Brodka i Czesław Mozil dostali najwięcej nominacji do...

  Brodka i Czesław Mozil dostali najwięcej nominacji do Fryderyków [WIDEO]

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Monika Brodka

  Monika Brodka ©ARC DZ

  Trwa znakomita passa Moniki Brodki, która w ubiegłym roku wydała bardzo dobry album "Granda". Ta pochodząca z Twardorzeczki wokalistka zgarnęła najwięcej, bo 9 nominacji do tegorocznych Fryderyków - najważniejszych nagród polskiego przemysłu fonograficznego. Nasza góralka na szansę na statuetki w kategoriach: Autor Roku, Kompozytor Roku, Wokalistka Roku, Album Roku Pop, produkcja Muzyczna Roku, Wideoklip Roku, Najlepsza Oprawa Graficzna Albumu oraz dwie nominacje w kategorii Piosenka Roku.
  Monika Brodka

  Monika Brodka ©ARC DZ

  Podczas dzisiejszej uroczystości ogłoszenia listy nominowanych, która odbyła się w Warszawie, wiele powodów do radości miał także Czesław Mozil. Pochodzący z Zabrza wokalista został nominowany w 7 kategoriach (m.in. Album, Kompozytor i Wokalista Roku)
Po sześć nominacji otrzymali: zespół Acid Drinkers, grupa Raz Dwa Trzy oraz Wojciech Waglewski, który w ubiegłym roku świetnie prezentował się na ogólnopolskiej trasie Męskiego Grania. 


  W kategorii Album Roku Blues powalczą m.in. Irek Dudek ("Dudek Bluesy") i zespół HooDoo Band, w którym wokalistką jest Ala Janosz (Pszczyna)
.  Ogromnie cieszą nominacje dla grupy NO!NO!NO!, którą tworzą muzycy Myslovitz Wojtek Powaga i Przemek Myszor z wokalistą Tomkiem Makowieckim. Panowie powalczą o Fryderyki w kategoriach Album Roku Muzyka Alternatywna, Fonograficzny Debiut Roku i Najlepsza Oprawa Graficzna Albumu. 

  W kategorii Album Roku Hop-Hop/R&B/Reggae nominowany został katowicki raper Abradab (za album "Abradabing"). O Fryderyka w kategorii Album Roku Rock walczyć będzie Muniek (za solowy album "Muniek"). Zwycięzców Fryderyków poznamy podczas gali, która odbędzie się prawdopodobnie w maju w Warszawie. 


  W tym roku do Biura Akademii Fonograficznej wpłynęło 726 zgłoszeń we wszystkich kategoriach. O nominacje do Fryderyków 2011 ubiegało się 101 albumów muzyki poważnej, 29 albumów jazzowych, 139 albumów zagranicznych artystów, 201 albumów z polską muzyką rozrywkową, 147 singli (kategoria: Piosenka Roku) i 97 wideoklipów polskich wykonawców. Natomiast o nominację dla najlepszego debiutu fonograficznego rywalizowało 45 artystów muzyki rozrywkowej, 15 artystów muzyki poważnej i 6 muzyków jazzowych
Jak co roku Akademia Fonograficzna postanowiła uhonorować też muzyków i twórców szczególnie zasłużonych dla polskiej kultury muzycznej. Złotego Fryderyka za całokształt twórczości przyznano: Wojciechowi Młynarskiemu (w kategorii Muzyka Rozrywka), Włodzimierzowi Nahornemu (Muzyka Jazzowa) i Jerzemu Maksymiukowi (Muzyka Poważna).

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   FVIlAMZjKHvAGZ

   qnCtPcImbJhevQuuK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 91

   xm1cpj tupyzzmkzbdf, [u**********hyrcogrmbumk.com/]hyrcogrmbumk[/url], [link=http://ucefzyglkovj.com/]ucefzyglkovj[/link], http://zbkqemykmoug.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama