Szkoły do likwidacji 2015 w Katowicach, Bytomiu, Chorzowie,...

  Szkoły do likwidacji 2015 w Katowicach, Bytomiu, Chorzowie, Gliwicach NOWA LISTA SZKÓŁ DO LIKWIDACJI

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lista szkół przeznaczonych do likwidacji w woj. śląskim
  1/18

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Dziennik Zachodni

  Szkoły do likwidacji w miastach woj. śląskiego NOWA LISTA SZKÓŁ DO LIWKIDACJI Dziennik Zachodni dotarł do listy szkół przeznaczonych do likwidacji. Szkoły do likwidacji w woj. śląskim: Ponad 40 szkół od przyszłego roku szkolnego zniknie z edukacyjnej mapy woj. śląskiego. Rodzice protestują - nie chcą, by zamykać szkoły ich dzieci. Szkoły likwidują m.in. w Bytomiu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Katowicach, Raciborzu i Siemianowicach Śląskich.
  Już wiadomo, że w 14 największych miastach województwa śląskiego zaplanowano reorganizację placówek szkolnych. Z edukacyjnej mapy regionu zniknie ponad 40 szkół. Kilka zostanie połączonych lub powstaną nowe zespoły. Ich liczba może wzrosnąć. Samorządy mają czas do końca lutego na podjęcie uchwał intencyjnych w sprawie likwidacji szkół i przesłanie ich do Kuratorium Oświaty w Katowicach. Na razie wpłynęło do nich 26 uchwał intencyjnych. W ubiegłych latach samorządy pokazały, że lubią przesyłać uchwały w ostatniej chwili. Wtedy unikają protestów i dyskusji z rodzicami poirytowanymi planami, które dotykają ich dzieci.

  AKTUALIZACJA 11 MARCA 2015:
  OSTATECZNIE AŻ 98 SZKÓŁ DO LIKWIDACJI! KURATORIUM OŚWIATY MA LISTĘ


  Dwa rodzaje szkół

  Nie wszystkie likwidacje zaplanowane przez gminy dotkną uczniów. Spora część szkół (ponad 20 placówek) zostanie zamknięte w wyniku reformy szkolnictwa z 2011 roku.

  - Liczba tych szkół z każdym rokiem się zmniejsza - informuje Anna Wietrzyk z Kuratorium Oświaty w Katowicach.

  W związku z ustawowymi zmianami nie będzie już liceów profilowanych, likwidowane też są licea i technika uzupełniające dla młodzieży i dorosłych, technika dla dorosłych i zasadnicze szkoły zawodowe dla dorosłych.

  - Do tych szkół już od kilku lat nie prowadzono naboru, przez to są systematycznie wygaszane - wyjaśnia Wietrzyk.
  Drugi rodzaj likwidowanych czy łączonych szkół, to szkoły "żywe". Do nich cały czas przyjmowane były nowe roczniki uczniów.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (41)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oszustwa banków

   bankier (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie dajcie się więcej oszukiwać bankom!!! polskiebanki.cba.pl Wejdź i dowiedz się wszystkiego. Najwyżej oprocentowane lokaty i najtańsze kredyty. Jest to mała prywatna strona na której są rzetelne...rozwiń całość

   Nie dajcie się więcej oszukiwać bankom!!! polskiebanki.cba.pl Wejdź i dowiedz się wszystkiego. Najwyżej oprocentowane lokaty i najtańsze kredyty. Jest to mała prywatna strona na której są rzetelne informacjezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   AntySystemowy Kandydat na Prezydenta Grzegorz Braun

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Przyjaciele - czas działać! - wczoraj poznałem osobiście Grzegorza Brauna i rozmawiałem z nim m.in. o 1Polska.pl - czyli inicjatywie zjednoczenia i połączenia sił ludzi świadomych tego co dzieje...rozwiń całość

   Przyjaciele - czas działać! - wczoraj poznałem osobiście Grzegorza Brauna i rozmawiałem z nim m.in. o 1Polska.pl - czyli inicjatywie zjednoczenia i połączenia sił ludzi świadomych tego co dzieje się w Polsce.
   Upewniłem się, że mamy pierwszego sprzymierzeńca wśród kandydatów na Prezydenta w osobie Pana Brauna!!! Emotikon smile

   Mamy więc dwa tygodnie żeby pomóc zebrać 100 000 podpisów pod kandydaturą Grzegorza Brauna (szczegóły na stronie: http://grzegorzbraun2015.pl/ ) - bo to konieczne, żeby była szansa nagłośnić podczas kampanii prezydenckiej w g(ł)ównych mediach m.in. inicjatywę zjednoczenia społeczeństwa i połączenia sił we wspólnym, społecznym komitecie wyborczym.

   Wierzę, że pozostali kandydaci antysystemowi też się z czasem przyłączą do wspólnej inicjatywy połączenia sił, żeby obalić ten postPRLowski system patologii!

   PS. Wykorzystajmy EFEKT SKALI! Bez naszej pomocy ŻADEN kandydat "pozasejmowy" nawet nie wystartuje w wyborach - niech zadziała efekt skali - gdy każdy z nas wydrukuje poniższe formularze i wyśle do sztabów choćby podpis swój i swoich domowników (2,3 podpisy) to kilkadziesiąt tysięcy razy 2 lub 3 wystarczy, żeby UMOŻLIWIĆ start kandydatom "pozasejmowym" - poniżej linki do formularzy poparcia i adresy wysyłki:

   Podpisy dla Grzegorza Brauna:
   http://www.remedia.home.pl/braun/ListaGB.pdf
   wypełnione karty wysyłać na adres:
   Komitet wyborczy Grzegorza Brauna
   ul. Marszałkowska 80
   00-517 Warszawazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komorowski właśnie wprowadził do Polski żywność GMO

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o GMO. Oznacza to, że zawartość naszych talerzy będzie drastycznie bardziej szkodliwa. Ustawa otwiera bowiem nasz rynek na żywność genetycznie...rozwiń całość

   Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o GMO. Oznacza to, że zawartość naszych talerzy będzie drastycznie bardziej szkodliwa. Ustawa otwiera bowiem nasz rynek na żywność genetycznie modyfikowaną. Posłowie PiS-u i część organizacji ekologicznych podkreślają, że rząd tą ustawą otworzył nasz rynek na żywność genetycznie modyfikowaną. Poseł i były minister środowiska Jan Szyszko przestrzega przed fatalnymi skutkami podpisanej przez Komorowskiego ustawy GMO. Od tego momentu uwalnianiem nie jest sprowadzanie nasion genetycznie modyfikowanych na cele żywnościowe oraz paszowe. W związku z tym można wprowadzać do Polski tony nasion genetycznie modyfikowanych w celach produkcjzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zdradzieckie układy a obecne likwidacje kopalń i fabryk.

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   W 1985 r. (czyli jeszcze w czasie komuny) podpisano układ między Niemcami a ZSRR (Gorbaczowem) przygotowujący zjednoczenie Niemiec. W układzie tym postawiono warunki zjednoczenia: miedzy Rosją a...rozwiń całość

   W 1985 r. (czyli jeszcze w czasie komuny) podpisano układ między Niemcami a ZSRR (Gorbaczowem) przygotowujący zjednoczenie Niemiec. W układzie tym postawiono warunki zjednoczenia: miedzy Rosją a Niemcami ma być strefa buforowa w której nie będzie przemysłu ciężkiego, nie będzie poważnych instalacji militarnych, ma być zmniejszona ludność i niestabilna władza administracyjna.Te wszystkie zobowiązania układu są przez kolejne marionetkowe rządy w Polsce przestrzegane i ściśle realizowane.

   W 2003 r. podpisano ponownie układ miedzy Zjednoczonym Niemcami (kanclerz Schroeder), a Rosją (prezydent Putin) o podziale wpływów gospodarczych w Polsce.

   Ustalono że, do Wisły są wpływy niemieckie, od Wisły na wschód są wpływy rosyjskie. Cześć podziemna Polski czyli złoża geologiczne są w gestii wpływów rosyjskich, cześć naziemna czyli np. lasy, teren i ziemia jest w gestii niemieckiej. W wyniku tego układu za wiedzą marionetkowego polskiego rządu, fabryki, ziemię, budują markety Niemcy a złoża czy nawet kopalnie nawet gdy zajmują Niemcy, to po to aby je po czasie oddać zainteresowanym oligarchom rosyjskim.

   Wojna na Ukrainie pomieszała trochę szyki układowi, bo Rosjanie uwikłali się w wojnę na Ukrainie, poważnie osłabła gospodarczo, stracili dobre imię i twarz ale to nic nie zmieniło układu w dalszej perspektywie.

   Teraz rozumiemy dlaczego fabrykę, dawny POLAR we Wrocławiu, obecny Fagor- Mastercook warty 500 mln zł (pól miliarda) na siłę przymuszają syndyka (dzielna kobietę T. Kalisz) aby oddała Niemcom zakład za 60 milionów.

   Rozumiemy dlaczego kopalnię Brzeszcze z wysokogatunkowym węglem i po kosztownej (200 mln) modernizacji ścian wydobywczych chcą za złotówkę oddać niemieckim “słupom”.

   Zdrada Panowie. Zdrada.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Idziemy po was do Warszawy!

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Do RodakówArogancja obecnych władz polskich, skale niszczenia naszej państwowości przybrały niespotykane dotychczas rozmiary porównywalne z najgorszymi czasy saskich rządów oraz późniejszych...rozwiń całość

   Do RodakówArogancja obecnych władz polskich, skale niszczenia naszej państwowości przybrały niespotykane dotychczas rozmiary porównywalne z najgorszymi czasy saskich rządów oraz późniejszych zaborczych. Polak zrodzony na tej ziemi – obywatel musi szukać chleba, emigrować nie z własnej woli stając się europejskim wyrobnikiem. Pozostając i żyjąc w Ojczyźnie przodków staje się zbędnym balastem który przeszkadza tej władzy szczególnie gdy domaga się należnych mu praw. Stworzony typ państwowości za nic ma rzetelność, uczciwość, pracowitość oraz umiejętność. W tzw III Rzeczypospolitej liczy się cwaniactwo, kundlowatość a kolesiostwo sprzęgnięte ze służalstwem sięgnęły wyżyn. Stojące na czele państwa tak zwane elity wszelkie – zarówno intelektualne, polityczne, medialne, oraz niestety części Polskiego Kościoła zniżyły się do poziomu rynsztoku. Na scenie światowej oraz europejskiej wobec nie dbania o własny interes narodowy, uleganie złudzeniom i mrzonkom stajemy się pośmiewiskiem. Abnegacja racji stanu i interesu narodowego zmierza do punktu krytycznego. Apatia społeczna połączona z przyzwoleniem, utrwalona kodem nie możności i beznadziei kieruje Ojczyznę ku zagładzie.

   Naród w dziejach swoich przeżywał już podobne sytuacje ale potrafił odnaleźć w sobie siły i przezwyciężyć takie upadki. Obecnie musimy wyzwolić się z tego co ciągnie nas w dół , zmierzyć się z realną rzeczywistością. Przestać przybierać tchórzliwe postawy, wyrwać się z beznadziei. Jedynym na to sposobem jest poparcie wszystkich grup zawodowych krzywdzonych każdego dnia – reprezentowanych przez związki zawodowe które występują przeciwko temu rządowi. Poniewieranych obywateli przez ten typ państwowości.

   Gdy zawodzą mechanizmy demokracji, gdy staje się ona tylko parawanem przykrywającym panoszące się zło, to w zdrowym Narodzie rodzi się obywatelski sprzeciw – obywatelskie nieposłuszeństwo wobec takiej władzy. W imieniu nas wszystkich dzisiaj na czele frontu, sprzeciwu przeciwko upadkowi państwa – stoją górnicy, rolnicy. W najbliższych dniach zaczynamy masowe protesty . Przyjmą one charakter kroczący, od protestów i blokad w różnych miejscach na terenie całej Polski. W mojej opinii jest to tylko niezbędny półśrodek który niestety rykoszetem ze względu na skutki, uderzy w część niewinnego społeczeństwa. Lecz w najbliższym czasie protest przerodzi się i winien zmierzać do właściwej formy czyli blokad i okupacji budynków władz rządowych czyli miejsc które są źródłem bezprawia i niszczenia państwowości.

   Polaku nie udawaj że tego nie rozumiesz, że to ciebie nie dotyczy. Nie bądź obojętnym! Nie chowaj się! Stań razem z nami, którzy walczą o godne, silne, Państwo Polskie!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ten rząd zdrajców musi odejść

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   https://miziaforum.wordpress.com/iii-r-p-elyty-zyciorysy-kto-kim-jest-naprawde/

   Zdjęcie autora komentarza
   achtung

   fajla11

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Prawdziwe nazwiska „elity polskiej”
   czytać i to szybko

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   smUtna bałamutna KROFA KORFANTYgo PO czynach ich POznacie UCZITJELE JELEKTO RAT PEŁO

   kopalnie nierentowne wiec zamykać SZKOŁY POLACKIH LYNI PAŃSTWOWQYCH BIURF ELYTARNYCHz peło (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   RZYD ZAROBI NA CZOSKU A POLACTWO INO DZIELI I KRA DNIE Z ZYSKKIYM I BEZ ST RAT goroloAFY BOSS ko GOŁODUPIE A NIY GODO SIE ŻE KOPALNIE ZYSK PRZINOSZOM KILKA RAZY wiynkszy niż BURŻUJE DO niCH DALI...rozwiń całość

   RZYD ZAROBI NA CZOSKU A POLACTWO INO DZIELI I KRA DNIE Z ZYSKKIYM I BEZ ST RAT goroloAFY BOSS ko GOŁODUPIE A NIY GODO SIE ŻE KOPALNIE ZYSK PRZINOSZOM KILKA RAZY wiynkszy niż BURŻUJE DO niCH DALI INO USTAWKA KOminoVO tussaka WSZYSKO KO ZAEBAŁA BO MILIONY IDOM DO PREZESUF A KARANY ZA TO POLACKIE WARholstwo ROBOL NIYWOLNIK I ZZ .777,...CDNzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niyrzond ni odpowiado za nic bo w GOROLOLANDZIE

   PRAWO STANOWI ZYSK i KASA a wiynkszość TEGO TO JAŁMUŻNA Z UE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   A STRAT NIYMA NA UCZITJELSTWIE BO ONE ZYSKOWNE TO WIDAĆ 100sMutnych BELFEGORUF W SEJMIE SIEDZI I PL uje i ŁAPIE A KOPALNIE MOGOM ZLIKWIDOWAĆ DO CZYSTEGO LUFTU CO@2 BO BEZROBOTNI BYDOM STUDYNTAMI I...rozwiń całość

   A STRAT NIYMA NA UCZITJELSTWIE BO ONE ZYSKOWNE TO WIDAĆ 100sMutnych BELFEGORUF W SEJMIE SIEDZI I PL uje i ŁAPIE A KOPALNIE MOGOM ZLIKWIDOWAĆ DO CZYSTEGO LUFTU CO@2 BO BEZROBOTNI BYDOM STUDYNTAMI I EMERYTY WIYNC KASA Z FRAYERUF JES.KLIMAT BEZ DWUTLYNKU WYNGLO ALE DO UDUPINIO FRAJERA CO PO STUDIACH EMIGRUJE ABO FIRMA ZAKŁADO JAK MO PO PARCIE TY LE PSI POłowy POLSZCZY tzn 10MLN ETATUF NA 40MLN LUDZI.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niesprawiedliwe.

   smutna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   Górnikom wciąż mało i mało a nauczyciele z gimnazjów , podstawówek pracują za marne pieniądze . Wstyd górnicy--macie swoje kartki nadal?kopalnie nierentowne wiec zamykać , w innym zawodzie...rozwiń całość

   Górnikom wciąż mało i mało a nauczyciele z gimnazjów , podstawówek pracują za marne pieniądze . Wstyd górnicy--macie swoje kartki nadal?kopalnie nierentowne wiec zamykać , w innym zawodzie nikt nie pyta czy ma za co żyć tylko zwalniają jak pracownik zbędny . A górnicy to św. krowy ?My mamy dokładać do waszych parobków i przywilejów świętych ?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co z WYZSZYMI UCZELNIAMI????gdzie przezatrudnienie jak za PRL

   otto (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   i wiekszosc zbija bąki??? Zamknieto setki szkol a na wyzszych uczelniach publicznych coraz mniej studentow a coraz wiecej nauczycieli akademickich???

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama