Sosnowiec: w garażach trzymali nielegalny alkohol

  Sosnowiec: w garażach trzymali nielegalny alkohol

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po nitce do kłębka - czyli od ujawnienia trefnych papierosów bez polskiej akcyzy, aż do garaży pełnych wódki niewiadomego pochodzenia - trafił śląski wywiad skarbowy.
  Najpierw na terenie Sosnowca wykryto transport papierosów, najpewniej zza wschodniej granicy. Ukryto je w samochodzie na chełmskich numerach rejestracyjnych z podwójnym dnem na kontrabandę.

  Ustalono, że grupa działająca na terenie Śląska i Zagłębia ulokowała centrum swoich interesów na terenie zamkniętego parkingu strzeżonego, gdzie wynajęła trzy garaże. Pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej zatrzymali mężczyzn w wieku 23 i 49 lat. Przechowywany w garażach towar miał trafić na okoliczne targowiska. Odkryto 13315 paczek papierosów bez polskiej akcyzy, 194 litrowe butelki z cieczą o zapachu alkoholu, 5 beli tytoniowych do przetworzenia, urządzenie do wytwarzania krajanki tytoniowej, 74 sztuki odzieży z markowymi napisami. Mężczyźni odpowiedzą za tzw. paserstwo akcyzowe i narażenie państwa na straty z tytułu niezapłaconego podatku (88 tys. zł).

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama