Strajk w JSW: Prezydent Jastrzębia zaniepokojona sytuacją

  Strajk w JSW: Prezydent Jastrzębia zaniepokojona sytuacją

  Katarzyna Spyrka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Strajk w JSW trwa 16 dobę. Prezydent Jastrzębia, Anna Hetman napisała list, w którym wyraża swoje zaniepokojenie sytuacją.
  Strajk w JSW: Prezydent Jastrzębia zaniepokojona sytuacją
  KLIKNIJ I SPRAWDŹ, CO SIĘ DZIEJE NA STRAJKU GÓRNIKÓW:
  STRAJK W JSW: NAJNOWSZE INFORMACJE, ZDJĘCIA I WIDEO


  Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju napisała list otwarty, w którym apeluje o podjęcie rozmów, które w końcu rozwiążą spór pomiędzy związkowcami, a Zarządem JSW. Dodajmy, że o 12 ma się rozpocząć kolejna tura rozmów z mediatorem.

  List Anny Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju:

  Martwi mnie, że górniczym związkom zawodowym i zarządowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w dalszym ciągu nie udało się dojść do porozumienia i w kopalniach nadal trwają strajki.

  Sytuacja niepokoi mnie tym bardziej, że w spór zaangażowały się już całe rodziny wraz z dziećmi, a konflikt przenosi się na ulice naszego miasta. Jako żona i matka doskonale rozumiem inne kobiety, dla których najważniejsza jest troska o bliskich i które obawiają się o swoich mężów i synów. Mam świadomość tego, jak ciężkie przeżywają teraz chwile, bo górnik to nie tylko zawód, ale często pasja i tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Pełniąc funkcję prezydenta Jastrzębia-Zdroju, miasta opartego na węglu i górnictwie, wiem też jak ważna jest stabilność zatrudnienia w tej branży, a także gwarancja godnej płacy za tak ciężką i niebezpieczną pracę. Odnosząc się z szacunkiem do ciężkiej i bardzo ważnej pracy górników, pragnę zaapelować o jak najszybsze zażegnanie sporu oraz o nieangażowanie w takie sytuacje dzieci. Dzieci powinny być pod szczególną ochroną i mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od problemów dorosłych.

  Tak jak wielu tysiącom pracowników, tak i mnie leży na sercu los Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Firma ta jest spółką Skarbu Państwa i jako prezydent miasta nie mam bezpośredniego przełożenia na jej działalność, ani kompetencji do tego, by decydować o kwestiach personalnych. Dlatego też z prośbą o podjęcie kroków zmierzających do złagodzenia sporu i pomoc w rozwiązaniu problemu zwróciłam się do przedstawicieli rządu.

  Nie interesują mnie polityczne rozgrywki, dlatego raz jeszcze pragnę zaapelować do wszystkich, którzy próbują zaogniać konflikt w JSW i wykorzystać sytuację do swoich politycznych celów o rozsądek i zaprzestanie takich działań. Uważam, że przyczyniają się one wyłącznie do niepotrzebnych napięć, a tak trudne negocjacje powinny być prowadzone w warunkach spokoju społecznego. Naszym wspólnym interesem jest rozwój branży górniczej w sposób stabilny, tak by nasi mieszkańcy mieli zapewnione miejsca pracy. Trzeba prowadzić konstruktywne rozmowy, bo dialog i porozumienie są najlepszym sposobem rozwiązania sytuacji.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   RYL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   teraz się obudziła? gdzie była przez 3 tygodnie? - bo prawie tyle trwa strajk w JSW

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama