Zabrze: Staruszka przekazała oszustowi prawie 10 tys....

  Zabrze: Staruszka przekazała oszustowi prawie 10 tys. złotych

  BS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia przestępcy, który we wtorek w południe podszywając się za przyjaciela rodziny, oszukał 89-letnią kobietę, a następnie zabrał jej blisko 10000 złotych. To kolejny już przypadek oszustwa, którego ofiarą jest starsza osoba. Policjanci apelują do mieszkańców o włączenie się w kampanię prewencyjną i w rozmowach z krewnymi oraz sąsiadami uczulali ich na występujące zagrożenia.
  Jak informują policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy w dniu wczorajszym doszło do kilku prób oszukania mieszkańców Zabrza. W większości przypadków osoby do których dzwonili oszuści byli ostrożni i nie dali się nabrać na ich kłamliwe historie.

  Niestety inaczej było w przypadku 89-letniej mieszkanki ulicy Pokoju. Wczoraj po godzinie 13 zatelefonował do niej jakiś mężczyzna podający się za przyjaciela jej syna.

  Mężczyzna powiadomił, że syn uległ wypadkowi i potrzebuje 20000 złotych. Po kilku minutach do domu kobiety przyszedł wspomniany człowiek. Nie dostał opisanej kwoty pieniędzy, gdyż kobieta nie miała takiej ilości gotówki. Przekazała mu 9800
  złotych.

  Po czasie zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. Do podobnych zdarzeń dochodzi na terenie całego kraju. Przestępcy wykorzystują różne sposoby na oszukanie starszych osób. Najczęściej podają się jako przyjaciele rodziny lub ich członkowie. Swoim ofiarą wmawiają, że pilni są potrzebne pieniądze np. na zabieg operacyjny. Starsi ludzie są bardzo ufni, a ponieważ jednocześnie troszczą się o swoich bliskich, często stają się ofiarami oszustów. Aby zapobiec kolejnym nieszczęściom policjanci apelują do mieszkańców o prowadzenie rozmów ze swoimi bliskimi oraz sąsiadami ( głównie osobami starszymi ) i informowanie ich o zagrożeniu oraz sposobie radzenia sobie z nim.


  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w JSW? Będzie głośniej niż w Kompanii Węglowej! - ostrzegają górnicy
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama