Rajd Dakar 2015: Rafał Sonik w Bielsku-Białej dziękował...

  Rajd Dakar 2015: Rafał Sonik w Bielsku-Białej dziękował kibicom [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rajd Dakar 2015: Rafał Sonik w Bielsku-Białej dziękował kibicom [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/30
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  Rafał Sonik, pierwszy w historii Polak, który wygrał prestiżowy Rajd Dakar, spotkał się w sobotę w centrum handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej z kibicami. Mówił o Dakarze, rozdawał autografy, pozował do zdjęć. - Chcę oddać choć trochę tej energii, jaką od kibiców dostałem – mówił.
  Rafał Sonik pojawił się przed bielskim centrum handlowym Gemini Park (jest prezesem zarządu tej firmy) punktualnie o 15.00 podjeżdżając swoim quadem przed główne wejście. Tam już czekali na niego kibice, wśród których na pierwszy plan wybijały się dzieci z bielskiego domu dziecka z przedstawicielami Stowarzyszenia MotoMikołaje trzymające transparent z gratulacjami dla zawodnika - to właśnie w Gemini Park MotoMikołaje kwestują na rzecz dzieci. Sonik przywitał się niemal z każdym, a dzieciom wręczył prezenty.
  Główne spotkanie odbyło się w specjalnie przygotowanym miejscu wewnątrz CH Gemini Park.

  - Nie wyjdę stąd, dopóki każdy nie wyjdzie usatysfakcjonowany. Nie spieszę się nigdzie, mam tyle czasu, ile będziecie potrzebowali – zapewnił licznie zgromadzonych kibiców.

  Jednym z nich był Jakub Michnowicz z Porąbki, który do Bielska-Białej przyjechał specjalnie, by zobaczyć sportowca z bliska. Specjalnie ustawił się blisko sceny, by dobrze widzieć. W pewnym momencie ktoś zaczepił go z tyłu, chcąc przejść – to był Rafał Sonik.

  - Podał mi rękę, przywitał się grzecznie. Bardzo się ucieszyłem, że mogłem podać rękę pierwszemu Polakowi, który wygrał Dakar. – mówił Jakub. – Moim zdaniem to bardzo dobry człowiek, wielki patriota, kochający Polskę, widać po tym, co robi - swoje przedsiębiorstwa zakłada w Polsce. Jest ambitny i autentyczny w tym, co robi – ocenił Michnowicz.

  Sonik opowiadał o przeżyciach na Rajdzie Dakar i trudnościach, z jakimi musiał się zmierzyć. Pytany przez dziennikarzy o kolejne wyzwania zaskoczy wszystkich – podkreślił, że po wygraniu Dakaru jego największym, prawdziwym celem jest zrobienie z quada w Polsce narzędzia do systemowej edukacji motoryzacyjnej.

  - Rodzice ucząc dzieci języków obcych wiedzą, że nie powinno się zaczynać edukacji w wieku 18-20 alt, ale w wieku 5-8 lat. Dzięki temu dzieci nabywają naturalną umiejętność mówienia w języku obcym. Ucząc dzieci jazdy quadem w bezpiecznych i odpowiedzialnych warunkach, w wieku lat 8-9 lat, możemy być pewni, że gdy to dziecko pójdzie na kurs na prawa jazdy, a potem wsiądzie za kierownicę mając prawo jazdy, nigdy nie wypadnie ze śliskiego zakrętu i nie zabije ludzi na przystanku. Bo będzie wiedziało, jak się zachować – argumentował Sonik. - Za późno zaczynamy uczyć dzieci zachowań motoryzacyjnych. Możemy bez problemu być prekursorem w Europie i świecie - podkreślił.

  Spotykając się z kibicami dziękował za wsparcie podczas Dakaru. Przyznał, że dostał 9 tys. sms-ów.

  - Mogę w sposób uczciwy, patrząc prosto w oczy, powiedzieć kibicom: razem zwyciężyliśmy! Chcę oddać choć trochę tej energii, jaką od kibiców dostałem. To nie jest trywializm, nie jestem politykiem i nigdy nie będę m.in. dlatego, że nie mógłbym mówić szczerej prawdy prosto w oczy. A mogę sobie pozwolić na to, będąc tym, kim jestem – podkreślił.
  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama