Ważne
  Ogrzewany dworzec jest zamknięty, a ludzie marzną

  Ogrzewany dworzec jest zamknięty, a ludzie marzną

  Mirosława Książek-Rduch

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ogrzewany dworzec jest zamknięty, a ludzie marzną
  Paradoksalna sytuacja w Wodzisławiu Śląskim. Pasażerowie czekający na pociąg marzną na dworze, a ogrzewana poczekalnia jest zamknięta na cztery spusty.
  Ogrzewany dworzec jest zamknięty, a ludzie marzną
  - To może się dziać tylko u nas! W piątek rano, jak czekałem na pociąg do Rybnika, było minus 12 stopni. Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak zmarzłem - mówi oburzony Michał Korytowski, student z Rybnika.

  Barbara Czorny prawie codziennie jeździ z Wodzisławia Śląskiego do Chałupek, gdzie opiekuje się swoimi wnukami. - Nie dość, że trzeba czekać na zimnie, to nawet biletu tu nie kupisz. Bilet trzeba kupować w pociągu u konduktora, bo na naszym dworcu kasy nie ma już ponad rok - mówi wodzisławianka.


  Upadek tutejszego dworca zaczął się właśnie od zamknięcia przed 14 miesiącami kas biletowych. Przewoźnik - spółka Przewozy Regionalne - uznał, że nie opłaca się dłużej utrzymywać kas. - Od tego momentu rozpoczął się lawinowy proces dewastacji pomieszczenia i wzrost kosztów utrzymania, co przyczyniło się do wydania decyzji o zamknięciu poczekalni - tłumaczy Kamil Migała z zespołu prasowego PKP S.A. - Ogrzewanie utrzymywane jest na minimalnym wymaganym poziomie, ze względu na zagrożenie uszkodzenia instalacji wewnętrznych oraz degradacji obiektu - dodaje.

  Czy nie można było otworzyć poczekalni chociaż na czas zimy? Władze PKP twierdzą, że nie, ale obiecują, że może miejsce dla podróżnych zostanie otwarte w marcu. W tym temacie trwają rozmowy z władzami miasta.

  - Mam nadzieję, że poczekalnia dworcowa zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu. W imieniu miasta podpisałem porozumienie, na mocy którego PKP zobowiązuje się udostępnić pomieszczenie. Teraz czekamy na podpis drugiej strony - mówi prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama