Ważne
  Zaczynają się żniwa dla myjni samochodowych [WIDEO]

  Zaczynają się żniwa dla myjni samochodowych [WIDEO]

  Marcin Nowak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zaczynają się żniwa dla myjni samochodowych [WIDEO]

  ©Archiwum

  Pierwsze słoneczne dni, cieplej na dworze i pierwsze powody do wstydu dla niektórych kierowców. Samochody aż proszą się o umycie. - W marcu zaczyna się świetny biznes - cieszą się przedstawiciele branży.
  Zaczynają się żniwa dla myjni samochodowych [WIDEO]

  ©Archiwum

  W woj. śląskim działa od 300 do 500 myjni samochodowych, w tym coraz więcej samoobsługowych. Z roku na rok klientów im przybywa, zwłaszcza w marcu. Nowością na rynku są myjnie na telefon. Dzwonisz, przyjeżdżają, myją, odjeżdżają. Pomysł sprowadzili do Polski - jak łatwo się domyśleć - Polacy, który pracowali w Anglii. W kraju działa już kilka tego typu sieci, głównie w systemie franczyzowym. A u nas?


  - Sprawdzaliśmy zainteresowanie tego typu usługami na Śląsku i na razie otrzymaliśmy kilka niezobowiązujących ofert współpracy, więc na razie nie wchodzimy na ten rynek - mówi przedstawiciel sieci "Turbomyjnia", który otworzył już oddziały w Radomiu, Lublinie i Kielcach.

  Całkowitym zaprzeczeniem tego jest jednak biznes Marka Wilka z Rybnika. Jego firma Aqua-Less ma oddział w Rybniku i Ustroniu a pomysł ściągnięty z Anglii okazał się wielkim hitem.

  - Myjemy samochody właśnie na telefon, teraz na klientów nie narzekamy, choć są to ludzie z zasobniejszym portfelem. Usługa jest droższa, to fakt, ale dzięki temu kierowca nie musi na nią czekać, dojeżdżać, umawiać się - tłumaczy Wilk. A co robicie z wodą? Wylewacie pod klatką, na ulicę? - Nie używamy wody. Dzięki ekologicznej technologii czyszczenia nie wykorzystujemy jej prawie wcale - dodaje.

  JAK MYĆ AUTO ZIMĄ? Z GŁOWĄ!

  Zarówno Marek Wilk jak i inni przedsiębiorcy są w jednym zgodni - jeśli czyścimy auto po zimie, warto wyczyścić całe podwozie, układ hamulcowy, zabezpieczyć wóz przed korozją.

  Mycie samochodu na telefon to wydatek rzędu 25,30 lub 35 złotych
  Mycie w myjni stacjonarnej to przynajmniej 19 zł od samochodu


  A Waszym zdaniem jaki jest najlepszy sposób na mycie samochodu? Myjnia samoobsługowa, ręczna, samodzielne mycie w ogródku czy może nowość - myjnie na telefon? Komentujcie!  Bonus: Zobaczcie film z instrukcją wideo JAK NIE MYĆ samochodu wiosną...

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama