Zbigniew Klocek, jeden z celników obsługujących call center. Numer centrum informacji to 801-47-04-77.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cIEKAWE...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   że pan Kapica nie wie, iż od kilku lat istnieje już w Cieszynie inne i JEDYNE TAKIE W KRAJU celne centrum telefoniczne: całodobowy HELPDESK elektronicznych systemów INTRASTAT, ECS, EORI, ICE, PDR,...rozwiń całość

   że pan Kapica nie wie, iż od kilku lat istnieje już w Cieszynie inne i JEDYNE TAKIE W KRAJU celne centrum telefoniczne: całodobowy HELPDESK elektronicznych systemów INTRASTAT, ECS, EORI, ICE, PDR, Celina. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo