Kuba i Śruba, bohaterowie kreskówki z Bielska-Białej, piszą...

  Kuba i Śruba, bohaterowie kreskówki z Bielska-Białej, piszą bloga

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śruba, czyli Mateusz (na pierwszym planie), i jego brat Kuba na blogu dzielą się swoimi wrażeniami z dziećmi i ich rodzicami
  1/6
  przejdź do galerii

  Śruba, czyli Mateusz (na pierwszym planie), i jego brat Kuba na blogu dzielą się swoimi wrażeniami z dziećmi i ich rodzicami ©materiały SFR w Bielsku-Białej

  Kuba i Śruba jeszcze nie pojawili się na ekranach, a już zostali blogerami - to pomysł bielskiego Studia Filmów Rysunkowych
  Czasami budzimy się w nocy, włączamy telewizor i oglądamy Marcina Gortata w akcji - piszą na swoim blogu Kuba i Śruba. Bohaterowie najnowszej produkcji Studia Filmów Rysunkowych (SFR) z Bielska-Białej za pośrednictwem internetu chcą dotrzeć do jak najszerszej grupy dzieci i młodzieży, by przygotować grunt do wejścia serialu w 2016 roku.

  - Próbujemy czegoś nietypowego - przyznaje Andrzej Orzechowski, prezes SFR w Bielsku-Białej. - Szukamy różnych dróg, by przygotować odpowiednio - na tyle, ile to możliwe - mocne wejście Kuby i Śruby na rynek - dodaje.

  CZYTAJ KOMENTARZ DZ:
  Lisiecki: Jim i Screw jadą do Europy


  Nowa produkcja bielskiego SFR jest w trakcie realizacji. Aktualnie trwają prace nad ósmym odcinkiem przygód dwóch braci - Kuby i Śruby. Kuba jest młodszy, to typ intelektualisty w okularach, który dużo czyta, ale przy tym jest wesoły i dowcipny. Imponuje mu starszy brat Mateusz, zwany Śrubą, który w tym duecie jest liderem. Zwykle bierze u niego górę fantazja. Jest nadpobudliwy i gotowy w każdej chwili do wygłupów.

  Pierwsza seria liczyć będzie 13 odcinków. Na ekranach przygody Kuby i Śruby będzie można obejrzeć w połowie 2016 r.
  W bielskim SFR zdają sobie sprawę, że w dobie ogromnej ilości filmów dla dzieci, zalewu animacji na sporej liczbie kanałów dziecięcych, niełatwo przebić się z nowym serialem. Andrzej Orzechowski przypomina historię z dużą pełnometrażową produkcją bielskiego SFR "Gwiazda Kopernika", która pojawiła się na ekranach kin w 2009 roku.

  - Film był wprowadzony przez znanego dystrybutora w kraju, ale bez przerwy otrzymywaliśmy sygnały świadczące o tym, że ludzie nie wiedzą, że taki film w ogóle wszedł na ekrany - mówi szef SFR.

  Prowadzony przez animowanych bohaterów blog ma zapobiec podobnej sytuacji. Piotr Płatek z bielskiego SFR, pomysłodawca bloga Kuby i Śruby, przyznaje, że jest on skierowany do dzieci starszych, które potrafią się już posługiwać komputerem, a także do rodziców.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama