A1 za darmo! Walczymy i zdobywamy poparcie

  A1 za darmo! Walczymy i zdobywamy poparcie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nasza akcja wciąż trwa! Walczymy o bezpłatny przejazd autostradą A1 na trasie Sośnica-Gorzyczki. To naturalna obwodnica dla miast tzw. aglomeracji rybnickiej (Rybnik, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Żory, Racibórz). Alternatywą jest stara, zakorkowana droga 78. Staramy się, żeby Ministerstwo Infrastruktury zmieniło przepisy i umożliwiło nieodpłatny przejazd tym odcinkiem.
  A1 za darmo! Walczymy i zdobywamy poparcie

  ©Arkadiusz Gola

  NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z DRÓG WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  CZYTAJ O AKCJI SPOŁECZNEJ A1 ZA DARMO

  ZAPISZ SIĘ DO GRUPY SPOŁECZNEJ DARMOWE AUTOSTRADY NA ŚLĄSKU

  Dziękujemy, że jesteście z nami na profilu facebook /a1zadarmo. Są z nami także śląskie media: TV Silesia, Radio Katowice, Nowiny Rybnickie oraz Radio 90.

  A1 bez opłat? Rozmawiamy o tym

  Zbigniew Rynasiewicz (PO), przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury:

  Temat akcji dotyczącej autostrady A1 wolnej od opłat w województwie śląskim jest nam znany. Otrzymałem już w tej sprawie pisma od prezydenta Rybnika i samorządowców z Bytomia. Zdajemy sobie sprawę z wyjątkowej sytuacji Śląska i dlatego trwają dyskusje w Sejmie i w ramach Komisji Infrastruktury jak rozwiązać ten autostradowy węzeł. na razie wszystko jest możliwe, bo żadne wiążące decyzje na temat wprowadzenia opłat nie zapadły. Dlatego uważam temat za otwarty. Tak jak rozmowy o wolnych przejazdach w obrębie Krakowa, Tarnowa czy Rzeszowa w wypadku autostrady A4.

  Jeśli chodzi konkretnie o temat autostrady A1 na terenie województwa śląskiego, to osobiście zajmuje się nim przewodniczący naszego Klubu Parlamentarnego Tomasz Tomczykiewicz, a to oznacza, że traktujemy sprawę poważnie i priorytetowo.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama