Oszuści w Częstochowie wyłudzali od starszych ludzi pożyczki...

  Oszuści w Częstochowie wyłudzali od starszych ludzi pożyczki pod pretekstem remontu

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Oszuści w Częstochowie wyłudzali od starszych ludzi pożyczki pod pretekstem remontu
  Michał N. wraz z żoną znaleźli sobie łatwy sposób na dostatnie życie. Wyłudzali pieniądze od starszych osób na konto remontów ich domów.
  Oszuści w Częstochowie wyłudzali od starszych ludzi pożyczki pod pretekstem remontu
  Prokuratura skierowała do sądu w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Michałowi N., jego żonie i kilku innym osobom, działającym w szajce oszustów. Mechanizm ich przestępstw był prosty.

  Michał N. nakłaniał starsze osoby na kredyt, który był zaciągany na remont domów i mieszkań ofiar. Remont wykonywała firma ojca oszusta, wystawiając przy tym zawyżone rachunki.

  3 czerwca 2013 roku policja w Kłobucku uzyskała informację o próbie wyłudzenia 20 tysięcy zł pożyczki gotówkowej w jednym z banków.
  Po przybyciu do siedziby banku policjanci zatrzymali 69-letniego Władysława C. oraz towarzyszącego mu Michała N. i jego żonę Agnieszkę W. W wyniku przeszukania samochodu Agnieszki W., który był zaparkowany w okolicach banku, ujawniono bardzo obszerną dokumentację w postaci umów pożyczki, zawartych na nazwiska różnych osób, wezwań do zapłaty, zaświadczeń o zatrudnieniu, zapisków z danymi osób, odcinków wypłaty rent i legitymacji emeryta.

  - Wstępne czynności śledcze pozwoliły na ustalenie, że Michał N. nakłonił Władysława C. do uzyskania kredytu i przekazania mu pieniędzy, w zamian za wykonanie ocieplenia jego domu. Do wyłudzenia kredytu posłużyło zaświadczenie o zatrudnieniu Władysława C., sfałszowane przez Agnieszkę W. i Michała N - mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury. - Kilkanaście dni wcześniej w ten sam sposób Władysław C. uzyskał pożyczkę 10 500 zł w innym banku i przekazał ją Michałowi N.

  Michał N., pracując jako przedstawiciel handlowy w firmie ojca, w latach 2012-2013 nakłonił wiele osób do uzyskania kredytów na sfinansowanie remontów, które miała wykonać ta firma. Kredyty były zaciągane na kwoty znacznie wyższe niż wynikające ze zleceń wykonania robót, co potwierdził w opinii biegły z zakresu budownictwa. Michał N. za każdym razem przywłaszczał sobie nadwyżkę. Oszukał tak co najmniej 25 osób, niektóre nawet na 70 tysięcy zł.

  Oskarżony przyznał się częściowo do popełnienia przestępstwa z udziałem Władysława C., stwierdzając jednocześnie, że osoba ta miała uzyskać kredyty na własne potrzeby. Mężczyzna nie przyznał się natomiast do popełnienia pozostałych przestępstw. Michał N. był w przeszłości pięciokrotnie karany za przestępstwa oszustwa. Agnieszka W. i Władysław C. przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia, zgodne z ustaleniami śledztwa. Oskarżonym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.


  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w JSW? Będzie głośniej niż w Kompanii Węglowej! - ostrzegają górnicy
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama