Andrzej Duda w Katowicach i Będzinie. Czy to nowy prezydent...

  Andrzej Duda w Katowicach i Będzinie. Czy to nowy prezydent RP?

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kandydat na prezydenta RP spotkał się z mieszkańcami w Skierniewicach. Niestety okazuje się, że podobne spotkanie w Będzinie raczej nie dojdzie do s
  1/11
  przejdź do galerii

  Kandydat na prezydenta RP spotkał się z mieszkańcami w Skierniewicach. Niestety okazuje się, że podobne spotkanie w Będzinie raczej nie dojdzie do skutku ©Sławomir Burzyński

  Kandydat na prezydenta RP Andrzej Duda jest dzisiaj w Katowicach. O godz. 12 odbędzie się debata górnicza. W Będzinie natomiast spotka się z samorządowcami w Starostwie Powiatowym w Będzinie. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15. Nie będzie to jednak spotkanie przeznaczone dla mieszkańców.
  Kandydat na prezydent RP Andrzej Duda przyjeżdża w czwartek do Katowic i Będzina.

  W Katowicach w Oku Miasta odbędzie się debata górnicza.

  ZOBACZ KONIECZNIE NA ŻYWO:
  ANDRZEJ DUDA W KATOWICACH ZAPOWIADA PAKT DLA ŚLĄSKA


  Spotkanie Andrzeja Dudy z samorządowcami będzie spotkaniem zamkniętym, oznacza to, że nie wezmą w nim udziału mieszkańcy.

  Według najnowszego sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24, Bronisław Komorowski wygrałby wybory prezydenckie, ale dopiero w drugiej turze.

  W I turze Bronisław Komorowski zdobyłby 47 proc. głosów (to strata 18 punktów procentowych względem poprzedniego sondażu), co oznacza, że doszłoby do II tury wyborów. Dostałby się do niej również Andrzej Duda dzięki 24 proc. głosów poparcia (zysk 3 punktów). Magdalena Ogórek mogłaby liczyć na 7-procentowy wynik (zysk 1 punktu). Janusz Palikot zdobyłby 6 proc. głosów wyborców (zysk 5 punktów). 4 proc. ankietowanych oddałoby swój głos na Pawła Kukiza. Janusz Korwin-Mikke otrzymałby 3-procentowe poparcie wyborców. Adam Jarubas dostałby 2 proc. głosów, a Anna Grodzka 1 proc.

  W II turze wyborów prezydenckich 59 proc. wyborców zagłosowałoby na Bronisława Komorowskiego. Andrzej Duda zdobyłby 27-procentowe poparcie. 10 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie weźmie udziału w II turze, zaś 4 proc. wyborców to osoby niezdecydowane.

  Millward Brown przeprowadził badanie dla Faktów TVN i TVN24 16.02 na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej 1000 osób pełnoletnich.  - Polska nie liczy się na arenie międzynarodowej i nie ma wpływu na wydarzenia, które decydują o bezpieczeństwie w Europie, a także mają znaczenie dla polskiego bezpieczeństwa i suwerenności - stwierdził Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta RP, podczas konferencji w Sejmie.

  Duda skrytykował politykę zagraniczną prowadzoną w ostatnich latach przez polski rząd oraz prezydenta Bronisława Komorowskiego.

  - Sytuacja na Ukrainie jest symbolem fiaska działań naszej dyplomacji. Polska nie uczestniczy w rozmowach o planie pokojowym w sąsiadującej z nami Ukrainie i nie ma żadnego wpływu na uzgadniane tam porozumienia - ocenił kandydat PiS.

  Andrzej Duda podkreślił, że rozmowy pokojowe w Mińsku odbyły się nie tylko bez udziału polskiego rządu ale też bez udziału Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej i pani Mogherini jako szefowej unijnej dyplomacji.

  - To pokazuje rzeczywistą pozycję i rzeczywiste wpływy Polski i polskich polityków w Europie- ocenił Duda.

  Kandydat PiS pytał retorycznie o upoważnienie kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Francois Hollanda do reprezentowanie Europy w rozmowach z Putinem w Mińsku.

  - Nie słyszałem by mieli mandat od wszystkich krajów europejskich, nie wiem czy negocjowali w imieniu całej Europy czy tylko w imieniu swoich krajów. Nie słyszałem by głos na ten temat zabierał Donald Tusk, nazywany przecież prezydentem Europy- mówił Duda.

  Jego zdaniem pytania takie zadaje sobie większość krajów europejskich.

  - W obliczu poważnego zagrożenia w Europie nie ma jedności a większość krajów unijnych nie czuje się wystarczająco reprezentowana - ocenił polityk PiS.

  Zadeklarował, że jako prezydent będzie dążył do suwerennej polityki zagranicznej w ramach Unii Europejskiej oraz wzmocnienia roli Polski w strukturach europejskich.

  - Dyplomacja prowadzona przez rząd i prezydenta musi skutecznie zapewnić realizację narodowych interesów. Obecna tego zadania nie spełnia, trzeba to radykalnie zmienić - podkreślił kandydat PiS.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To ministrowie Duda i Kownacki załatwiali ułaskawienie wspólnika Dubienieckiego ale polska cebulandi

  Gienia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  Piotr Kownacki i Andrzej Duda, ministrowie w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zwracali się do Prokuratora Generalnego w sprawie ułaskawienia Adama S. - dowiedziało się Radio ZET.
  Adam S.,...rozwiń całość

  Piotr Kownacki i Andrzej Duda, ministrowie w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zwracali się do Prokuratora Generalnego w sprawie ułaskawienia Adama S. - dowiedziało się Radio ZET.
  Adam S., skazany za wyłudzenie biznesmen z Kwidzyna, jest wspólnikiem Marcina Dubienieckiego, męża Marty Kaczyńskiej. Uwagę mediów przykuło ekspresowe tempo rozpatrzenia wniosku o ułaskawienie. Zaskakujące było także to, że przestępca został ułaskawiony mimo negatywnej opinii prokuratury.

  Duda: "To gra hakami"

  Jak podaje Radio ZET Andrzej Duda prosił Prokuratora Generalnego o udzielenie informacji w sprawie Adama S. i przesłanie do Pałacu Prezydenckiego jego akt w piśmie z 24 lutego 2009 roku. Poinformował też o tym, że Adam S. wystąpił do prezydenta o ułaskawienie go.

  Wcześniej Duda pytany o sprawę Adama S. zasłaniał się niepamięcią i twierdził, że "takich wniosków było wiele". - Zbliża się 10 kwietnia, rocznica katastrofy smoleńskiej, więc zaczyna się gra hakami, by zdyskredytować Lecha Kaczyńskiego - mówił Duda w opublikowanej dziś rozmowie z "Rzeczpospolitą".

  Kownacki: "To Duda się tym zajmował"

  W kolejnym piśmie 8 maja 2009 roku minister Piotr Kownacki oficjalnie wystąpił do Prokuratora Generalnego o wydanie opinii w sprawie wszczętej procedury ułaskawienia biznesmena. Prosił też o nie zasięganie opinii sądu, który skazał Adama S. Jest to prawnie dopuszczalne ale rzadko spotykane - informuje Radio ZET.

  TVN24 podaje też, że to Kownacki podpisał się pod wnioskiem o ułaskawienie Adama S. Sam minister w niedawnej rozmowie z dziennikiem "Polska the Times" stwierdził, że sprawy nie pamięta i kilkakrotnie podkreślił, że to Andrzej Duda "szedł do prezydenta z ułaskawieniami".

  Co łączy Adama S., Dubienieckiego i pracowników kancelarii?

  Adam S. przez blisko osiem lat oszukiwał urząd skarbowy i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wyłudził z PFRON ponad 120 tys. zł, a Skarb Państwa stracił co najmniej 30 tys. zł. W śledztwie i przed sądem interesy Adama S. reprezentował Marek Dubieniecki, ojciec Marcina.

  W lutym 2009 r. Adam S. złożył wniosek o ułaskawienie do Kancelarii Prezydenta. W aktach sądowych nie ma informacji kto przygotował wniosek. Dubieniecki zaprzeczył, że stoi za nim jego kancelaria.

  Po ułaskawieniu Adam S. i Dubieniecki kilkakrotnie prowadzili wspólne interesy. Do dziś są współwłaścicielami jednej z spółek. Media podawały wcześniej, że interesy z nimi miał robić inny minister w kancelarii Lecha Kaczyńskiego - Robert Draba. Sam Draba zaprzecza i twierdzi, że gdy Adam S. dołączył do spółki on nie miał już w niej udziałów.

  Dubieniecki pytany o ułaskawienie Adama S.: "Niech się pan ode mnie odp***" zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Woda z mózgu

  Arbeitloser (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  co to za nie-polska firma "Millward Brown" co robi badania? to jest firma od sztucznego tworzenia wizerunku marek i reputacji wynajęta przez kogoś komu zależy aby się nie zmieniła z przyczyn...rozwiń całość

  co to za nie-polska firma "Millward Brown" co robi badania? to jest firma od sztucznego tworzenia wizerunku marek i reputacji wynajęta przez kogoś komu zależy aby się nie zmieniła z przyczyn geopolitycznych orientacja polityczna elit w Polsce! Wystarczy trochę pogooglować i się wszystko znajdziezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kolejny w kabzie korporacji, układów i układzików

  Normalny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Myślicie, że jak z konkretnej partii to inny, lepszy?
  Wszyscy po jednych i tych samych pieniądzach...
  Jego poglądy polityczny to tylko dodatek na pokaz dla publiki.
  Taki sam jak inni.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pan A. Duda!!! Nie marnujcie głosów na innych, bo wygra ten, co jest!

  Tylko on jest w stanie wygrać z obecnym!!!!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

  Andrzej Duda moim PREZYDENTEM!!!! I może w końcu w Polsce zrobi się normalniej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tam może

  yorg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  być)))

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Będę głosował

  jan 43 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  Tylko na pana DUDĘ młody wykształcony nigdy a nigdy na osobę która bez zrozumienia podpisuje każdą niepopularna ustawę pracę do 67 roku to ja tej osobie proponuję zeby zawinął sobie rękawy i zabrał...rozwiń całość

  Tylko na pana DUDĘ młody wykształcony nigdy a nigdy na osobę która bez zrozumienia podpisuje każdą niepopularna ustawę pracę do 67 roku to ja tej osobie proponuję zeby zawinął sobie rękawy i zabrał się do prawdziwej roboty a wieszanie medali zostawił komuś naprawdę godnymu a wiadomo ze szajka PO i PSL boi się by ktoś inny nie dostał się do władzy i nie sprawdził te setki ich przekrentówzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kolejny czyściciel klomlojtrów !

  Ben (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Dawno należało zlikwidować to fikcyjne i bardzo drogie stanowisko ! http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Komorowski-drozszy-niz-brytyjska-krolowa,wid,13376411,wiadomosc.html?ticaid=113d54

  Zdjęcie autora komentarza
  KNESET

  fajla11

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  DUDUŚ PRZYJECHAŁ DO KOLEBKI POLSKIEGO SEJMU
  HAHAHAHHAHAHAHAA

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oj, ludzie, ludzie...

  ale jesteście dymani... i dobrze wam z tym. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  Żrecie GMo a niedługo nie będziecie mieli wstępu do lasu. Dalej głosujcie na to denne towarzycho. Wcale mi was nie żal.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Andrzej Duda

  franek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 10

  Polski motloch ma trudnosci ze zrozumieniem,co sie dzieje.Ta holota juz zapomnial,jakiego bobu zadali Stalin i Hitler Polakom.Dzisiaj sytuacja jest o wiele gorsza,bo wystarczyl pozar mostu w...rozwiń całość

  Polski motloch ma trudnosci ze zrozumieniem,co sie dzieje.Ta holota juz zapomnial,jakiego bobu zadali Stalin i Hitler Polakom.Dzisiaj sytuacja jest o wiele gorsza,bo wystarczyl pozar mostu w Warszawie,a juz cala nasza armia zostala bez lacznosci.Wiec dzisiaj juz bysmy nie mieli gdzie uciekac,bo teraz sie okazalo,ze Niemcy sie nic nie zmienily od czasow Hitlera.Tylko polscy volksdeutsche sa narazie gora...zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  Tysiąclecie Polnische Wirtschaft

  Deutsch-Oberschlesier

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

  to przede wszystkim wy się nie zmieniliście ten sam burdel i anarchia.
  I jest gorzej bo kiedyś mieliście jakąś zeuropeizowaną elitę.
  A teraz ostał się jeno zdeklasowany hrabia półanalfabeta...rozwiń całość

  to przede wszystkim wy się nie zmieniliście ten sam burdel i anarchia.
  I jest gorzej bo kiedyś mieliście jakąś zeuropeizowaną elitę.
  A teraz ostał się jeno zdeklasowany hrabia półanalfabeta Bul-Komorowski herbu Korczak (żonaty z córką żydowskich UBeków) hehezwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo