Łapówka za lewe zwolnienie lekarskie? Tylko w Jaworznie

  Łapówka za lewe zwolnienie lekarskie? Tylko w Jaworznie

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Osiemnastu osobom, w tym trzem lekarzom, postawiono zarzuty łapówkarstwa w związku z aferą wypisywania lewych zwolnień lekarskich przez trzech lekarzy z Jaworzna.
  Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Katowicach zakończyli śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej. Sprawa dotyczyła wręczania łapówek w zamian za zwolnienia lekarskie.

  Akt oskarżenia, skierowany do Sądu Rejonowego w Jaworznie, objął 18 osób, którym w sumie przedstawiono ponad 1500 zarzutów korupcyjnych.

  W przestępczym procederze brali udział m.in. dwaj mężczyźni, którzy pośredniczyli pomiędzy osobami chcącymi otrzymać lewe zwolnienia lekarskie, a medykami.

  W jednym z lokali gastronomicznych w Jaworznie jeden z mężczyzn przyjmował zlecenia od pracowników śląskich kopalń. Następnie zainteresowany szedł do wskazanego lekarza i otrzymywał zwolnienie lekarskie. Niejednokrotnie zwolnienie to było wypisywane ze wsteczną datą. Podejrzani o korupcję lekarze to specjaliści: chirurg, ortopeda i neurolog. Jak wynika ze zgromadzonego w śledztwie materiału medycy otrzymywali za swoje usługi od 50 do 100 zł.

  Jak ustalili śledczy, trzej lekarze pracujących w jaworznickiej przychodni z tego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Pozostali sprawcy za popełnione przestępstwa korupcyjne mogą spędzić za kratami do 10 lat.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama