Porażka szczypiornistek Vistalu Gdynia w Lubinie

ŁŻ
Tomasz Bolt/Polskapresse
Ekipa Vistalu Gdynia przegrała w hitowym meczu PGNiG Superligi kobiet z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin 26:29. Emocji w tym pojedynku jednak nie brakowało.

Gdynianki źle rozpoczęły to spotkanie. Po kilku minutach przegrywały już 2:8 i wydawało się, że lubinianki pewnie zmierzają po zwycięstwo. Nasza drużyna nie zamierzała jednak składać broni i dość szybko zabrała się za odrabianie strat, choć przez całą pierwszą połowę musiała gonić wynik.

Tuż po przerwie gospodynie prowadziły różnicą zaledwie dwóch bramek. Niestety, gdyniankom znowu przytrafił się przestój i drużyna Bożeny Karkut po raz kolejny odskoczyła na pięć bramek.

Szczypiornistki Vistalu dzielnie jednak walczyły do ostatniej syreny. Ba, na cztery minuty przed końcem pojedynku doprowadziły do remisu. Za ciosem nie potrafiły jednak pójść i ostatecznie musiały przełknąć gorzką pigułkę porażki.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia 29:26

KGHM Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna 7, Piekarz 1, Pałgan 7, Obrusiewicz 5, Paluch 3, Lalewicz 1, Piechnik 1, Walczak 1, Jochymek 3, Milejović.