400 najzdolniejszych uczniów otrzymało stypendia naukowe....

  400 najzdolniejszych uczniów otrzymało stypendia naukowe. Miesięcznie 340 zł [LISTA STYPENDYSTÓW]

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  400 najzdolniejszych gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymało w środę stypendia w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku
  1/35
  przejdź do galerii

  400 najzdolniejszych gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymało w środę stypendia w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku – VI edycja”. ©Tomasz Żak/Urząd Marszałkowski Katowice

  400 najzdolniejszych gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymało w środę stypendia w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku – VI edycja”. ZOBACZCIE ZDJĘCIA Co miesiąc najzdolniejsi uczniowie otrzymywać będą 340 zł. Warto się uczyć.
  W środę Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach (ul. Dąbrowskiego 23) odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku – VI edycja”.

  Zarząd Województwa Śląskiego przyznał 400 najzdolniejszym gimnazjalistom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych stypendia w wysokości 340,00 zł miesięcznie.

  „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku” to projekt realizowany od 2008 roku, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, wspierający uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych i technicznych, stale zamieszkujących na terenie województwa śląskiego, znajdujących się w sytuacji materialnej istotnie ograniczającej możliwości osobistego i naukowego rozwoju.


  Uczestniczący w projekcie uczniowie otrzymują wsparcie stypendialne oraz podlegają opiece dydaktycznej nauczyciela, pedagoga szkolnego lub doradcy zawodowego zatrudnionego w szkole ucznia. Celem opieki dydaktycznej jest pomoc stypendyście w wykorzystaniu stypendium na cele edukacyjne i monitorowanie jego naukowych osiągnięć - informuje biuro prasowe śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

  KLIKNIJ I POZNAJ STYPENDYSTÓW:
  LISTA STYPENDYSTÓW


  Dotychczas, w ramach pięciu zrealizowanych edycji projektu wsparciem stypendialnym objęto ponad 2800 uczniów naszego regionu, wydatkując na ten cel blisko 10 milionów złotych.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama