Ukraina NA ŻYWO: Ciężkie walki pod Debalcewem. Separatyści...

  Ukraina NA ŻYWO: Ciężkie walki pod Debalcewem. Separatyści zamykają pierścień okrążenia

  mm/WR/mg

  Polska

  Polska

  Poroszenko wita się z Putinem
  1/6
  przejdź do galerii

  Poroszenko wita się z Putinem ©https://twitter.com/ChristopherJM

  Ukraina. Wojska ukraińskie zostały niemal okrążone pod Debalcewem. Toczą się tam ciężkie walki. Czy siły Kijowa wymknął się z okrążenia? Relacja na żywo w serwisie PolskaTimes.pl


  19:57 Na dziś kończymy naszą relację z Ukrainy. Polecamy podsumowanie sytuacji w Donbasie autorstwa Bena Hoyle'a z "The Times".

  18:21 Ochotnicy z batalionu Azow zapowiedzieli, że nie będą respektować porozumień z Mińska. - Nie oddamy naszej ziemi - napisali w oświadczeniu. Oddział walczy obecnie pod miejscowością Sakhanka na wschód od Mariupola.


  18:13 Separatyści informują, że utrzymują pozycje w Lowhynowe. Oto zdjęcia.
  18:00 Wojska ukraińskie są odcięte w Debalcewie od 80 godzin. Trwają ciężkie walki z separatystami i Rosjanami w miejscowościach Lohwynowe i Niżnije Lozowe.


  17:54 Rosyjskie czołgi T-72 BA pod Gorłowką w obwodzie donieckim.
  16:20 Christine Lagarde szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego poinformowała, że w ciągu czterech lat Ukraina może otrzymać nawet 40 mld dolarów. Na początek władzom w Kijowie 17,5 mld dolarów w ramach nowego, czteroletniego programu tzw. rozszerzonego finansowania. WIĘCEJ TUTAJ.

  16:03 W okolicach Kramatorska Ukraińcy zestrzelili rosyjskiego drona "Orlan-10"  15:57 - To pokazuje słabość Zachodu i bandycką siłę Rosji - ocenił porozumienie w Mińsku Romuald Szeremietiew w rozmowie z dziennikarzem Agencji Informacyjnej Polskapresse. Były wiceminister obrony narodowej uważa, że Rosja robi to, co chce. WIĘCEJ TUTAJ.

  15:27 Kolejne dowody na zaangażowanie Rosjan w Donbasie. Ciężarówka z separatystami w okolicach Rostowa nad Donem.  15:15 Poroszenko rozmawia z Tuskiem.
  15:14 Taki urodzinowy tort otrzymał ukraiński minister obrony...
  15:10 - Porozumienie w Mińsku jest szansą na stały pokój na Ukrainie - uważa prezydent Bronisław Komorowski.

  12:42 Agencja AFP podaje, że w czasie gdy trwały rozmowy pokojowe w Mińsku na Ukrainę wjechało z Rosji kolejnych 50 czołgów. Na przejściu granicznym w Izwarinem widziano także kolumnę wyrzutni rakietowych Grad i Uragan.

  11:31 "Normandzka czwórka" osiągnęła porozumienie, pytanie jak będzie wyglądało wprowadzanie ustaleń w życie. Zwłaszcza jeśli chodzi o kluczowe w tej chwili Debalcewe, które pozostaje punktem spornym. Sztab ukraińskiej operacji antyterrorystycznej poinformował przed chwilą, że siły ukraińskie wciąż bronią swoich pozycji i nie dają się otoczyć, a walki wciąż trwają. Tylko, czy wytrzymają do 15 lutego?

  10:50 Oto, co znalazło się w porozumieniu wynegocjowanym w Mińsku:
  • obustronne zawieszenie broni od północy 15 lutego
  • wycofanie ciężkiego sprzętu z Donbasu
  • wycofanie obcych wojsk z terytorium Ukrainy
  • uwolnienie jeńców wojennych w ciągu 19 dni, w tym - przetrzymywanej w rosyjskim więzieniu pilotki Nadii Sawczenko
  • przekazanie ukraińskiej straży granicznej kontroli nad granicą z Rosją do końca 2015 r.
  • potwierdzenie niepodległości i jedności terytorialnej Ukrainy

  10:38 Petro Poroszenko: Grupa kontaktowa zgodziła się, że wszystkie obce wojska powinny opuścić terytorium Ukrainy.

  Ihor Płotnicki z ŁRL informuje, że przywódcy Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej podpisali uzgodniony przez przywódców Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji dokument ws. uregulowania sytuacji na Ukrainie.

  10:33 Nieoficjalnie mówi się, że przywódcy Ukrainy, Niemiec i Francji zgodzili się znieść wszystkie sankcje nałożone uprzednio na Rosję.

  10:21 Władimir Putin pożegnał się z Aleksandrem Łukaszenką i opuścił już Pałac Prezydencki w Mińsku. Francois Holande potwierdza, że "normandzka czwórka" uzgodniła warunki rozejmu.

  10:13 Putin rozmawia z dziennikarzami. - Liderzy osiągnęli porozumienie. Zawieszenie broni od 15 lutego. Uzgodniono wycofanie ciężkiej broni - cytuje słowa prezydenta Rosji agencja Reutera.

  - Ukraina powinna podjąć reformę konstytucyjną, tak aby respektować prawa swoich obywateli na wschodzie - dodał przywódca Rosji.

  10:09 Mały raport z pola walki. Kiedy wczoraj wieczorem w Mińsku rozpoczynały się rozmowy, kolejne pociski spadły na szpital w Doniecku...  ... oraz na Ługańsk.  Czołgi jadące w kierunku Stanicy Ługańskiej.  10:05 Zmęczenie daje się we znaki. RIA podaje, że dziennikarka agencji Interfax-Zachód została odwieziona do szpitala po tym, jak straciła przytomność.

  9:44 Agencje donoszą, że jednym z warunków separatystów było wycofanie się sił ukraińskich z Debalcewa. Denis Puszylin z DRL napisał na Twitterze, że - według niego - prezydent Poroszenko nie zdaje sobie sprawy, jak trudna jest sytuacja wojsk zamkniętych w "kotle debalcewskim".
  9:38 Prezydent Petro Poroszenko wyszedł na chwilę z sali konferencyjnej i udał się do pokoju, w którym wczoraj rozmawiał ze sztabem generalnym - podają media.

  9:27 Śniadanie dla uczestników szczytu w Mińsku. Przez jakiś czas rozmowy odbywały się bez Poroszenki, teraz ponoć cała "normandzka czwórka" jest znów razem w jednym pomieszczeniu.
  8:50 Bloomberg podaje, że liderzy Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej odrzucili warunki zawieszenia broni w Donbasie.

  8:46 - Rozmowy "normandzkiej czwórki" są kontynuowane - RIA cytuje szefa ukraińskiego MSZ Pawło Klimkina.

  8:36 AFP: Prezydent Poroszenko stwierdził, że rosyjskie warunki są nie do zaakceptowania. - Na razie brak dobrych wieści. Wciąż jest jednak nadzieja na osiągnięcie porozumienia - powiedział dziennikarzom.

  8:30 Do grupy kontaktowej dołączyli przywódcy samozwańczych republik ludowych na wschodzie Ukrainy - Aleksander Zacharczenko z DRL i Ihor Płotnicki z ŁRL.

  8:23 Chaos informacyjny. Służby prasowe Kremla podają, że rozmowy wcale się nie zakończyły. Z innego źródła wynika, że Hollande, Merkel i Poroszenko kontynuują rozmowy bez Putina.

  8:02 Rozmowy zakończone? Z informacji, które do nas docierają wynika, że liderzy uzgodnili zawieszenie broni w ciągu 48 godz. od podpisania porozumienia.


  Źródło: DE RTL TV/x-news


  7:53 Porozumienie jest już ponoć gotowe i zostało przekazane grupie kontaktowej do konsultacji. Według niektórych źródeł, nie będzie jednak oficjalnego podpisania dokumentu przez wszystkich liderów i wspólnej konferencji prasowej. Na Twitterze uaktywnił się szef ukraińskiego MSZ Pawło Klimkin. "Wybaczcie, że nie spaliście, a ja milczałem. Ale wiecie, że czasem lepiej pracować w ciszy. To właśnie taki przypadek" - napisał.
  7:35 "Kyiv Post" pisze, że po całonocnych obradach urzędnicy administracji ukraińskiego prezydenta są umiarkowanymi optymistami. Mówi się, że Władimir Putin nie przyjechałby do Mińska, gdyby nie było pewne, że jakieś porozumienie zostanie podpisane. Nie wiadomo jednak, jaki kształt będzie mieć nowe porozumienie i czy nawet w przypadku jego podpisania będzie przestrzegane. Poprzednie porozumienie, z września ubiegłego roku, również zawarte w Mińsku, nie było przestrzegane. Pomimo zawarcia rozejmu, w Donbasie non stop toczyły się ciężkie walki. Również teraz niektórzy separatyści deklarowali, że niezależnie od wyniku rozmów w Mińsku nadal będą walczyć na wschodzie Ukrainy.

  Już wcześniej prezydent Petro Poroszenko zapowiedział, że na całej Ukrainie może zostać wprowadzony stan wojenny w przypadku fiaska rozmów w Mińsku. Jak podaje "Kyiv Post", premier Arsenij Jaceniuk polecił już organom władzy przygotować wprowadzenie stanu wojennego.

  7:18 Agencja RIA Nowosti, powołując się na swoje źródła, donosi, że ostateczny dokument jest uzgodniony w 80 proc. Według tego źródła, dokument ma się składać "z ponad 10 punktów" i stanowić „kompleksowy plan” pokojowy dla wschodniej Ukrainy.

  7:03 Przez całą noc trwały rozmowy Merkel, Hollande'a, Putina i Poroszenki. Wciąż nic nie jest pewne na 100 proc., ale agencja Reuters pisze, że "jest nadzieja na porozumienie". "Normandzka czwórka" ma podpisać dokument, który składa się z ok. 12-13 punktów.
  *** 12 lutego 2015 ***

  22:43 Podczas odbywających się w Mińsku negocjacji pokojowych w sprawie wschodniej Ukrainy przywódcy czterech państw - Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji - rozpoczęli rozmowy w ścisłym gronie - donosi Interfax-Ukraina.

  Wcześniej przez godzinę spotkanie toczyło się z udziałem przedstawicieli innych krajów - informuje agencja. Teraz prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, Rosji - Władimir Putin, Francji - Francois Hollande oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel przeszli do negocjacji w swoim gronie. Interfax-Ukraina donosi jednak, że nie ma żadnych przecieków z pokoju obrad.

  Do dziennikarzy w Mińsku wyszedł szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow, który - według Interfax-Ukraina - powiedział, że negocjacje trwają i "trwają aktywnie". Zapytany, co znaczy to stwierdzenie, że "trwają aktywnie" odpowiedział, że to znaczy, iż "jest lepiej niż super". - Robota idzie i na razie nic więcej powiedzieć nie mogę - dodał szef rosyjskiego MSZ, cytowany przez Interfax-Ukraina.

  19:48 Tak wyglądało powitanie Putina i Poroszenki:
  19:33 Przy stole rokowań.
  19:31 Putinowi i Łukaszence humory dopisują...
  19:19 Rozpoczęły się rozmowy w Mińsku. Poroszenko i Putin podali sobie ręce...
  19:04 W rejonie Debalcewego walczy regularna armia rosyjska - oświadczył gen. Ben Hodges, dowódca wojsk lądowych USA w Europie. Jego zdaniem, jeśli ofensywa na tym odcinku się powiedzie, Rosjanie mogą ruszyć na Mariupol.


  TVN 24/X-News
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (11)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   my mamy płacić

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   „Ukraina może otrzymać nawet 40 mld dolarów”.
   Na Ukrainie też jest system oligarchiczno-mundurowy, czy ktoś się zajął prześwietleniem tamtejszych oligarchów? Co oni tacy biedni? A my mamy płacić...rozwiń całość

   „Ukraina może otrzymać nawet 40 mld dolarów”.
   Na Ukrainie też jest system oligarchiczno-mundurowy, czy ktoś się zajął prześwietleniem tamtejszych oligarchów? Co oni tacy biedni? A my mamy płacić za wyposażenie armii ukraińskiej?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Widać jak na dłoni

   kroton

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Gdzie że rezuny i mołojcy mają naszych mężyków stanku ,w głębokim poważaniu.Co sobie uradzą powiadomią gazety i nasi będą mogli sobie poczytać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tytuł" Rosja: „Nasze czołgi wjadą na przedmieścia Warszawy w ciągu niecałej doby

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   " Rosja: „Nasze czołgi wjadą na przedmieścia Warszawy w ciągu niecałej doby, wcześniej desant z powietrza” (WIDEO) " . " Desant z powietrza i rosyjskie kolumny pancerne w polskiej stolicy. Kolejne...rozwiń całość

   " Rosja: „Nasze czołgi wjadą na przedmieścia Warszawy w ciągu niecałej doby, wcześniej desant z powietrza” (WIDEO) " . " Desant z powietrza i rosyjskie kolumny pancerne w polskiej stolicy. Kolejne uderzenie na Berlin, Pragę, kraje bałtyckie, a potem nuklearne uderzenie na Londyn i Waszyngton – takie plany przedstawiła otwarcie rosyjska telewizja. Publikujemy treść materiału w całości:

   „To bardzo ciekawa propozycja, żeby przenieść naszą paradę zwycięstwa do Londynu lub Berlina. Nawet w Warszawie możemy pokazać nasze czołgi. Możemy urządzić takie nasze wielkie europejskie występy. Zresztą dlaczego to święto ma być tylko u Polaków? Przecież z faszyzmem walczył prawie cały świat.

   Wzięliśmy linijkę, cyrkiel i mapę sztabową z maja 1945 roku. I oto co nam wyszło: Warszawa – to zbyt proste. Z Moskwy do polskiej stolicy jest tylko 1300 km. Nasze czołgi T-90 wjadą na przedmieścia Warszawy po upływie mniej niż doby od początku naszego marszu.

   W tym czasie żołnierze naszych wojsk desantowych zdążą już przeprowadzić próbę „defilady”, odpocząć, ugotować świąteczna kaszę z tuszonką i wyprasować wyjściowe mundury.

   Zdaje się też, że dawno nas nie było w Berlinie. 9 maja to świetna okazja do „przyjacielskiej wizyty”. 1800 km dla współczesnej armii to żadna odległość. Tym bardziej, że wielu rosyjskich oficerów nie najgorzej zna Niemcy, nawet mapy im nie będą potrzebne.

   Byle tylko z rozpędu nie zajęli naszych dawnych baz wojskowych, które po połączeniu RFN i NRD przypadły Niemcom. Praga, Helsinki, Wilno, Tallinn, Ryga – to już zupełnie pod bokiem. Do większości z nich rosyjscy żołnierze mogą dojść nawet na piechotę, tak jak to zrobili 70 lat temu.

   Natomiast wizytę w Londynie i Waszyngtonie trzeba będzie planować z dużym wyprzedzeniem. Będą niezbędne lotnictwo i marynarka. Ale do maja jeszcze jest czas – można się do nas zgłaszać. Armię mamy dużą – starczy dla wszystkich i jeszcze w Moskwie część zostanie.

   Szkoda tylko, że nasi zachodni partnerzy nie zdołają na własne oczy obejrzeć naszych pocisków Iskander i Szatan, ale poza granice Rosji można je „dostarczyć” tylko drogą powietrzną…”.

   " Jaki poziom umysłowy materiału, taki i nasz do niego komentarz:

   W 1920 już raz tak szliście na pewniaka i połamaliście sobie zęby pod Warszawą, po czym wasza czerwona hołota wiała przed Wojskiem Polskim gdzie pieprz rośnie. I tylko łasce Józefa Piłsudskiego zawdzięczacie, że nie zajęliśmy wtedy Moskwy, co zresztą w dłuższej perspektywie okazało się naszym wielkim błędem.

   W 1941 też byliście „niezwyciężeni” i dostaliście od Hitlera tak spektakularne lanie jak nigdy wcześniej.

   Jest też stare rosyjskie powiedzenie, że jak ktoś się tak bardzo wyrywa do przodu, to może się okazać, że ma z tyłu wielką dziurę na… Tak więc nie strasz, Putin, nie strasz, bo się znowu ze… sz. "zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Może tak logicznie rozważnie mowić działać w sprawie ukrainy panowie politycy PO i PIS !!

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

   Włanczam TV ukraina włanczam radio ukraina na Boga tu POLSKA ile można tego sluchać i oglądać ???
   A tu slyszę polityk soldarnościowy Bujak chętnie by wyslał polskie wojsko na wschód ukrainy,inni...rozwiń całość

   Włanczam TV ukraina włanczam radio ukraina na Boga tu POLSKA ile można tego sluchać i oglądać ???
   A tu slyszę polityk soldarnościowy Bujak chętnie by wyslał polskie wojsko na wschód ukrainy,inni zamierzaja sprzedawac broń z polski, widać komus sie bardzo nudzi .
   Tak rzeczywiście mija 70 lat od zakończenia wojny komuś po główce chodzi rozróba .
   A ukraińcy dalej mają nas w d...... pozostało embargo na mięso polskie ,kupuje węgiel w rosji od nas ciągną kaskę ostatnio 100mil euro kopaczowa zawiozła ukraińcom.
   A najbardziej przykre dla polaków to dzień 14 pazdziernika 2014 gdzie proroszenko ustanowił swiętem narodowym stefana bandery mordercy ludności polskiej na Wołyniu.
   Takie jest stare powiedzenie że polak był g***** i g***** umrze !!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Nikt nie zada podżegaczom wojennym pytania, czemu to „rząd polski”, z nadania agentów Putina, plasuje się na pierwszej linii walki z Rosją, swą gorliwością wyprzedzając nawet amerykańskiego...rozwiń całość

   Nikt nie zada podżegaczom wojennym pytania, czemu to „rząd polski”, z nadania agentów Putina, plasuje się na pierwszej linii walki z Rosją, swą gorliwością wyprzedzając nawet amerykańskiego pryncypała? Czemu to nasze „elity”, które skapitulowały przed zachodem we wszystkich istotnych dla Polski sprawach, tak szaleją z powodu „rosyjskiej agresji na nas na Donbasie”, oraz „zaanektowania przez Putina naszego Krymu”? I tak naprawdę, kim są ci „my”?

   Pytania pozostaną bez odpowiedzi, tak jak sytuacja Polski, bez nadziei; bez zastopowania niekończącej się „restrukturyzacji” gospodarki, w której nic się nie opłaca, poza sektorem finansowym, będącym w obcych rękach; niekończącej się emigracji będącej tego rezultatem, no i niekończącym się ogłupianiem społeczeństwa, oczywiście „ponad podziałami”, w zbrodniczym sojuszu wszystkich „polskich elit”.

   Będącemu w stanie agonalnym państwu i społeczeństwu, obok demoralizacji, depopulacji, de-industrializacji, zafundowano jeszcze dezinformację, która stanowi swoistą anestezję w procesie eutanazji Polski. Teraz „polskie elity” pracują nad rozpętaniem (potencjalnie nuklearnego) konfliktu z wielkim wschodnim sąsiadem.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiesci-z-kijowa-o-terroryzmie-zydowskim-nie-uslyszysz-2015-02

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-po-stronie-junty-walcza-murzyni-polacy-2015-02

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Dlaczego się mówi o terroryzmie muzułmańskim, serbskim, chorwackim i nawet wyprawy krzyżowe w średniowieczu czarny prezydent USA Obama nazwał niedawno terroryzmem, ale nigdy nie usłyszysz o...rozwiń całość

   Dlaczego się mówi o terroryzmie muzułmańskim, serbskim, chorwackim i nawet wyprawy krzyżowe w średniowieczu czarny prezydent USA Obama nazwał niedawno terroryzmem, ale nigdy nie usłyszysz o terroryzmie żydowskim w Rosji w XIX i XX wieku łącznie z rewolucją październikową w 1917 roku? Ten terroryzm kosztował życie różnych narodów ZSRR – ponad 50 mln ludzi.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Czy już zapomniano o zabójstwie terrorystycznym ministra spraw wewnętrznych II RP Bronisława Pierackiego i szeregu aktów terroru i dywersji w Polsce przedwojennej i w czasie II wojny światowej, gdy...rozwiń całość

   Czy już zapomniano o zabójstwie terrorystycznym ministra spraw wewnętrznych II RP Bronisława Pierackiego i szeregu aktów terroru i dywersji w Polsce przedwojennej i w czasie II wojny światowej, gdy banderowcy wyrzynali całe wioski polskie? A teraz spadkobiercy OUN-UPA na Ukrainie są najlepszymi przyjaciółmi establishmentu warszawskiego. Świat się pogrążył w terrorze nie od dziś. A czy robienie Polakom i Ukraińcom wody z mózgu nie jest obecnie terroryzmem medialnym?

   I tylko prawda w polityce i mediach potrafi zwyciężyć terroryzm w umysłach ludzkich – inaczej koniec.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowka-nuland-o-zydowce-merkel-moskiewskie-gowno-2015-02

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama