Katowice: Dziś wyrok w sprawie zabójstwa Alicji C.

  Katowice: Dziś wyrok w sprawie zabójstwa Alicji C.

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przed katowickim Sądem Okręgowym rozstrzyga się głośna sprawa zabójstwa Alicji C. ze Świętochłowic. Na ławie oskarżonych zasiadł jej były mąż Adam Ł, niegdyś urzędnik świętochłowickiego magistratu.
  Katowice: Dziś wyrok w sprawie zabójstwa Alicji C.

  ©arc

  
We wtorek prokurator w mowie końcowej zażądał dla oskarżonego dożywocia, podobnego wyroku oczekują rodzice Alicji C. występujący w roli oskarżycieli posiłkowych. Obrońca Adama Ł. chce uniewinnienia swojego klienta od zarzutu zabójstwa.

  
Sąd zapowiedział, że wyrok wyda po godz. 13.15.  Sprawa Alicji C. od początku jest poszlakowa. Ofiara wyjechała z domu w Świętochłowicach 21 listopada 2007 r. około godz. 17. Rodzicom powiedziała, że umówiła się z przyjaciółmi. Ukrywała, że znów spotyka się z Adamem Ł. swoim byłym mężem. Taksówką podjechała pod blok przy ul. Opolskiego w Chorzowie, w którym mieszkała kiedyś z Adamem. Co potem się stało? Nie wiadomo. Do dziś nie odnaleziono ciała Alicji C.

  Następnego dnia po zniknięciu Alicji z jej z konta wypłacono, za pomocą jej karty bankomatowej, pięć razy po 1.000 zł. 
24 listopada 2007 r. funkcjonariusze z sekcji kryminalnej KMP w Chorzowie pojechali do mieszkania Adama i Anny w Świętochłowicach. Krzysztof Czerwionka przeglądał telefon Adama. W tym czasie Adrian Wojczyk poprosił o pokazanie portfela. Wiedział już o pobranych pieniądzach z konta. W portfelu znalazł pięć wydruków potwierdzających wypłatę z konta. Adam Ł. wyrwał wydruki z ręki policjanta i zjadł.  Zabójstwo Alicji C. to nie jedyna zbrodnia, jaką zarzuciła prokuratura Adamowi Ł. W czerwcu 2010 roku oskarżyła go o zabicie w listopadzie 1991 r. ciężarnej, 20-letniej narzeczonej. Jej ciało znaleziono w studzience kanalizacyjnej w miejscowości Klucze w Małopolsce, gdzie oboje wówczas mieszkali. Została uduszona szalem, miała też na twarzy ślady pobicia. Śledztwo w tamtej sprawie wznowiono w 2009 r., a jednym z najważniejszych dowodów stały się zeznania Anny W.

  O szczegółach zbrodni, śledztwa i poszlakach prokuratury czytaj jutro w DZ.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama