Uczniowie czekają na pomoc

  Uczniowie czekają na pomoc

  KATP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podręczniki, tornistry, przybory szkolne, ubrania, obuwie - tego najbardziej potrzebuje 260 uczniów i przedszkolaków ze wszystkich miejscowości, przez które przeszła trąba powietrzna.
  Dotyczy to Mykanowa, Blachowni, Kruszyny, Kaliny, Rusinowic, Kotulina i Dąbrówki.

  - Wprawdzie w wichurze nie ucierpiała żadna ze szkół, jednak dzieciom i młodzieży potrzebna jest wszechstronna pomoc, zwłaszcza materialna - mówi Dariusz Wilczak, wicekurator Śląskiego Kuratorium Oświaty.

  Rok szkolny już za 11 dni. Tymczasem dzieci nie mają nawet zeszytów i środków czystości. - Potrzeby są ogromne, dlatego prosimy o wsparcie - mówi Wilczak.

  Kuratorium wyliczyło, że wyprawka przedszkolaka kosztuje 260 zł, ucznia szkoły podstawowej 619 zł, gimnazjalisty 819 zł, a ucznia szkoły ponadgimnazjalnej około tysiąca złotych.

  - Potrzebujemy 200 tysięcy złotych, o czym już poinformowaliśmy ministerstwo edukacji - dodaje Wilczak.

  Dodatkowo kuratorium zwróciło się o pomoc do wszystkich supermarketów w regionie. - Wysłaliśmy pisma z prośbą, aby pomogli nam w zorganizowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci, jednak nasze prośby o włączenie się do akcji kierujemy także do wszystkich instytucji i stowarzyszeń. Pierwsze już się odezwały - tłumaczy Wilczak.

  Książki, ubrania oraz wiele innych rzeczy potrzebnych uczniom, posegregują i spakują harcerze. Skompletowane wyprawki trafią do dzieci we wrześniu. Osoby, które zechcą pomóc uczniom, mogą dzwonić do kuratorium pod nr tel. 032/2077428, lub zajrzeć na kuratorium.katowice.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama