Goczałkowice: Wiaty na peronach będą nowe, ale budynku...

  Goczałkowice: Wiaty na peronach będą nowe, ale budynku dworca PKP nie otworzy

  Aleksandra Smolak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Goczałkowice: Wiaty na peronach będą nowe, ale budynku dworca PKP nie otworzy
  Od października ubiegłego roku trwa remont peronów na przystankach osobowych Goczałkowice i Goczałkowice-Zdrój. Na jego zakończenie poczekamy jeszcze do jesieni, ale już teraz widać wyraźne efekty prac. A jest na co czekać, bo PKP obiecało nam nie tylko remont peronów, ale i wiat. Co jednak z zamkniętym od lat budynkiem dworca? Sprawdzamy.
  Goczałkowice: Wiaty na peronach będą nowe, ale budynku dworca PKP nie otworzy
  Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA, skrupulatnie wymienia cały zakres prac remontowych, które będą przeprowadzone na goczałkowicakich peronach. – Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni peronów, zabudowę nowych krawędzi peronowych i płyt z elementami o zróżnicowanej nawierzchni wyczuwalnej pod stopami dla osób niewidomych i słabowidzących wraz z pasem ostrzegawczym. Remont peronów obejmuje również zabezpieczenie antykorozyjne stalowych wiat peronowych oraz malowanie – mówi Karniewski.

  Co jednak ze sprawą najważniejszą, czyli zamkniętym budynkiem dworca?
  – Według mojej wiedzy PKP SA proponowała gminie przejęcie dworca w Goczałkowicach, jednak samorząd nie wyraził zainteresowania w tym zakresie – informuje Kraniewski. Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, twierdzi natomiast, że żadna oficjalna oferta ze strony PKP do gminy nie wpłynęła.

  Placha przyznaje, że rozmawiała z pracownikami PKP o budynku dworca przy okazji przejęcia budynku dworca w Goczałkowicach-Zdroju, ale jak mówi były to luźne, niezobowiązujące rozmowy.

  Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że mieszkańcy gminy na ponowne otwarcie budynku dworca PKP w Goczałkowicach szybko liczyć nie mogą.

  Gabriela Placha wyjaśnia, że gmina najpierw musi się uporać z remontem zabytkowego budynku dworca PKP w Goczałkowicach-Zdroju, a już teraz występują problemy z finansowaniem tegoż remontu.

  Pasażerom pozostaje zatem cieszyć się z remontu wiat i liczyć na dobrą aurę. A szkoda, bo budynek dworca straszy jako nieużytek i za kilka lat będzie trzeba zainwestować w niego znacznie więcej, aby przywrócić do go użytku.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama