Jacek Sroka, Doha, Agata Zielińska
Mecz Polska - Hiszpania 29:28: Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zdobyła brązowy medal mistrzostw świata po zaciętym meczu z Hiszpanią! TUTAJ znajdziecie RELACJĘ LIVE.

20.02 Reprezentanci Polski odebrali brązowe medale, na szyjach Katarczyków pojawiły się srebrne krążki. Czas na złotych medalistów - reprezentację Francji.

19.50 Przed nami ceremonia medalowa!

16.30 Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Michała Szybę KIM JEST MICHAŁ SZYBA - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

16.28 Ogromna radość polskich reprezentantów, po dogrywce pokonujemy 29:28 mistrzów świata sprzed 2 lat i mamy brązowy medal!

16.28 Mamy brązowy medal!!!

16.26 Sekunda do końca, rzut mają Hiszpanie

16.25 Syprzak z koła 29:28, 15 sekund do końca!

16.13 Gol Syprzaka! 26:25

16.12 Broni Sławek Szmal, piłka pozostaje w posiadaniu Hiszpanów, Agiunagalde trafia 25:25

16.11 Przejmujemy piłkę, Daszek trafia po kilkudziesięciometrowym rajdzie z pilką 25:24

16.10 Jurkiewicz w pierwszej akcji dogrywki obok bramki

16:09 Rozpoczynamy dogrywkę!

16.04 Nie ma bramki dla Hiszpanii! My trafiamy i jest remis! Michał Szyba zapewnia nam dogrywkę! 24:24

16.02 Gol Michała Szyby! Minuta do końca! 23:24

16:01 Rzut karny dla Hiszpanii, Rivera nie myli się 22:24

15.59 Hiszpanie nie oddają strzału, przejmujemy piłke. Wycofany Sławek Szmal z bramki. Krajewski trafia z lewego skrzydła! 22:23

15.57 Delegat zatrzymuje spotkanie, błąd zmany popełnia Michał Szyba i zostaje wykluczony na 2 minuty

15.50 Michał po bloku wprost w ręce Pereza de Vargasa

15.48 Szmal broni strzał Hiszpanów, Jurkiewicz faulowany i Entrerrios otrzymuje 2-minutową karę. Czas dla Michaela Bieglera

15.47 Hiszpanie popełniają faul w ataku, przejmujemy, jednak przez bardzo niecelne podanie, to rywale znów mają szansę na gola

14.46 Chrapkowski trafia, jednak sędziowie nie uznają gola. Zaczynamy z rzutu wolnego, niestety nie udaje nam się zdobyć gola

15.44 Michał Szyba trafia pechowo w słupek, Tomas z prawego skrzydła podwyższa prowadzenie Hiszpanów 18:21

15.43 2 minuty kary dla Przemysława Krajewskiego

15.42 Entrerrios trafia, Hiszpanie znów na dwubramkowym prowadzeniu 18:20. 15 minut do końca spotkania

15.41 Bielecki po raz kolejny po bloku. Na 7 rzutów trafił tylko raz

15.40 Gol kontaktowy Adama Wiśniewskiego 18:19

15.38 Błąd w rozegraniu popełniają Polacy, Tomas nie ma problemu z pokonaniem Szmala. 17:19

15.38 Tomas z prawego skrzydła 17:18

15.37 Wykluczenie na 2 minuty dla Kamila Syprzaka

15.35 Dobrze w obronie Sławomir Szmal, tym razem myli się jednak Szyba

15.34 Aguinagalde próbował efektownie z koła, rzuca jednak ponad bramką, szybka kontra Michala Szyby 17:17

15.33 Karol Bielecki próbuje z 10 metra, piłka odbija się jednak od bloku Hiszpanów

15.32 Maqueda w słupek, piłka pozostaje jednak w posiadaniu Hiszpanów, Aguinagalde z koła zdobywa gola 16:17

15.30 Dobrze w bramce Sławomir Szmal, wychodzi z kontrą Wiśniewski, myli się będąc w dobrej sytuacji

15.29 Maqueda zaskakuje Polaków, straty szybko odrabia jednak Wiśniewski 16:16

15.27 "Dzidziuś" przejmuje piłkę i doprowadza do remisu 15:15

15.27 Rzuca Michał Jurecki, ale zostaje zablokowany, Hiszpanie przejmują piłkę

15:26 Trafiają Hiszpanie, trener Biegler bierze czas. Sporo błędów popełniamy na początku drugiej połowy 14:15

15.24 Piękny gol Michala Daszka z kontrataku! 14:14

15.23 Drugą część meczu dobrze rozpoczynają Hiszpanie wychodząc na prowadzenie 13:14 po trafieniu Aguinagalde

15:22 Zaczynamy drugą połowę meczu Polska - Hiszpania

15:17 W przerwie meczu polecamy statystyki mistrzostw świata w Katarze

KATAR 2015 PIŁKA RĘCZNA: Który z naszych zawodników był najdłużej na boisku? Kto zdobył najwięcej bramek? Jak skuteczni są nasi bramkarze? [ZOBACZ STATYSTYKI]

15.07 Szyba niecelnie, Hiszpanie nie zdążyli przeprowadzić skutecznej akcji. Remisem 13:13 kończy się pierwsza połowa meczu o brązowy medal mistrzostw świata

15.05 Błąd Michała Jureckiego, Guardiola trafia 13:13

15.04 Trafia Michał Jurecki 13:12, do końca pierwszej połowy 2 minuty

15.02 Hiszpanie popelniają błąd w ataku, my nie wykorzystujemy jednak okazji. Sławek Szmal wyszedł z bramki, nie pomogło to jednak i Rivera trafia. Remis na tablicy 12:12

15.00 Gramy dobrze w obronie, nie pozwalamy na przejęcie prowadzenia w meczu. Gol ze skrzydła Adama Wiśniewskiego 12:11

14.58 Bielecki rzuca mocno i nieskutecznie, piłkę przejmują rywale

14.58 Michał Szyba niecelnie, nie myli się jednak Garcia i mamy remis 11:11

14.57 Szyba trafia, szybka odpowiedź Rivery 11:10

14.56 Jurkiewicz trafia z bardzo trudnej pozycji na 10:8. Rzut karny dla Hiszpanii i kara 2 minut dla Adama Wiśniewskiego. Rivera nie myli się z 7 metra 10:9

14.54 Victor Tomas z kontry 9:8

14.53 Syprzak z koła, Hiszpanie popełniają błąd kroków, jednak my gubimy piłkę 9:7

14.52 Garcia wbija kontaktową bramkę po bloku 8:7

14.52 Tomas z prawego skrzydła pokonuje Szmala 8:6

14.50 Tym razem Kamil Syprzaj się nie myli, mamy ósmego gola 8:5

14.49 Świetne podanie Karola Bieleckiego, Kamil Syprzak trafia jednak wprost w bramkarza Hiszpanii

14.47 Wpadają dwa gole z rzędu do bramki Szmala, za szybko gubiliśmy piłkę. Trener biegler prosi o czas 7:5

14.46 Rzut karny dla Polski. Bartosz Jurecki za pierwszym razem nie trafia, potrzebna była dobitka 7:3

14.44 Bielecki zablokowany, ale Sławek Szmal broni w sytuacji sam na sam niesamowitą piłkę!

14.44 Maqueda odpowiada równie mocnym rzutem 6:3

14.43 Karol Bielecki mocnym rzutem z daleka na 6:2

14.42 Garcia z drugiej linii, chwilę później tracimy pilkę, lecz na posterunku skuteczny dzisiaj Sławek Szmal 5:2

14.40 Przejęcie piłki od Hiszpanów, którzy podają niedokładnie, Michał Szyba podwyższa prowadzenie na 5:1

14.39 Przez 7 minut nie udało się pokonać Sławomira Szmala. Polacy popełniają jednak błąd i rywale po kontrataku zapisują pierwszą bramkę na swoim koncie 3:1

14.36 Kamil Syprzak trafia z koła, trener Hiszpanów bierze czas 3:0

14.35 Kolejna interwencja Slawomira Szmala, dobry początek meczu naszych reprezentantów

14.34 Adam Wiśniewski z drugiej linii 2:0

14.33 Dobrze obronił Sławomir Szmal, Polacy pospieszyli się jednak w ataku

14.32 Przejmujemy piłkę, wynik spotkania otwiera Michał Daszek 1:0

14.30 Pierwsza akcja Polaków nieskuteczna, nie udało się oddać strzału na bramkę Hiszapnów

14.29 Za nami hymny narodowe, zaczynamy walkę o brązowy medal mistrzostw świata!

14.25 Nasi już gotowi do walki o brąz

14.20 Jest za to sporo Francuzów, którzy wierzą, że pokonają Katar. Życzymy im tego z całego serca

14.15 W hali nie ma dziś zbyt wielu polskich kibiców

14.00 Zaczynamy relację live z hali w Katarze. Nasi są już na boisku

RELACJA LIVE

- Medal byłby fajnym zwieńczeniem tego turnieju dlatego w meczu o trzecie miejsce z Hiszpanią musimy pokazać się z jak najlepszej strony – powiedział Kamil Syprzak.

Obrotowy reprezentacji Polski i Orlenu Wisły Płock w niedzielnym spotkaniu zagra przeciwko swojemu klubowemu trenerowi Manolo Cadenasowi, który od 2013 roku jest także selekcjonerem Hiszpanów. Cadenas zna doskonale biało-czerwonych, bo przecież większość z nich gra w PGNiG Superlidze, a poza Syprzakiem jego klubowymi podopiecznymi są w naszej kadrze także Michał Daszek, Mariusz Jurkiewicz i Adam Wiśniewski. Polacy regularnie grają także z Hiszpanami mecze towarzyskie. Ostatnio zmierzyli się tuż przed wyjazdem na MŚ oraz przed czerwcowymi barażami z Niemcami. Wszystkie te spotkania wygrali Hiszpanie.

- Trzy tygodnie temu graliśmy z Hiszpanami towarzysko na turnieju w Oviedo i przegraliśmy, choć zagraliśmy niezłe zawody. Mam jednak nadzieję, że tutaj jesteśmy w stanie pokonać ciągle jeszcze aktualnych mistrzów świata, bo jak pokazuje ten turniej, cuda w piłce ręcznej się zdarzają – stwierdził Sławomir Szmal.

Hiszpanie są na razie jedyną drużyną w tych mistrzostwach świata, która potrafiła wygrać z Katarem. W rywalizacji grupowej pokonali gospodarzy turnieju 28:25. Ostatnie lata są bardzo udane dla zespołu z Półwyspu Iberyjskiego. Na poprzednich MŚ rozgrywanych we własnym kraju wywalczyli złoty medal, a dwa lata wcześniej w Szwecji sięgnęli po brąz. Na najniższym stopniu podium stanęli także w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Danii.

Grą Hiszpanów dyryguje rozgrywający Raul Entrerrios, a na kole rządzi obrotowy Julen Aguinagalde z Vive Tauron Kielce przez wielu uznawanych za najlepszego gracza na świecie na tej pozycji. W drugiej linii prym wiodą Joan Canellas i Jorge Maqueda, a najskuteczniejszym zawodnikiem Hiszpanów w tych MŚ jest Valero Rivera. Syn trenera Kataru pewnie egzekwuje rzuty karne i ma już na swoim koncie 42 bramki.

Materiał oryginalny: Mamy brązowy medal! Mecz Polska - Hiszpania 29:28 [RELACJA LIVE] MŚ Katar 2015 [ZDJĘCIA, WIDEO] - Dziennik Zachodni