Nie dostaniesz komunalnego lokalu, gdy masz jakąś...

  Nie dostaniesz komunalnego lokalu, gdy masz jakąś nieruchomość. Uwaga na pułapki!

  Jadwiga Jenczelewska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jak to załatwić - krok po kroku Mecenas Sławomir Zaremba, prawnik z Katowic, poniżej ocenia opisany problem i podpowiada, jak go rozwiązać.W zakresie
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Nie dostaniesz komunalnego lokalu, gdy masz jakąś nieruchomość. Można ją podarować rodzinie, ale uważaj na różne pułapki prawne
  Sprawy mieszkaniowe same w sobie są trudne i skomplikowane. Ale gdy skrzyżują się jeszcze z powikłanymi problemami spadkowymi i dotyczącymi dziedziczenia, przypominają splątaną szaradę, której przeciętny czytelnik nie ogarnia. Taką właśnie łamigłówkę musi rozwiązać nasz czytelnik. Pan Michał zwrócił się więc do nas z pytaniami i prośbą o pomoc w uporządkowaniu galimatiasu, z jakim ma do czynienia.

  "Moja małżonka wraz z teściową mają wspólne mieszkanie własnościowe. Teściowa ma 5/8 wartości mieszkania, a żona 3/8 wartości mieszkania. Żona uzyskała swoją część po śmierci najpierw ojca, a potem po śmierci brata" - napisał pan Michał.
  Ponieważ on i jego żona starają się o uzyskanie mieszkania komunalnego, ta współwłasność, którą posiada żona naszego Czytelnika, wyklucza ich z listy starających się o przydział lokalu z zasobów gminy.

  "Dlatego żona chce swoją część przekazać - jako darowiznę - babci, czyli mamie teściowej lub cioci, a zarazem siostrze rodzonej teściowej, pomijając samą teściową, a potem spisać testament, że - w razie śmierci którejkolwiek z wymienionych osób, czyli babci lub cioci, darowiznę tę - jako spadek zapisany w testamencie - otrzyma ponownie żona".

  Na koniec pan Michał dodaje. "Proszę o wyliczenie i opisanie wszystkich kosztów w przypadku obu wariantów i o ewentualną podpowiedź - jak rozwiązać ten problem. Dodam jeszcze, że mieszkanie mieści się w wieżowcu i jego całkowita powierzchnia to 37,5 m kw. Nie ukrywam, że chcemy załatwić to w miarę tanim kosztem".


  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo