Strażacy. Nowy serial TVP1. W roli głównej Maciej...

  Strażacy. Nowy serial TVP1. W roli głównej Maciej Zakościelny. W tv od 28 lutego 2015 [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Serial TVP1 Strażacy
  1/19
  przejdź do galerii

  Serial TVP1 Strażacy ©TVP

  Życie strażaków z Warszawy i z prowincji pokazuje nowy serial. W obsadzie oprócz Macieja Zakościelnego: Jakub Wesołowski, Weronika Rosati, Marta Ścisłowicz, Olaf Lubaszenko
  Strażacy to nowy serial Telewizji Polskiej, pierwszy odcinek obejrzymy w sobotę 28 lutego o godz. 20.25.

  To pierwszy, polski serial telewizyjny, prezentujący jeden z najszlachetniejszych zawodów świata – strażaka. W ciekawy sposób opowiada historię z życia strażaków OSP, z wyraźnie nakreślonymi wątkami obyczajowymi i sensacyjnymi, okraszonymi zabawnymi perypetiami nietuzinkowych postaci. To opowieść o pasji i bohaterstwie normalnych ludzi, żyjących obok nas. Opisujący blaski i cienie ich życia codziennego.

  Głównym bohaterem jest Adam (Maciej Zakościelny), który znajdzie się na zakręcie swojego życia. Jego narzeczona (Weronika Rosati) wyjeżdża na staż za granicę, a on z Warszawy przenosi się na prowincję,m do Żyrardowa, aby mieć styczność z innym życiem. Rozpoczyna pracę w jednostce ochotniczej straży pożarnej i poznaje naczelniczkę tej jednostki. Pomiędzy nimi zaczyna iskrzyć.

  Odc. 1 serialu Strażacy: – W jednostce zawodowej straży pożarnej w Warszawie dyżur rozpoczyna nowa zmiana. Kapitan Borycki jest zły, że na miejscu nie ma jeszcze aspiranta Adama Wojnara. Strażacy Wojtek Lewicki i Adam Wojnar na motocyklach jadą do jednostki. Zdążają w ostatniej chwili. Borycki miał jechać na staż do Nowego Jorku, decyzją komendanta Kosmali zamiast niego ma pojechać Adam. Kamila, dziewczyna Adama, także wybiera się za ocean na stypendium. Adam jej się oświadcza. Strażacy wyjeżdżają do akcji ratunkowej (zderzenie samochodu z tramwajem). Adam ratuje kierowcę, młodą dziewczynę Beatę, uwięzioną w zakleszczonej karoserii. Działa wbrew zaleceniem Boryckiego. Do jednostki przyjeżdżają strażacy z OSP naczelnik Magda Konarska (którą Adam zdaje się rozpoznawać jako starą znajomą) i prezes Witek Michalak (dobry znajomy komendanta Kosmali). Proszą o pomoc w wodniackim szkoleniu ochotników. 10 odcinków.

  Reżyseria: Maciej Dejczer
  W obsadzie serialu Strażacy: Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, Weronika Rosati, Marta Ścisłowicz oraz dawno nie oglądany na ekranie Olaf Lubaszenko.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama