Sosnowiec: przygotowania do sprzedaży mieszkań KWK...

  Sosnowiec: przygotowania do sprzedaży mieszkań KWK Kazimierz-Juliusz idą zgodnie z harmonogramem

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: przygotowania do sprzedaży mieszkań KWK Kazimierz-Juliusz idą zgodnie z harmonogramem
  Troska o przyszłość mieszkań zakładowych z zasobów kopalni Kazimierz-Juliusz była jednym z głównych postulatów, podczas ubiegłorocznych protestów w tym zakładzie. Obawa była uzasadniona, ponieważ całość majątku kopalni - zarówno mieszkania, jak i obiekty typowo produkcyjne - obejmowała jedna księga wieczysta.
  Sosnowiec: przygotowania do sprzedaży mieszkań KWK Kazimierz-Juliusz idą zgodnie z harmonogramem
  KOPALNIA KAZIMIERZ-JULIUSZ NA DZIENNIKZACHODNI.PL [WEJDŹ]

  Zgodnie z umową zawartą na koniec protestów, kopalnia Kazimierz-Juliusz została przejęta przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Ta stała się również właścicielem kopalnianych mieszkań i prowadzi działania mające na celu ich sprzedaż na rzecz aktualnych najemców.


  - Harmonogram działań niezbędnych do uruchomienia sprzedaży lokali mieszkalnych jest realizowany na bieżąco - zapewnia Małgorzata Dróżdż, wiceprezes zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Mieszkania zakładowe KWK Kazimierz-Juliusz na sprzedaż! [HARMONOGRAM SPRZEDAŻY]


  SRK ogłosiła już przetarg na wykonanie inwentaryzacji budowlanej budynków mieszkalnych oraz wyłonienie rzeczoznawców majątkowych do sporządzenia operatów szacunkowych określających wartość rynkową lokali mieszkalnych.

  W zasobach kopalni Kazimierz-Juliusz znajduje się około 1800 mieszkań położonych w pięciu sosnowieckich dzielnicach: w Kazimierzu Górniczym, Ostrowach Górniczych, Porąbce, Maczkach i na Juliuszu.

  W styczniu tego roku Spółka Restrukturyzacji Kopalń wysłała do 72 najemców zawiadomienia o możliwości kupienia lokali mieszkalnych w trybie zgodnym z Ustawą z 15 grudnia 2000 roku o sprzedaży mieszkań zakładowych, na które posiada inwentaryzację. Pisma trafiły do lokatorów z bloku przy ul. Broniewskiego 40 w Kazimierzu Górniczym z kamienic przy ul. Ligonia 1, 2, 3 i 4 na Zawodziu w Porąbce.

  - Z tych terenów złożonych zostało jedynie dziesięć kompletnych wniosków - osiem z ul. Broniewskiego i dwa z ul. Ligonia - mówi Małgorzata Dróżdż.

  W kolejnym etapie podobne zawiadomienia mają dostać głównie mieszkańcy Kazimierza Górniczego z ul. Ogrodowej 14, Wagowej 56-58, 56a-58a, 60a-62a, Broniewskiego 42 i 44 oraz Głównej 1 i 3.

  - Jednocześnie po wyłonieniu firm wykonujących inwentaryzację oraz wycenę lokali mieszkalnych zostaną zlecone operaty szacunkowe dla dziesięciu mieszkań na wycenę lokali, dla których złożono wnioski oraz zlecona zostanie inwentaryzacja budowlana pozostałych 294 mieszkań. Pierwsze mieszkania zostaną zbyte na rzecz najemców w pierwszym półroczu 2015 r. - zapewnia Małgorzata Dróżdż.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po co bezrobotnemu mieszkanie i tak je straci

   BRYZGANE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   wracajcie w rodzinne strony scyzory !

   Zdjęcie autora komentarza
   KOMORNIK

   fajla11

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   PREZES ŁÓJ WAM ZAŁATWIŁ KOMORNIKA Z KIELC -FUJ CO ZA SYF

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama