Ważne
  Smolorz: Ślązacy "w likwidacji"

  Smolorz: Ślązacy "w likwidacji"

  Paweł Smolorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Paweł Smolorz
  1/2
  przejdź do galerii

  Paweł Smolorz ©arc.

  Oddałem się rozkosznej lekturze świeżutkiego uzasadnienia postanowienia sądu w sprawie rozwiązania Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. To dzieło - jeśli chodzi o formę - przekracza egzystencjalizm Heideggera, jeśli chodzi o treść - pesymizm neokantyzmu Arthura Schopenhauera.
  Wiadomo więc, co miał na myśli Szekspir, gdy śmiał twierdzić, że "są na niebie i ziemi rzeczy, o których się filozofom nie śniło". Filozofom nie przyśnił się proces "likwidacji" Ślązaków, idący zresztą w parze z "likwidacją" - czy jak kto woli - "wygaszaniem" całego Górnego Śląska.

  Do "przewrotu kopernikańskiego" w sprawie problematycznego od wieków pojęcia "istnienia" doszło w 2013 roku za sprawą Sądu Najwyższego. Od tego czasu każdy sąd rozpatrujący sprawę SONŚ, musi brać ten wyrok jako środek do celu - a cel jest jasny i także ustalony z góry: "zlikwidować".

  Niestety słownik PWN do teraz nie wziął pod uwagę najnowszych publikacji na temat "istnienia", i stanowi nadal, że "istnieć" to "mieć miejsce w rzeczywistości". Jeśli dobrze zrozumiałem, nazwijmy to, "Traktat o istnieniu" opracowany przez polskie sądownictwo, to "istnieć" oznacza nie "mieć miejsce w rzeczywistości" a "mieć miejsce w ustawie".

  I tu się zaczyna problem.

  Pyjter Długosz, prezes SONŚ, jak mniemam osoba deklarująca narodowość śląską, "ma miejsce w rzeczywistości". Rozmawiałem z nim wczoraj i poddałem procesowi weryfikacji zmysłowej, obejrzałem go, nawiązałem kontakt językowy, jedynie nie dotykałem i nie wąchałem, bo przy ludziach nie wypada.

  No, ale już Immanuel Kant twierdził, że nie ma pewności co do obiektywizmu ludzkiego "aparatu poznawczego". Na szczęście problem właśnie rozwiązano.

  Uznaję więc, że prezes Długosz nie istnieje, bowiem jego narodowości nie ma w ustawie z dnia 6 stycznia 2005 r. A jeśli istnieje, to na pewno nie w takiej formie, jak się panu Długoszowi wydaje.

  W tym sensie nie istnieją - ku chwale ojczyzny - naczelny "separatysta" Jerzy Gorzelik, "koń trojański" Marek Plura, "feldmarszałek" Kazimierz Kutz, "śląski Paweł Kukiz" Pyjter Langer i cała armia 400 tys. zagubionych, w swoim istnieniu, obywateli.

  Jest światło w tunelu. Powrót do "miejsca w rzeczywistości" nie jest wykluczony. Na przyszłość wystarczy poczuć się Żydem, Ukraińcem, Ormianinem albo Romem. Ustawa to przewiduje.

  Paweł Smolorz

  Teksty Pawła Smolorza również na blogu smolorz.com
  agfilm.pl

  ZGADZASZ SIĘ Z AUTOREM? MASZ INNE ZDANIE? NAPISZ KOMENTARZ


  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w JSW? Będzie głośniej niż w Kompanii Węglowej! - ostrzegają górnicy
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (266)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kak Tovarisch Genarilsmus Stalin skazal, etak budjet

   Archimiwillo Potoczerpkowiczkowsky (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 21

   Schlonzakovskogo Naroda nie bylo, nie ma i nikogda nie budjet. Ponjali ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Archimiwillo Potoczerpkowiczkowsky (gość) • 10.02.15, 19:24:54

   Powołując się na Stalina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18

   Najwyraźniej jesteś zwolennikiem największego mordercy ludzi a nie Polakiem
   Lub idiotom bez przysadki mózgowej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jo bych tygo Długosza czy Krotkosza, bo to metrok

   bokertov (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 14

   Chyba jes, powoniou. Fto wiy jakie fijouki mo tyn karlus. Ino cobg se pierzin niy dżistnou.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Naród śląski nie istnieje. Co w tym takiego niezwykłego?

   Polonium. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 29

   Nie rozumiem zdziwienia pana Smolorza postanowieniem Sądu Najwyższego. Naród śląski nie istnieje, a działalność grupki zapaleńców w rodzaju pana Długosza tego nie zmieni. Brak jest śladów istnienia...rozwiń całość

   Nie rozumiem zdziwienia pana Smolorza postanowieniem Sądu Najwyższego. Naród śląski nie istnieje, a działalność grupki zapaleńców w rodzaju pana Długosza tego nie zmieni. Brak jest śladów istnienia narodu śląskiego w kulturze, sztuce, polityce, wojskowości. W historii nikt nigdy nie wspominał o istnieniu takiego narodu. A to że współcześnie grupka zapaleńców twierdzi, że taki naród istnieje, to jej subiektywny wybór. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polonium. (gość) • 10.02.15, 09:26:46

   Zapamiętaj swoje słowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   Obyś nie szlochał krokodylimi Łzami kiedy przyjdzie czas na ciebie!
   Czasy niespokojne a Ukraińcy nie zwolennicy Polskości.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Polonium

   karlus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 8

   Polonium - alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec - a tak naprawdę to sarmacko-endecki narodowiec po POP i WUML-u, który twierdzi, że podstawą istnienia narodu są: ślady w kulturze,...rozwiń całość

   Polonium - alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec - a tak naprawdę to sarmacko-endecki narodowiec po POP i WUML-u, który twierdzi, że podstawą istnienia narodu są: ślady w kulturze, sztuce, polityce i wojskowości!
   Skoro jest taki nieomylny, to prosimy o ślady w kulturze, sztuce, polityce i wojskowości narodu polskiego przed rokiem np. 863 naszej ery! Przy okazji prosimy o ślady narodu szwajcarskiego, usamerykańskiego, kanadyjskiego, australijskiego, ukraińskiego...

   Pragnę nadmienić podciepowi spod znaku Rodła i wieży spadochronowej, że była taka planeta w układzie słonecznym, która nazywała się Pluton!
   I co się takiego na świecie wydarzyło, że Plutonium zniknęło - towarzyszu Polonium? Może planeta zniknęła? A może przywódca Korei Północnej ją zajumał?
   Gdy ci jednak przyszła chęć deliberować w tematach, które są dla twojego mózgu i postrzegania - czarną magią, podsyłam link świadczący o tym, że nic nie jest wieczne i dane na zawsze ( 123 lata niebytu nie nauczyły narodu wybranego ( polckiego ) - pokory?
   http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/pluton-znow-stanie-sie-planeta,144771,1,0.html
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czuję się zmiażdzony panie Karlus

   Polonium. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 21

   Przygniótł mnie pan siłą swoich argumentów panie karlus. Na szczęście nic pan nie napisał o Zaleszczykach i jest szansa, że się jeszcze podniosę.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polonium i Zaleszczyki....

   Judasz lod gorolskiego nasienio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 4

   Ha,ha,ha........wolna droga.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kaj zes sie edukowol gorolski posrancu ?

   Judasz lod gorolskiego nasienio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

   Na twoim karku sandmanie wielkie baranie jajco jest a w nim wielko luftblaza.
   Argumentacja na zasadzie " klapki na oczach" i "My i tylko my" czyli tzw. nacjonalizm puloków wszechmocnych........

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Smolorz: Ślązacy "w likwidacji" tak robią polacy i sowiety

   Więcej na ten temat można znaleźć w Internecie 777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

   mara ślonsko (gość) • 08.02.15, 11:59:30

   Tak jak do tzw." Likwidacji" poszli w latach 1945 - 1950 Łużyczanie zamieszkujący ziemie na wschód Nysy Łużyckiej. W czasie tych Pacyfikacji,...rozwiń całość

   mara ślonsko (gość) • 08.02.15, 11:59:30

   Tak jak do tzw." Likwidacji" poszli w latach 1945 - 1950 Łużyczanie zamieszkujący ziemie na wschód Nysy Łużyckiej. W czasie tych Pacyfikacji, wygnań,mordów zostało zniszczonych około 100 wiosek łużyckich których nie znajdziesz na żadnej z map (chyba że na tych starych poniemieckich).Nie dano im prawa do samostanowienia bo nie pasowali do Wielkiej polski od morza do"moża"choć zamieszkiwali te tereny od przeszło 1000 lat,Tak postępują polacy.W Niemczech Łużyczanie mają się dobrze pielęgnują swoje tradycje mają swoje organizacje i kluby pielęgnują swoja"godka" która nauczana jest w szkołach podatawowych i liceum.A co zrobili z nimi polacy z tymi słowianami zachodnimi z tymi PRA - SŁOWIANAMI - pacyfikowali,teroryzowali,wygnali i zabijali.No ale ten temat w polskiej historiiiiiii jest tabuuuuuuuuuuu ccciiiichchcoooooooszszaaaaaaaaaaa Pyrsk Kamraty.

   PS.Więcej na ten temat można znaleźć w Internecie
   Jan Dlugosz, kronikarz Polski krayu bez chistorji bo stali ino w zamyśle BERG KUPA I PUPA (gość) • 08.02.15, 04:13:51

   to trza odkryncić z polackigo na ŚLONSKIE niyma bardzi zawistnych goroli i chamskich nizli ci co zazdroszczom i zawiszczom ŚLONZOKOM I NIYMCOM GOSPODARKI HISTORI KULTURY bo narut afoHETMANUF cfaniactwa wszyskich i wszysko po przekrynco czyli swoje odchody i po myje na LEPRZEGO i innego bo całki świat wiy że POLISH to OD pol EROWANIO hłopstwa pańszczyżnianego wychodków zaborców i AFOszlacheckich a POLactfo wjeDNOśći jak wróg POD war SZCZAWOM STOJI.Wtedy zgoda w BULu i nadziejii.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UoberSSzajsik?

   Uoberkormelowicecajtung (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 18

   Zaiste, te cytaty błyszczą "kulturom". Zanim dobierzesz się do "bulu", sprawdź jak się pisze "chistoria". Jak by nie było, to o śląskich uobersynkach mówił Niemiec, niejaki Kroll - marna zawodówka...rozwiń całość

   Zaiste, te cytaty błyszczą "kulturom". Zanim dobierzesz się do "bulu", sprawdź jak się pisze "chistoria". Jak by nie było, to o śląskich uobersynkach mówił Niemiec, niejaki Kroll - marna zawodówka i pusta główka.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uoberkormelowicecajtung

   żeś blindnoł inteligencjom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   jak na korzdego przybłyndy przystało


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "korzdego" a może "koszteko"

   Uoberkormelowicecajtung (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Dzięki ci "blindołko" za ilustracje mojego postu. Chyba w zawodówce byłeś prymusem?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   powiedział miłośnik niemców

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 16

   którzy ZLIKWIDOWALI AUTOCHTONICZNYCH ŚLUNZOKÓW

   NA DOLYM ŚLUNSKU W 100%.

   hehe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Pawle

   Moje pytanie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 10

   Czy pan odczuwa negatywnie komentarze przeciw panu, jeżeli tak jest to należy się
   Zastanowić czy te istoty są warte pana, pana jako istoty Śląskości.
   Czy ci co przestawiają negatywne opinie o...rozwiń całość

   Czy pan odczuwa negatywnie komentarze przeciw panu, jeżeli tak jest to należy się
   Zastanowić czy te istoty są warte pana, pana jako istoty Śląskości.
   Czy ci co przestawiają negatywne opinie o Ślązakach nie manipulują innymi w tym Polakami
   Negatywne spostrzeżenie można spotkać w marnotrawstwie i brudzie sprowadzonym
   Na Śląsk?
   Czy oni dzisiaj nie rezonują tą samą energią jaka doprowadziła Adalaberda do śmierci, który
   Wierzył bezinteresownie w Polskę, on jako Ślązak pionier innej Śląskości, marzyciel Polskości
   doznał najwyższego wymiaru kary w tym państwie środka ?
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no i mamy nowego BOGA szlezjerskiego..Smolorza.

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 15

   gratuluje jednostce ... i jej kultowi.

   hehe


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   Tyta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   wybrali by my ciebie,
   no ale malpa miyndzy ludzmi,
   to jednak niy pasuje.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to zależy czy ktoś wie o DARWINIZMIE i go akceptuje

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

   czy go neguje.

   tyto.

   hehe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O czym to właściwie jest ten felieton?

   max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 17

   Panie Redaktorze, o czym właściwie chciał Pan pisać, jak Pan zaczynał pisać? Przeczytał Pan choć raz po napisaniu to co Pan napisał? Moi studenci często wysyłają mi do oceny wypociny, na które po...rozwiń całość

   Panie Redaktorze, o czym właściwie chciał Pan pisać, jak Pan zaczynał pisać? Przeczytał Pan choć raz po napisaniu to co Pan napisał? Moi studenci często wysyłają mi do oceny wypociny, na które po ich napisaniu już nie spojrzeli. Po co, skoro ja będę to czytał? Pan chyba też nie czyta po napisaniu tego co Pan napisał. Efekt jest taki, że ci co komentują też nie wiedzą co komentują. Pozdrawiam.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   max czy sandmn

   jeden piron (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   ustoń a furtka ci łotworzom do czyśca pikielnego?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Max? to ty lotwierosz ta uczelnia we wrzesniu?

   Judasz lod gorolskiego nasienio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   Zazdroszcza ci twojej wytrwalosci i inteligencji, jo tego tyz juz niy byda czytol.
   A wiysz? ze ty dostajesz kasa za krytykowanie innych i wydawanie cenzur, fajno mosz posadka ;)

   Zdjęcie autora komentarza
   Slayacz do likwidacji...

   Franciszek Piatek

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 11

   Wszyscy widzielismy poczatek tego procesu,kiedy strzekano do tych gornikow.Oni juz teraz dla tej nowej Polski volksdeutschow sa juz niepotrzebni.Wybrali do rzadu PO i frajerow z PSLu,wiec teraz do...rozwiń całość

   Wszyscy widzielismy poczatek tego procesu,kiedy strzekano do tych gornikow.Oni juz teraz dla tej nowej Polski volksdeutschow sa juz niepotrzebni.Wybrali do rzadu PO i frajerow z PSLu,wiec teraz do roboty holota,a jak nie to,do Niemiec.bo wedlug rzadu,gornicy sa juz niepotrzebni....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Smolorz: Ślązacy "w likwidacji"

   Stały 59

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 2

   Też się z dumą do tych zagubionych w swoim istnieniu zaliczam.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak, szlezjerzy to takie zagubione polskie dusze.

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 11

   po germanizacji i komunizacji.

   śmiertelna mieszanka.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chopy, czekomy na ruch noszygo basztarda

   gympalzky (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 16

   Jorgusia przemyskiygo. Uon nos wyzwoli uod gorolstwa i uocali przed hadziajstwem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jakie masz propozycje???

   jakie masz propozycje??? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   jakie masz propozycje???

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama