Finał maratonu programistów Deadline 24 w czeladzkiej...

  Finał maratonu programistów Deadline 24 w czeladzkiej Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia"

  KD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Organizatorzy międzynarodowego maratonu dla programistów Deadline 24 zdradzili, gdzie odbędzie się finał ekstremalnych zmagań. Najlepsi programiści spotkają się 7 - 8 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi. Zapisy do maratonu trwają do 26 lutego.
  Zabytkowy budynek Galerii Sztuki Współczesnej "elektrownia", w którym kiedyś mieściła się elektrownia czeladzkiej kopalni "Saturn", będzie miejscem zmagań najlepszych i najwytrwalszych programistów na świecie. Finał siódmej edycji Deadline 24 odbędzie się właśnie w po kopalnianym budynku.

  - Jest to niezwykle atrakcyjny, klimatyczny obiekt, jeden z najpiękniejszych w mieście i w regionie - podkreśla Jan Powałka, opiekun Galerii.
  I jak dodaje, dotychczas odbywały się w niej wystawy sztuki wizualnej. - Galeria jest otwarta na wszelkie działania z zakresu animacji kulturalnej i społecznej. Nie omijają jej miłośnicy turystyki, a także fotografowie i filmowcy, poszukujący niebanalnych wnętrz oraz, jak się okazuje, również programiści - uzupełnia.

  Organizowanie finału maratonu w miejscach postindustrialnych należy już do tradycji. Jak informują organizatorzy konkursu, wyróżnikiem maratonu Deadline24, oprócz fabuły zadań konkursowych, jest organizowanie go w miejscach nawiązujących do przemysłowego charakteru województwa śląskiego. Dotychczasowe edycje odbyły się m.in. 320 metrów pod ziemią w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido (edycja 2012 i 2013) oraz w Zabytkowej Kopalni „Ludwik” w Zabrzu (edycja 2014).

  Przypominamy, że rejestracja trzyosobowych drużyn potrwa do 26 lutego 2015 roku. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza na stronie www.deadline24.pl/rejestracja.

  Eliminacje do konkursu rozpoczną się 1 marca 2015 roku punktualnie o godz. 9. Przez 5 godzin zegarowych drużyny będą zmagać się z rozwiązywaniem zadań i generowaniem odpowiedzi, ocenianych przez serwer sprawdzający. Ten etap przebiega zdalnie.

  Do finału zapraszane są najlepsze drużyny spośród tych, które wzięły udział w eliminacjach. Ten będzie trwał nieprzerwanie przez 24 godziny - z 7 na 8 kwietnia.

  Zeszłoroczna edycja maratonu zgromadziła uczestników z Polski, USA, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Estonii, Ukrainy, Rosji, Nigerii, Indii, Pakistanu, Tunezji oraz Indonezji. Zawodnicy reprezentowali między innymi Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Carnegie Mellon University, czy National University of Lviv. Do rywalizacji stanęli również przedstawiciele takich firm jak Google, InsERT, czy Flytronic.

  Organizatorem Deadline24 jest gliwicka firma Future Processing, która działa na rynku oprogramowania od 2000 roku. Tworzy systemy informatyczne m.in. dla branży przemysłu, mediów elektronicznych, opieki medycznej, sektora finansowego oraz transportu.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama