DTŚ: dziury, wandale i brak oświetlenia

  DTŚ: dziury, wandale i brak oświetlenia

  Łukasz Respondek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  DTŚ: dziury, wandale i brak oświetlenia

  ©Marzena Bugała

  Komunikacyjny kręgosłup naszego regionu nie jest idealny. Kierowcy jadąc Drogową Trasą Średnicową (a tylko katowickim odcinkiem codziennie jedzie 100 tys. aut) muszą uważać na dziury, brak oświetlenia, a ich uwagę odwracają pobazgrane wiadukty. Naukowcy i władze stolicy regionu uważają, że należy zmienić sposób zarządzania "średnicówką".
  DTŚ: dziury, wandale i brak oświetlenia

  ©Marzena Bugała

  NAJŚWIEŻSZE WIADOMOŚCI Z DRÓG WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
  Podróż DTŚ jest szybka, ale też z wrażeniami. Już za Katowicami uwagę kierowców odwracają wymalowane farbą przez wandali kładki i wiadukty na wysokości stadionu Ruchu Chorzów. Na odcinku świętochłowickim jest najwięcej dziur. Kierowcy skarżą się, że jest on najrzadziej odśnieżany. Po wjeździe do Rudy Śląskiej - uważaj! Droga w pewnym fragmencie jest ciemna, bo nie działa oświetlenie.

  - Naszym zadaniem jest tylko i wyłącznie budowa tej drogi. Nie zarządzamy nią i nie utrzymujemy. To leży w gestii gmin - tłumaczy Danuta Żak, rzecznik DTŚ SA. Czy taki sposób zarządzania jest dobry? - To bardzo poważny błąd, który został powielony z dróg krajowych. Tak istotna trasa powinna mieć jeden standard - przekonuje prof. Kazimierz Kłosek, specjalista od transportu z Politechniki Śląskiej.

  Podkreśla, że głównym problemem miast, które należą do GZM-u jest brak wspólnej polityki transportowej.

  - To spowoduje, że droga nie będzie jeszcze zbudowana, a już zacznie podupadać, bo każdy z zarządców będzie przeznaczał na nią inną cząstkę swojego budżetu. Jedni będą się starać bardziej, inni mniej, a efekt z tego taki, że jej stan będzie coraz gorszy - dodaje.

  Świętochłowice


  Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. Na naprawę nawierzchni naszego odcinka DTŚ zarezerwowaliśmy 200 tys. zł. Remonty wykonujemy na bieżąco. Przyjrzę się problemowi odśnieżania. Zimowe prace porządkowe na tej drodze powinny być priorytetem. Wiem, że wielu kierowców skarży się na utrudnienia przy zjeździe w kierunku Bytomia. Przebudowana zostanie sygnalizacja, na Bytomskiej powstanie dodatkowy pas, co ułatwi zjazd w stronę Katowic.

  Ruda Śląska


  Jacek Morek, wiceprezydent Rudy Śląskiej
  Brak oświetlenia wzdłuż drogi zjazdowej z Drogowej
  Trasy Średnicowej do ronda w dzielnicy Chebzie spowodowany jest uszkodzeniem podziemnych kabli elektrycznych. Informacja o awarii została przekazana konsorcjum firm zajmującemu się eksploatacją oświetlenia ulicznego. Awaria zostanie usunięta niezwłocznie po zlokalizowaniu miejsca uszkodzenia kabli.

  Katowice


  Piotr Uszok, prezydent Katowic
  Byłem jedną z osób, która bardzo lob-bowała na rzecz powstania Drogowej Trasy Średnicowej. Jestem też świadomy problemów, jakie wynikają z jej zarządzania. Są to czasem sprawy na pierwszy rzut oka błahe, jak chociażby kwestia odśnieżania. Za utrzymanie tej drogi odpowiada dziś sześć podmiotów. Dlatego proponuję, aby rozważyć powołanie lub przekazać zarządzanie jednej organizacji.

  Chorzów


  Wiesław Raczyński, zastępca prezydenta Chorzowa
  Na przestrzeni ostatnich dwóch lat miasto wykonało na odcinku chorzowskim szereg prac remontowych i koniecznych napraw. W najbliższym czasie MZUiM przystąpi do usunięcia graffiti z osłon kładek dla pieszych. Ich oczyszczanie będzie kosztować nas, podatników, około 15 tys. zł. Sprawę zgłoszono policji, która podjęła czynności w celu ustalenia sprawców dewastacji.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wandale

   Zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   Przyjechały wieśniaki z całej Polski i tak są wychowani że dewastują wszystko. Straż miejska i Policja w końcu zaczęły by ścigać te osoby i ich odpowiednio karać. Na komendzie powinni dostać taki...rozwiń całość

   Przyjechały wieśniaki z całej Polski i tak są wychowani że dewastują wszystko. Straż miejska i Policja w końcu zaczęły by ścigać te osoby i ich odpowiednio karać. Na komendzie powinni dostać taki wpierdol żeby nie potrafili się podnieść z ziemi. Najlepiej powinni mieć na czole wytatuowane żeby wszyscy wiedzieli kim ta osoba jest.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama