Ostatnia droga, czyli jak w Siemianowicach karawan pomaga...

  Ostatnia droga, czyli jak w Siemianowicach karawan pomaga sprzątać po wyborach

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Karawan podjechał pod słup
  1/2
  przejdź do galerii

  Karawan podjechał pod słup ©internauta

  W Siemianowicach słupy ogłoszeniowe z plakatów wyborczych oraz ogłoszeń sprzątał... karawan! Podobno nie pierwszy raz zresztą...
  Bardzo nietypowy widok ukazał się w piątkowy poranek oczom naszej Czytelniczki. Idąc na przystanek autobusowy przy ul. Świerczewskiego zobaczyła... karawan. - Początkowo pomyślałam, że coś złego tam się stało, ale po chwili zobaczyłam, że pan z MPGKiM przyjechał zerwać plakaty wyborcze, a w ich miejsce powiesić coś innego! - poinformowała nas mejlowo Czytelniczka dołączając do tego kilka zdjęć.

  Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Siemiano-wicach Śląskich ma w ofercie różne usługi. Spółka, w której część udziałów posiada miasto, zajmuje się między innymi usługami oczyszczania miasta, odpowiada za gospodarkę komunalną, prowadzi usługi remontowe, ślusarskie, konserwacyjne, reklamowe, a także ma własną myjnię samochodową, zarządza nieruchomościami oraz prowadzi usługi pogrzebowe. Stąd też nikogo nie dziwi widok karawanu z naklejonym na nim złotymi literami emblematem MPGKiM.

  Jak się okazuje, tak niecodzienny widok, jak karawan zdejmujący ogłoszenia i plakaty z miejskich słupów ogłoszeniowych, dla niektórych sie-mianowiczan nie jest niczym niezwykłym.

  - Już za poprzednich prezydentów karawan wykorzystywany był do różnych celów. Nic tylko pogratulować pomysłów kierownictwu MPGKiM - napisał jeden z naszych inter-nautów. - Są do tego stopnia leniwi, że muszą podjechać pod sam słup, na trawnik. Nie można było stanąć przy krawężniku? - ocenia Ewa.

  - To nietypowa sytuacja i zdajemy sobie sprawę, że widok karawanu może zostać przez mieszkańców odebrany dość krytycznie. Wystosowaliśmy już do MPGKiM prośbę o to, aby w przyszłości nie używali tego pojazdu do tego rodzaju prac - mówi Jakub Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Siemianowicach.

  A kto poniesie koszty zdejmowania plakatów wyborczych ze słupów? Nikt, ponieważ wisiały one na miejskich słupach ogłoszeniowych, z których kandydaci korzystali bezpłatnie. - Stąd też w tym przypadku nie poniosą żadnych kosztów - kończy Nowak.


  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w JSW? Będzie głośniej niż w Kompanii Węglowej! - ostrzegają górnicy
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama