Ajax - Legia 2:0. Kto się ucieszył z bramki Milika?

W pierwszym meczu 1/16 LE Legia przegrała z Ajaksem 0:1. Trafienie reprezentanta Polski zostało zauważone w Górniku Zabrze i Rozwoju Katowice.

Cieszy nas każda bramka strzelona przez Arka, choć z drugiej strony szkoda, że mistrz Polski przegrał mecz, który był do wygrania - dyplomatycznie stwierdził Marek Koniarek, dyrektor sportowy Rozwoju Katowice. Arkadiusz Milik jest wychowankiem klubu z katowickiego Brynowa.

Kiedy Milik pokonał bramkarza Legii Duszana Kuciaka oficjalne konto Górnika Zabrze i konto kibiców Rozwoju na Twitterze opublikowały tzw. uśmiechniętą buźkę, czyli graficzny znak :). Na nasze pytanie, czy chodziło właśnie o trafienie reprezentanta zabrzański klub odpowiedział krótko: tak.

W Rozwoju nie kryją, że oglądali mecz pod kątek Milika.

- Arek miał jeszcze drugą okazję pod koniec meczu - przypomina Koniarek. - Legia wyszła chyba za bardzo wystraszona. Po przerwie zagrała zupełnie inaczej, a takie sytuacje jakie miała, powinno się wykorzystywać z zamkniętymi oczami. W klubie cieszymy się, że Milik wykorzystał szansę,popisał się świetnym strzałem. Sądząc po tym jak wyglądała druga połowa, w Warszawie będzie ciekawy mecz

Sam Milik podzielił się swymi odczuciami na portach społecznościowych: "Cieszę się, że wykorzystałem swoją szansę. Mecz był ciężki, ale wygraliśmy. Gratuluje Legii dobrej gry. Rewanż nie będzie łatwy, ale nasz cel jest jasny - awans. Do zobaczenia w Warszawie - napisał napastnik, który z Rozwoju trafił do Górnika.

Legia zagrała w czwartek bez Miroslava Radovicia, który decyzją trenera Henninga Berga, zasiadł na trybunach. Serb przenosi się do klubu drugiej ligi w Chinach - Hebei China Fortune.