Sosnowiec: zmiany w komunikacji tramwajowej w weekend i od...

  Sosnowiec: zmiany w komunikacji tramwajowej w weekend i od poniedziałku

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: zmiany w komunikacji tramwajowej w weekend i od poniedziałku
  Sporo zmian szykuje się w komunikacji tramwajowej na terenie Sosnowca. W weekend nie będą kursowały tramwaje pomiędzy Parkiem Sieleckim a centrum miasta. Więcej zmian szykuje się za to od poniedziałku. Tory będą remontowane w dwóch miejscach.
  Sosnowiec: zmiany w komunikacji tramwajowej w weekend i od poniedziałku
  Już w piątek w centrum Sosnowca ponownie zamknięte zostały przejazdy przez tory tramwajowe przy Ślimaku. Wznowiony zostanie bowiem remont torów tramwajowych w tym miejscu, który przerwano kilka tygodni temu z uwagi na konieczność wykonania prac przy dylatacji przejścia podziemnego.

  W najbliższy weekend zabudowane zostaną rozjazdy technologiczne na torowisku przy ul. 3 Maja, w dwóch miejscach. Z jednej strony przy Ślimaku, gdzie ruch tramwajowy przeniesiony zostanie na nowy tor, a prace modernizacyjne przeniesione zostaną na drugi tor.
  Z drugiej strony na odcinku od skrzyżowania z ul. Małachowskiego do ul. Piłsudskiego, gdzie rozpocznie się drugi etap prac przy wymianie nawierzchni torowiska, polegających na wymianie kostki brukowej na specjalny asfalt o czerwonej barwie, oraz wzmocnienie mocowania torowiska. Z tego powodu od godz. 07:00 w sobotę 31.01.2015 r. do godz. 22:00 w niedzielę 1.02.2015 r.

  W sobotę i niedzielę linia nr 15 kursować będzie na trasie: Katowice Plac Wolności - Sosnowiec Małachowskiego, linia nr 21 na trasie Dąbrowa Górnicza Huta Katowice - Sosnowiec-Zagórze, linia nr 26 otrzyma specjalny rozkład jazdy, a linia nr 27 będzie jeździć z Będzina do Zagórza oraz z Kazimierza Górniczego do Milowic.

  Uruchomiana będzie także autobusowa komunikacja zastępcza kursująca na trasie: Sosnowiec Kąpielisko – Sosnowiec Wspólna z częstotliwością co 10 minut, zatrzymując się na istniejących przystankach autobusowych lub przystankach tymczasowych.

  Od poniedziałku ruch pomiędzy rozjazdami technologicznymi odbywać się będzie się odbywać jednym torem. Zmieni się jednak przebieg linii nr 26, która będzie jeździć na trasie Mysłowice Dworzec PKP - Sosnowiec Rondo Gierka. Mieszkańcy Starego Sosnowca i Milowic będą mogli w zamian korzystać z linii nr 31, która kursować będzie na trasie Milowice Pętla - Pętla Będzińska.

  W poniedziałek rozpoczynają się także prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Wawel, Narutowicza i Klimontowskiej. Spowoduje to zawieszenie kursowania linii nr 24.

  W zamian uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona jako T-24 kursująca na trasie Rondo Ludwik - Konstantynów Okrzei.

  REGIOMOTO, OGŁOSZENIA MOTORYZACYJNE, KUPNO, SPRZEDAŻ, PORADY, TESTY
  "Niektórzy przesyłają po dwieście zdjęć". Policja o donosach na kierowców
  Czterolatek w samochodzie bez fotelika. Takie prawo proponuje rząd
  Litr benzyny za 4 zł. Czy takie ceny paliw się utrzymają? (WIDEO)


  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w JSW? Będzie głośniej niż w Kompanii Węglowej! - ostrzegają górnicy
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama