Sosnowiec: remonty dróg i drogowo-tramwajowy armagedon....

  Sosnowiec: remonty dróg i drogowo-tramwajowy armagedon. Zobacz, jak przejechać [INFOGRAFIKA]

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: remonty dróg i drogowo-tramwajowy armagedon. Zobacz, jak przejechać [INFOGRAFIKA]
  1/2
  przejdź do galerii

  ©infografika Marek Michalski

  W wielki drogowy plac budowy zamieniło się w ostatnich tygodniach centrum Sosnowca. Teraz utrudnienia spotkamy w kolejnych dwóch miejscach.
  Dla kierowców korki, objazdy i zwężenia, a dla pasażerów tramwajów - zmiany tras i liczne odcinki jednotorowe. Utrudnień w Sosnowcu będzie więcej. Miasto zamieniło się w wielki drogowo-tramwajowy plac budowy.

  W dzielnicach Niwka, Zagórze i Stary Sosnowiec trwa budowa rond. W centrum Sosnowca, w rejonie "Ślimaka" oraz między dworcem PKP a skrzyżowaniem ulic Piłsudskiego, 3 Maja i Dęblińskiej, przeprowadzana jest z kolei modernizacja torowiska tramwajowego.


  W piątek rozpoczął się dodatkowo remont torów tramwajowych na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Sobieskiego i Kilińskiego, czyli w miejscu, gdzie "15" skręca do Katowic. Prace mają tutaj potrwać około czterech miesięcy.

  - Przebudowa ta uniemożliwi przejazd na wprost przez skrzyżowanie z ulicy Piłsudskiego w stronę centrum miasta i w ulicę Kilińskiego - mówi Ryszard Złotorowicz, kierownik budowy z firmy Skanska, która jest generalnym wykonawcą. - Objazd w stronę centrum zostanie wyznaczony przez Sobieskiego, gdzie za przystankiem tramwajowym możliwy będzie skręt w lewo, co pozwoli na dojazd ponownie do remontowanego skrzyżowania, i skręt w prawo, w stronę centrum miasta. Aby dojechać do ulicy Kilińskiego, będzie można skręcić z ul. Piłsudskiego w aleję Mireckiego, a następnie w ul. Kiepury lub dalej w ul. Sedlaka - tłumaczy Złotorowicz.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tranwaje w zaglebiu

   gj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Dlaczego zabrano linie 27 w bedzinie a puszczono jakis twor 45 na zagorze jak dojechac do centrum sosnowca z bedzina pojedynczym przeladowanym t 21 kursujacym jeszcze co 30 minut to jest parodia to...rozwiń całość

   Dlaczego zabrano linie 27 w bedzinie a puszczono jakis twor 45 na zagorze jak dojechac do centrum sosnowca z bedzina pojedynczym przeladowanym t 21 kursujacym jeszcze co 30 minut to jest parodia to nie lepij zamknac cale torowisko i puscic na calych liniach zastepcze autobusy zsmiast tak kombinowac kto to wymyslil co za nieuk zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama