Pierwsza książka o WPKiW to science fiction

  Pierwsza książka o WPKiW to science fiction

  Grzegorz Lisiecki

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  To była sobota, wczesny ranek. Grupa osób, która przebywała wówczas w WPKiW nagle odkryła, że nie może się z parku wydostać. A wokół nich dzieją się dziwne rzeczy.
  Bohaterowie książki Janusza Szablickiego "Park" znajdą się między innymi w kotlinie dinozaurów. Powieść ma trafić na księgarskie półki

  Bohaterowie książki Janusza Szablickiego "Park" znajdą się między innymi w kotlinie dinozaurów. Powieść ma trafić na księgarskie półki już w marcu. ©fot. Bogdan Kułakowski.

  Część osób wpada w panikę, część stara się po prostu przetrwać, nie wiedząc, że niedaleko wylądowali... kosmici. O tym m.in. opowiada książka Janusza Szablickiego "Park".

  Powstało już sporo powieści, których fabuła rozgrywa się na Śląsku. Marek Krajewski w "Głowie Minotaura", jednej z części cyklu o przedwojennym policjancie z Wrocławia, Eberhardzie Mocku, opisuje dawne Katowice. O stolicy naszego regionu pisze też między innymi Jacek Durski w książce "Mariacka". Ale książka o WPKiW? I do tego science fiction? Tego jeszcze nie było.

  W marcu "Park" pojawi się na księgarskich półkach. Bohaterowie tej mini powieści odwiedzą wiele zakątków WPKiW, między innymi kotlinę dinozaurów, ogród zoologiczny, a nawet jedną ze stacji Elki - przy Planetarium. Pojawią się także pod budynkiem dyrekcji, czy molo przy dawnej restauracji "Parkowa".

  - Cieszymy się bardzo, że powstała taka książka, zwłaszcza, że będzie promować park - mówi Łukasz Buszman, rzecznik Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. - Zamierzamy zaprosić jej autora i zorganizować specjalne spotkanie. Mamy już zresztą kilka pomysłów związanych z książką.

  Autor książki, Janusz Szablicki to pisarz, który zadebiutował w 1976 opowiadaniem "Autotranslacja". Później wydał zbiór opowiadań "Stało się jutro: Konflikt" i kolejny - "Trzecie stadium ewolucji". Krytycy najlepiej ocenili jednak zbiór "Dla każdego inny raj" z 1982 roku, a jego proza została przetłumaczona na język rosyjski. "Park" to piąta pozycja w literackim dorobku Szablickiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama