Nowoczesna pracownia i pawilon szpitala to wizytówka...

  Nowoczesna pracownia i pawilon szpitala to wizytówka Chorzowa

  RES

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowoczesna pracownia i pawilon szpitala to wizytówka Chorzowa

  ©Łukasz Respondek

  Ten szpital, obok naszego klubu, Ruchu, Stadionu Śląskiego i WPKiW, to wizytówka miasta - mówił wczoraj o Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. W lecznicy otwarto wczoraj Pracownię Pozytonowej Tomografii Emisyjnej.
  Nowoczesna pracownia i pawilon szpitala to wizytówka Chorzowa

  ©Łukasz Respondek

  Dzięki sprzętowi, który kosztował ponad 20 milionów złotych, będzie można wcześniej wykrywać zmiany nowotworowe. Nowa pracownia umożliwia skanowanie prawie całego ciała pacjenta, a obrazowanie PET-CT można uznać za przełomowe w onkologicznej praktyce klinicznej. Poza chorobami onkologicznymi sprzęt ma zastosowanie również w leczeniu schorzeń kardiologicznych i ośrodkowego układu nerwowego u dzieci i dorosłych.


  - Teraz będziemy z pewnością bardziej liczyli się na rynku świadczeń medycznych. Pacjenci szukają szybszej diagnostyki i nie chcą czekać w kolejkach - tłumaczy Grzegorz Szpyrka, dyrektor szpitala. Badanie PET-CT kosztuje ok. 4,5 tys. zł i refunduje je Narodowy Fundusz Zdrowia. Dodajmy, że najbliższa podobna pracownia znajduje się w Gliwicach, a w całym kraju jest ich tylko trzynaście.

  W Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się specjalna konferencja - po wykładach i prelekcjach jej uczestnicy obejrzeli pracownię, a także nowy pawilon szpitala. Są w nim m.in. oddziały ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dzieci, a także oddział ratunkowy, blok operacyjny i nowoczesne sale operacyjne. Pawilon zostanie otwarty w marcu, a jego budowa kosztowała 20 mln zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama