W Mikołowie nocą i w święta bez pogotowia!

  W Mikołowie nocą i w święta bez pogotowia!

  Damian Baran

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pracownicy pogotowia będą walczyć o swoje prawa

  Pracownicy pogotowia będą walczyć o swoje prawa ©fot. Damian Baran

  Pogotowie ratunkowe w Mikołowie nie będzie od jutra świadczyć usług z zakresu opieki nocnej i świątecznej. Teraz pacjenci z miasta i powiatu mikołowskiego będą musieli szukać w Centrum Zdrowia w Mikołowie.
  Pracownicy pogotowia będą walczyć o swoje prawa

  Pracownicy pogotowia będą walczyć o swoje prawa ©fot. Damian Baran

  - Pacjenci mogą się zgłaszać do nas w punkcie przy izbie przyjęć na ul. Waryńskiego 4. Nie jest to dla nas nowość. Świadczyliśmy bowiem do tej pory taką opiekę dla 20 tysięcy mieszkańców Mikołowa - informuje prezes Centrum Zdrowia, Krystyna Sarna-Smoczyńska.

  Przez wiele lat to pogotowie ratunkowe obsługiwało 80 proc. pacjentów w powiecie mikołowskim, Centrum Zdrowia - pozostałe osoby. Odbywało się to na zasadach zawierania umów z niepublicznymi zakładami opieki zdrowotnej.

  Przychodnie wybierały, kto ma dla nich świadczyć takie usługi. Teraz Narodowy Fundusz Zdrowia zmienił zasady. i takie usługi świadczy tylko jedna placówka. (Do konkursu zostały złożone trzy oferty. Oprócz pogotowia i Centrum Zdrowia, był to również Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy ).

  - To wysoko nieetyczne, żeby w takiej sprawie konkurowali. Uważam, że wcześniej powinny być przeprowadzone konsultacje. Powinniśmy działać dla dobra powiatu, a nie wzajemnie się niszczyć - komentuje kierownik stacji pogotowia ratunkowego w Mikołowie, Michał Rupik. Dodatkowo pracę stracić mają 22 osoby.

  - Nie wiadomo też, co ze sprzętem i budynkiem, który kilka lat temu został wyremontowany - mówi Rupik. Obawia się, że stacja pogotowia ratunkowego i zamieni się w punkt stacjonowania 2 karetek.

  Pracownicy pogotowia protestowali na czwartkowej sesji Rady Powiatu. Na wtorek zwołano rozszerzoną komisję zdrowia. Pojawią się na niej obie strony-przedstawiciele pogotowia i szpitala.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama