Muzełoś będzie największą atrakcją sali edukacyjnej Działu...

  Muzełoś będzie największą atrakcją sali edukacyjnej Działu Przyrody

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rozstrzygnięto konkurs na imię dla łosia, który stał się ozdobą nowo zaadaptowanej sali edukacyjnej Działu Przyrody Muzeum Częstochowskiego.
  Muzełoś będzie największą atrakcją sali edukacyjnej Działu Przyrody

  Muzełoś będzie największą atrakcją sali edukacyjnej Działu Przyrody ©Adrian Heluszka

  Spośród prawie 140 propozycji, które nadesłano, kierownictwo muzeum zdecydowało się nagrodzić 7-letniego Jonasza Marka ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Częstochowie, który jest pomysłodawcą imienia Muzełoś, a także 14-letnią Sandrę Rak. Uczennica Zespołu Szkół w Dąbrowie Zielonej nadała łosiowi imię Muzealnicus roślinożercus.

  - Wybrałem początkowo dziesięć imion, ale wraz z mamą dokonaliśmy wyboru i wybraliśmy imię Muzełoś - opowiada 7-letni Jonasz Marek. Druga laureatka o konkursie dowiedziała się przypadkowo na jednej z lekcji.

  - Wówczas nauczyciel rozdał nam kartki i mogliśmy zaproponować własne propozycje imienia dla łosia. Podałam dwa imiona, ale wybrano akurat Muzealnicus roślinożercus.
  Nazwa wywodzi się od tego, że łoś jest eksponatem muzealnym, a ponadto jest także roślinożercą. Bardzo lubię przyrodę. Mieszkam na wsi i mam z nią stały kontakt - wspomina uczennica z Dąbrowy Zielonej.
  Zwycięzcy otrzymali kubek z fotografią łosia. Nagrodą w konkursie będzie również bezpłatna muzealna lekcja przyrody dla klas, do których uczęszczają uczniowie.

  Konkurs cieszył się dużą popularnością. Choć adresowany był głównie do dzieci i młodzieży, swoje propozycje nadsyłali także dorośli i osoby starsze.

  - Propozycje były przeróżne. Niektórzy inspirowali się nazwą miasta i stąd imię Czesłoś. Mieliśmy w czym wybierać - podkreśla Ewa Kaczmarzyk, kierownik Działu Przyrody Muzeum Częstochowskiego.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Częstochowa: Nie bądź "łoś", wybierz nowe imię dla łosia [KONKURS]  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama