Częstochowa: Trwa polowanie na przeładowane ciężarówki

  Częstochowa: Trwa polowanie na przeładowane ciężarówki

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Częstochowie są już dwie wagi preselekcyjne. Będzie w sumie siedemnaście takich urządzeń, eliminujących z ruchu przeciążone pojazdy.
  Na jednej z jezdni alei Marszałkowskiej w Częstochowie zamontowano, wyposażoną w kamery, preselekcyjną wagę. Urządzenie będzie kontrolowało, czy tzw. Korytarzem Północnym nie jeżdżą zbyt ciężkie samochody.

  To drugie takie urządzenie w mieście (pierwszą wagę zainstalowano na trasie DK1 w kierunku Warszawy). Trzecie będzie w al. Wojska Polskiego na wysokości zjazdu z ulicy Bohaterów Katynia. Na te trzy wagi miasto wydało milion złotych. Ale chce zainstalować kolejne, na wszystkich drogach wylotowych z Częstochowy. Docelowo w mieście ma być 17 preselekcyjnych wag.

  - To jest spory wydatek, dlatego liczymy na wsparcie z dotacji unijnych - uważa dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, Mariusz Sikora.

  W al. Marszałkowskiej dodatkowo zainstalowane kamery, do których wgląd mają pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu oraz Inspekcji Transportu Drogowego, pozwalają na zarejestrowanie i dalsze śledzenie ciężarówki, która może mieć niebezpiecznie duży tonaż.

  Jak działa system preselekcyjnych wag? W jezdniach zamontowane są specjalne czujniki. Preselekcja umożliwia rejestrację danych samochodu i jego wagi online.

  Dane spływają bezpośrednio do Inspekcji Transportu Drogowego. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, Inspekcja Transportu Drogowego może zatrzymać pojazd i skierować go na dokładniejszą wagę, która znajduje się przy DK1 koło Tesco.

  Dla pewności ciężarówki są jeszcze kierowane na wagi stacjonarne. Za przeładowaną ciężarówkę płaci się kary. Dokładnie za brak zezwolenia na przewóz większego ciężaru niż dopuszczalny dla danego pojazdu.

  REGIOMOTO, OGŁOSZENIA MOTORYZACYJNE, KUPNO, SPRZEDAŻ, PORADY, TESTY
  "Niektórzy przesyłają po dwieście zdjęć". Policja o donosach na kierowców
  Czterolatek w samochodzie bez fotelika. Takie prawo proponuje rząd
  Litr benzyny za 4 zł. Czy takie ceny paliw się utrzymają? (WIDEO)


  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w JSW? Będzie głośniej niż w Kompanii Węglowej! - ostrzegają górnicy
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polowanie

   Janusz I (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Polowanie potrzebne ale kierowcy nie są g*****. Gdy gdzieś w okolicach Tesco koło Wrzosowej policja urządza obławę, wtedy wszystkie tiry robią pbjazd z ogromną szybkością przez Hutę Starą A, drogą...rozwiń całość

   Polowanie potrzebne ale kierowcy nie są g*****. Gdy gdzieś w okolicach Tesco koło Wrzosowej policja urządza obławę, wtedy wszystkie tiry robią pbjazd z ogromną szybkością przez Hutę Starą A, drogą wąską, bez chodników. Ja mieszkam w Częstochowie, czasem tam bywam i włos na głowie się jeży.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama