Michał Tokaj Trio zagra The Sign w NOSPR w Katowicach

  Michał Tokaj Trio zagra The Sign w NOSPR w Katowicach

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Michał Tokaj Trio zagra The Sign w NOSPR w Katowicach
  27 lutego w Sali Kameralnej NOSPR w Katowicach, Michał Tokaj wraz z zespołem zagrają wyjątkowy koncert. Po dziesięciu latach od wydania znakomicie przyjętego i nagradzanego albumu Bird Alone, Michał Tokaj Trio zaprezentuje materiał z nowej płyty The Sign. Od 13 listopada płytę można kupić we wszystkich sklepach muzycznych.
  Michał Tokaj Trio zagra The Sign w NOSPR w Katowicach
  Tokaj, cytując jednego z redaktorów, „zadebiutował bajecznie”. Jego jedyna płyta zatytułowana „Bird Alone” w 2004 zdobyła Fryderyka i wkrótce pokryła się złotem. Od tamtej pory nic nie nagrał pod własnym nazwiskiem chociaż prawie nie wychodził ze studia. Jeśli znane są piosenki Agi Zaryan należy nadmienić, że od lat Michał nie tylko jej towarzyszy wraz z Trio, ale jest też autorem większości muzyki jaką można znaleźć na jej płytach.
  W tym czasie wspierał również Grzegorza Karnasa (który wyrósł na prawdziwą wokalną gwiazdę) i uznanego Piotra Barona na jego albumie „Kaddish”. Regularnie gra również z kwintetem czeskiego basisty Jaromíra Honzáka. Z tym ostatnim nagrał płytę Present Past, który w roku 2003 otrzymał w Czechach nagrodę Andel (czeski odpowiednik naszych Fryderyków) oraz nagrodę magazynu "Harmonie" w kategorii najlepszy jazzowy album roku. Co więcej – a to rzadkie – nagrywał i koncertował ze swoim Trio jako kwartet Bennie Maupina, a jest to jazz najwyższego światowego formatu. W końcu nagrał drugi album, którego materiał nosił w głowie co najmniej od 2012 roku.

  „The Sign” Michał Tokaj Trio zarejestrowany został w czerwcu tego roku w studio Woobie Doobie w Sulejówku pod okiem Sebastiana Witkowskiego. Ostateczny szlif nagraniom nadał Jacek Gawłowski w iMix & JG Masterlab. Autorem dziewięciu, z dziesięciu znajdujących się na płycie kompozycji, jest Tokaj. Utwór Awakening skomponował Darek Oleszkiewicz. Wydawcą jest słowacka Hevhetia.


  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w JSW? Będzie głośniej niż w Kompanii Węglowej! - ostrzegają górnicy
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama