MŚ Katar 2015: Mecz Polska - Arabia Saudyjska 32:13 (17:6) [RELACJA, RELACJA LIVE + ZDJĘCIA + WIDEO]

Jacek Sroka, Doha
Mecz Polska - Arabia Saudyjska LIVE ONLINE MŚ Katar 2015:
Mecz Polska - Arabia Saudyjska LIVE ONLINE MŚ Katar 2015: Jacek Sroka
W swoim czwartym występie w MŚ w Katarze reprezentacja Polski wysoko pokonała Arabię Saudyjską 32:13 (17:6), ale zmarnowała aż sześć rzutów karnych! - Znudziły wam się horrory, to teraz siedźcie cicho - mówił po meczu rezerowowy bramkarz Marcin Wichary. Na zakończenie fazy grupowej biało-czerwoni zagrają w sobotę z Danią i stawką tego spotkania będzie drugie miejsce w grupie.

Mimo że rywal grał przez cały mecz niezbyt lubianą przez nasz zespół obronę 3-3, to nasi zawodnicy nie mieli żadnych problemów z jej pokonywaniem. Rozgrywający albo decydowali się na slalomy między obrońcami, albo szukali naszych obrotowych, którzy dopełniali formalności. Niezwykle skuteczny był zwłaszcza Kamil Syprzak, który w całym meczu nazbierał aż 10 bramek.

Selekcjoner Michael Biegler oszczędzał lekko kontuzjowanego w meczu z Rosją Krzysztofa Lijewskiego, który wyszedł tylko do jednego karnego. Przestrzelił, a co ciekawe, w całym meczu żadna z prób z siódmego metra w wykonaniu graczy obu drużyn, a było ich osiem, nie była skuteczna! Nasi gracze nie rzucili aż sześciu "siódemek"! W piłce ręcznej to niezwykle rzadkie. Przy ostatniej próbie nasi kibice głośno domagali się, aby do rzutu podszedł... Sławomir Szmal.

- Narzekacie zawsze, że robimy horrory, to teraz siedźcie cicho - śmiał się w przerwie do polskich dziennikarzy siedzący na trybunach rezerwowy bramkarz naszej ekipy, Marcin Wichary. Jego koledzy w tym czasie zajadali batoniki, popijali soczki i uśmiechali się do kamer. Pierwszego gola po przerwie przeciwnik rzucił nam dopiero po 10 minutach gry.

- Wbrew pozorom nie był to łatwy dla nas mecz. Musieliśmy się skoncentrować, dobrze wejść w grę, wypracować przewagę i kontrolować mecz. Chcieliśmy uniknąć tez kontuzji, co się nie udało, bo urazów, jeszcze nie wiem jak poważnych, doznali Krajewski i Syprzak. Jeśli chodzi o rzuty karne, to próbowałem już wszystkiego. Zacząłem od najbardziej doświadczonych graczy, ale nic to nie dało. Słyszałem, że kibice domagali się, aby rzucał Szmal, ale to by było niesportowe - powiedział Biegler.

GRUPA D
Polska - Arabia Saudyjska 32:13 (17:6)

Polska: Szmal, Wyszomirski - Krajewski 2, Wiśniewski 3 - Bielecki, Chrapkowski 4 - Jurkiewicz 3, M. Jurecki 1 - Rojewski 2, Lijewski, Szyba 1 - Orzechowski 2, Daszek - Syprzak 10, Grabarczyk, B. Jurecki 4. Kary: 6 min.

Arabia Saudyjska: Al Nassfan, Ali Al Saffar - Al Abbas, Al Janabi 1, Al Hulaili 1, Al Hammad, Al Jo-hani 2, Hazazi, Al Abdulai 4, Al Salam, Al Obaidi, Al Abas, Al Salem 1, Al Zaer 1, Al Hannami 2, Abbas Al Saffar 1. Kary: 6 minut.

6. Arabia S.4068-129

Następne mecze w sobotę: Polska - Dania (19), Arabia Saud. - Niemcy (17), Argentyna - Rosja (17)

18.28 Wygrywamy 32:13

18.26 30:13 po rzucie Chrapkowskiego. Może jednak wygramy 20 bramkami jak Duńczycy. Do końca 3 minuty

18.22 Czas dla Polski. Prowadzimy 28:13, a do końca meczu 5 minut

18.20 Bomba Chrapkowskiego z dystansu jest 28:12. Gdybyśmy wykorzystali karne przewaga wzrosłaby do ponad 20 trafień

18.18 Mamy kolejnego karnego. Kibice domagają się by rzucał Sławek Szmal. Podchodzi Bartek Jurecki i bramkarz rywali znów broni. Mógł rzucać "Kasa" - gorzej by nie było

18.16 Daszek znów nie rzuca karnego. Jakaś epidemia na 7 metrze?

18.15 Saudyjczycy przegrali z Rosją 10 bramkami, z Argentyną 12, a z Danią 20. Iloma przegrają z Polską? Na razie jest 26:10 i 12 minut do końca

18.10 Wiśniewski zwodem ładnie gubi obrońcę i trafia do siatki 24:10

18.09 Na szczęście mamy Syprzaka, który jest nie do zatrzymania 23:9, a on rzucił 10 bramek

18.07 Drugie z rzędu trafienie rywali. Przegrywają już tylko 8:21

18.03 Pierwsze trafienie Saudyjczyków po przerwie. Czekali na to prawie 10 minut.

18.01 Czas dla Saudyjczyków, którzy przez 8 minut drugiej połowy nie rzucili bramki. Rywali wręcz demoluje Syprzak wykorzystując swoje znakomite warunki fizyczne. Rzucił już osiem bramek. Jest 21:6

17.58 Daszek też nie trafia karnego. To już trzeci zmarnowany w tym meczu

17.56 Prowadzimy już 20:6. Saudyjczycy w tej połowie jeszcze nie trafili do naszej bramki

17.52 Zaczęła się druga połowa.

17.37 Najwięcej bramek dla Polaków zdobyli Kamil Syprzak 5 i Bartek Jurecki - 3

17.36 Koniec I połowy. Prowadzimy z Saudyjczykami 17:6. Zgodnie z przewidywaniami jest to jednostronne widowisko

17.33 Mecz toczy się pod kontrolą biało-czerwonych. Prowadzimy już 15:6. Do końca I połowy 2 minuty

17.28 Pierwszy raz trafia dzisiaj Bartek Jurecki 13:5 w 24 min

17.26 Trafia Rojewski z koła jest 12:5. Nasi obiecywali, że nie zlekceważ Saudyjczyków, a chwilami lekceważą popełniając takie same proste błędy jak rywale

17.24 Siły wyrównane, bo Chrapkowski też dostał karę

17.23 Kara dla Saudyjczyka i Polacy przez 2 minuty w przewadze

17.22 Po rzucie Chrapkowskiego prowadzimy już 10:4 w 19 min

17.18 Orzechowski trafia. To pierwszy gol zawodnika Górnika w MŚ w Katarze. Jest 8:4

17.16 Drugi niewykorzystany karny. Bielecki w poprzeczkę

17.14 Arabowie przeszli do indywidualnego krycia na całym boisku, co wykorzystał Syprzak, ale trafił dopiero za drugim razem 6:3

17.12 Kontra Polaków Wiśniewski wylądował na bandzie reklamowej, ale był faulowany. Karnego rzucał Lijewski, który wszedł na chwilę i bramkarz obronił

17.10 Saudyjczycy po 8 minutach przegrywają 2:5 i ich trener Goran Dżokić bierze czas

17.08 Polscy kibice nie cichną ani na chwilę i mają powody do radości, bo Polska prowadzi już 4:1

17.06 Jurkiewicz trafia i jest już 3:1

17.04 Krajewski zdobywa drugą bramkę, ale Saudyjczycy też pokonują Szmala 2:1

17.03 Na pozycji Lijewskiego od początku gra Rojewski. Krzysiek siedzi na ławce

17.02 Szmal broni karnego brawo!

17.00 Zaczynamy i szybko obejmujemy prowadzenie 1:0 Syprzak

16.55 Nasi już na boisku

16.50 Za 10 minut początek meczu, a w hali jest ponad setka polskich kibiców i ... 30 Francuzów, którzy po nas zagrają z Algierią. Saudyjczyków nie zauważyłem. Całości dopełnia kilkudziesięciu dziennikarzy, ochrona i woluntariusze

16.40 Hala w Duhail z zewnątrz prezentuje się bardzo efektownie

16.35 Krzysiek Lijewski rozgrzewa się razem z kolegami, ale ma usztywnione kontuzjowane prawe kolano

16.30 My czekamy na mecz z Saudyjczykami, a katarskie gazety żyją wczorajszą potyczką gospodarzy z mistrzami świata Hiszpanami. Okładka jak się patrzy

16.20 Zaczynamy relację live z meczu Polska - Arabia Saudyjska w hali Dusail, która jest siedzibą Katarskiego Związku Piłki Ręcznej. Poza główną areną z widownią na 5,5 tys. miejsc są tu jeszcze dwie hale treningowe, basen, siłownia i... stadion piłkarski

Prawdopodobnie bez Krzysztofa Lijewskiego zagrają nasi szczypiorniści w dzisiejszym meczu z Arabią Saudyjską.

Rozgrywający Vive Tauronu Kielce, jak dotąd jeden z najlepiej prezentujących się na mistrzostwach świata w Katarze naszych zawodników, doznał kontuzji już w trzeciej minucie wtorkowego meczu z Rosją, wygranego przez naszą reprezentację 26:25. - Po rzucie upadłem i "uciekło" mi kolano, z którym mam problem od dłuższego czasu - mówił Krzysztof Lijewski.

Polska - Arabia Saudyjska przeostatnim meczem fazy grupowej

Dziś o godzinie 17 Polacy rozegrają w Duhail Sports Hall przedostatni mecz fazy grupowej. Zmierzą się z outsiderem grupy D Arabią Saudyjską. Rozgrywki grupowe zakończą sobotnim meczem z Danią.

- Decyzję o tym, czy "Lijek" zagra, podejmiemy po rozgrzewce. Chyba że wcześniej podejmie ją lekarz. Najprawdopodobniej nie będziemy ryzykować. Krzysiek jest nam potrzebny na sobotni mecz z Danią, z Arabią poradzimy sobie bez niego - mówi drugi trener naszej reprezentacji Jacek Będzikowski.

- Krzysiek podkręcił prawe kolano. To nic groźnego i mógłby zagrać w następnym meczu, ale wątpię, czy trenerzy będą ryzykować - mówi lekarz naszej drużyny Rafał Markowski.

Arabia Saudyjska zastąpiła na katarskiej imprezie Bahrajn, który wycofał się z przyczyn politycznych. Dzisiejszy przeciwnik biało-czerwonych przegrał dotąd wysoko wszystkie spotkania i ma najgorszy bilans bramek spośród wszystkich drużyn na mundialu (minus 42). Ostatni raz graliśmy z tym rywalem dwa lata temu podczas mistrzostw w Hiszpanii, pokonując go aż 24:18. Wszystko wskazuje na to, że dziś, po raz pierwszy na tych mistrzostwach, nie będziemy oglądać horroru.

Polska - Arabia Saudyjska: Jak wygrać z outsiderem?

- Warunek jest jeden: musimy zacząć mecz na pełnej koncentracji, wypracować odpowiednią przewagę. I wtedy będziemy mogli myśleć już o meczu z Danią - mówi bramkarz naszej ekipy Piotr Wyszomirski.

Polacy nadal mają szanse nawet na pierwsze miejsce w grupie - teraz są na trzecim z czterema punktami, tyle samo ma Dania, a prowadzący Niemcy mają punkt więcej.

W meczu z Rosją, po raz pierwszy w Katarze, w większym wymiarze czasowym zagrał Karol Bielecki. Ale 13 minut to i tak niewiele.

- Ja o tym nie decyduję, tylko trener. Jestem już doświadczonym zawodnikiem [w piątek Bielecki skończy 33 lata - red.] i bardziej cieszy mnie wygrana drużyny niż to, że rzucę ileś tam bramek - mówi Bielecki, który przyznaje, że na razie nasz zespół gra poniżej możliwości. - Jesteśmy dobrze przygotowani do turnieju pod względem fizycznym, ale brakuje nam pewności siebie - tłumaczy Bielecki.