Ważne
  Twaróg o Zagórowskim: Krótki kurs wszystkiego na odwrót

  Twaróg o Zagórowskim: Krótki kurs wszystkiego na odwrót

  Marek Twaróg

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Marek Twaróg
  1/2
  przejdź do galerii

  Marek Twaróg ©arc.

  W normalnym biznesie liczą się kompetencje zarządu i zespołu, mocne przywództwo, dobra komunikacja w firmie, określenie przewag konkurencyjnych i słabości a potem strategia z jasno wyznaczonym celem, oznaczone pola ryzyk, opracowane ścieżki awaryjne, systemy ocen i rozliczeń, mądre socjalne osłony - nazywać to możemy na wiele sposobów (by uciec od naukowej nowomowy). Ale sprowadza się to do wniosku: w prowadzeniu biznesu, obok całej tej mechaniki organizacji, tak samo ważna jest elementarna uczciwość.
  Blef to oczywiście powszechnie znana i uznana technika negocjacyjna, jednak raczej nie wobec współpracowników, zespołu, kadry, własnych ludzi, z którymi chce się zbudować sukces. Tu wymagana jest szczerość. Jest źle - diagnozujemy i pokazujemy wyjście. Jest dobrze - diagnozujemy i nagradzamy.

  A cały ten nudnawy wykładzik z zarządzania zmierza tylko do konstatacji: jest taka branża rodzimego biznesu, gdzie wszystko jest odwrotnie.
  Gdzie prezes nie może mówić szczerze, co policzył, gdzie wszyscy wtrącają mu się do roboty, gdzie kompetencje, jasne komunikaty i szczerość nie są w cenie. Niektórzy szefowie to rozumieją i pięknie się dostosowują, a w pogoni za spokojem i satysfakcją z bycia lubianym nic nie robią, nawet nie baczą na swój miękki jak guma kręgosłup. Inni chcą jednak być w zgodzie ze sztuką, a może i sobą.

  Historia pokazuje, kto i na czym lepiej wychodzi (dziś zestawiamy typy naszych górniczych liderów). Można taką sytuację akceptować, jak czyniono przez lata. Jednak w ten sposób wszyscy się oszukujemy i górnictwo nie ma szans. Historia naszych spółek węglowych pokazuje to najlepiej.

  Twitter: @marektwarog

  Marek Twaróg,
  redaktor naczelny DZ  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zagórowski musi odejść!!!

   górnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   J. Zagórowski w 2008r bezprawnie wbrew zapisom Porozumienia zwolnił z pracy na Budryku Przewodniczącego Komitetu Strajkowego i kilku innych związkowców za zorganizowanie i uczestnictwo w 50-dniowym...rozwiń całość

   J. Zagórowski w 2008r bezprawnie wbrew zapisom Porozumienia zwolnił z pracy na Budryku Przewodniczącego Komitetu Strajkowego i kilku innych związkowców za zorganizowanie i uczestnictwo w 50-dniowym legalnym strajku. Związkowcy z Budryka odczekali i teraz Zagórowskiemu z nawiązkom oddali.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uwaga raśiowce,sońsiowce,śląskie narodowce, krzyżówki ślązaka i polskiego buraka hahaha

   Śmiech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Historia zawsze pokazuje że dopłacanie do tego węglowego szajsu zawsze nas prawdziwych Polaków z Polski prowadzi do ruiny hahahaha

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama