Kinga Mitoraj w biathlonie o błysk narty od złota

Tylko dwie dziesiąte sekundy zabrakło Kindze Mitoraj do złota mistrzostw świata juniorek. O wszystkim zadecydowała szybkość strzelania.

Kinga Mitoraj z BKS Wojsko Polskie Kościelisko/SMS Zakopane zdobyła srebrny medal mistrzostw świata juniorek w biath-lonie w Mińsku. Polka w rywalizacji na dystansie 12,5 km o 0,2 sekundy przegrała tylko z Ukrainą Julią Żurawok. Brąz przypadł Galinie Wiszniewskiej z Kazachstanu.

Mitoraj, która w 2013 roku zdobyła tytuł mistrzyni Polski seniorek ze startu wspólnego, a także Żurawok strzelały bezbłędnie, Polka miała najlepszy czas biegu, a różnica na mecie wynikała z wolniejszego strzelania. Monika Bandyk z BLKS Żywiec była 51.
Kadrę juniorek prowadzi Tomasz Sikora, dla którego jest to największe osiągnięcie w karierze szkoleniowca.

*Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
*Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV