[Liga Mistrzów] Lewandowski siedział na ławce, więc Bayern...

[Liga Mistrzów] Lewandowski siedział na ławce, więc Bayern nie strzelił gola

Pep Guardiola zostawił "Lewego" w rezerwie i nie była to dobra decyzja trenera Bayernu. Goście mieli we Lwowie ogromną przewagę, ale brakowało im wykończenia akcji. Bawarczycy przez 60 procent czasu gry byli przy piłce przeprowadzając w sumie 35 groźnych akcji, ale oddali tylko jeden celny strzał, bo nie mieli klasycznego środkowego napastnika. Polak wszedł na murawę dopiero na ostatni kwadrans, ale wówczas goście grali już w dziesiątkę, bo w 65 minucie z boiska za dwie żółte kartki wyrzucony został Xabi Alonso. Był to jubileuszowy setny występ Hiszpana w LM.

W meczu w Paryżu długo byliśmy świadkami piłkarskich szachów. Przerwał je dopiero gol dla Chelsea. Londyńczycy objęli prowadzenie po wspaniałej akcji trójki obrońców. John Terry dośrodkował piłkę w pole karne, Gary Cahil podbił ją piętą, a Serb Branislav Ivanović głową posłał do siatki. PSG po przerwie ruszył do ataku i wyrównał po uderzeniu głową pozostawionego bez opieki w polu karnym Urugwajczyka Edinsona Cavaniego.

Dziś najciekawiej zapowiada się w LM spotkanie Schalke z Realem. Rok temu Królewscy wyg-rali w 1/8 finału dwumecz z Nie-mcami aż 9:2, więc piłkarze z Gelsenkirchen pałają żądzą rewanżu. Czy jednak są w stanie dobrać się do skóry Cristiano Ronaldo i jego kolegów z Madrytu?