NBA: Washington Wizards wygrali z Los Angeles Lakers. Wsad...

NBA: Washington Wizards wygrali z Los Angeles Lakers. Wsad Marcina Gortata wyróżniony[ZDJĘCIA VIDEO]

TB (AIP)

Polska

Polska

Dla klubu z Waszyngtonu był to trzeci mecz z serii czterech wyjazdowych spotkań. W poniedziałek Gortat i spółka wygrali z Denver Nuggets 117:115, a w sobotę przegrali z Portland Trail Blazers 96:103.

W Los Angeles po dwóch kwartach wydawało się, że Wizards doznają kolejnej porażki. Przegrywali 11 punktami. W drugiej połowie zespół Randy'ego Wittmana wziął się w garść. Duża w tym zasługa zwłaszcza Johna Walla i Bradleya Beala. Poza tym Lakers to w końcu jedna z najgorszych drużyn w lidze. W Konferencji Zachodniej zajmuje 14., przedostatnie miejsce.

Gortat spędził na parkiecie blisko pół godziny. Oprócz 11 punktów (trafił pięć z siedmiu rzutów z gry i wykorzystał rzut wolny) i siedmiu zbiórek miał jeden przechwyt i dwa bloki. Jego wsad nad Robertem Sacre został wyróżniony wśród najlepszych dziesięciu akcji minionej serii gier.

Wizards z bilansem 31 zwycięstw i 15 porażek wciąż zajmuje drugie miejsce na wschodzie. Liderem jest Atlanta Hawks (37-8). Kolejny mecz zespół z Waszyngtonu zagra w czwartek nad ranem polskiego czasu z Phoenix Suns.