Wszyscy możemy pomóc małej chorej częstochowiance

  Wszyscy możemy pomóc małej chorej częstochowiance

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wszyscy możemy pomóc małej chorej częstochowiance
  Oliwia Deska urodziła się ze zdeformowaną buzią - nie miała powieki, noska, kości czołowej. Chce normalnie żyć, bawić się i śmiać jaki inne dzieci. 4-letnia dziewczynka czeka na pomoc. Rodzice apelują o wpłacanie 1 procenta z podatku na konto fundacji, wspomagającej leczenie Oliwii.
  Wszyscy możemy pomóc małej chorej częstochowiance
  - Nasza córeczka jest mądrym i pełnym energii dzieckiem, jest zdrowa neurologicznie - mówią rodzice. - Pragniemy, aby zawsze była tak radosna i nie musiała napotykać na przykrości ze strony rówieśników, kiedy pójdzie do szkoły.

  1 procent podatku jest niedocenianą pomocą, a może zapewnić Oliwii wyleczenie z wady wrodzonej.

  Oliwia przyszła na świat z zespołem wad wrodzonych twarzoczaszki, z których najpoważniejszą była przepuklina oponowo-mózgowa (dodatkowo z szerokim rozstawem oczodołów, tzw. hiperteloryzmem i niedokształceniem nosa oraz brakiem powieki na prawym oczku).

  Teraz jest już po siedmiu operacjach, ale wymaga dalszych zabiegów neurochirurgicznych i plastycznych. Monika i Piotr Deskowie szukali dla córki pomocy w całej Polsce. W końcu trafili do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie-Międzylesiu. Tam trzy zespoły chirurgów kilkanaście godzin operowały małą Oliwię.

  Chirurdzy przeszczepili na czoło kość z innych części czaszki - uformowali główkę. Dzięki temu buzia dziewczynki stała się mniej zdeformowana. Te operacje były refundowane przez NFZ. Oliwia przeszła także skomplikowaną operację neurochirurgiczną w Filadelfii, którą także zrefundował NFZ. Koszty pobytu w USA pomogli opłacić ludzie dobrej woli.

  Koszt jednej operacji to ponad 100 tys. dolarów. Teraz dziewczynkę czeka jeszcze rekonstrukcja kości nosa, powieki i plastyka nosa.

  - Oliwia może liczyć na uzyskanie naturalnego wyglądu pod warunkiem operowania w jednym czasie, na jednej sali operacyjnej przez zespół chirurgów. Niestety pobyt w Filadelfii, w hotelu, jest kosztowny, to ponad 150 dolarów za dobę od osoby - dodają rodzice prosząc o pomoc.

  Wypełniając roczne zeznanie PIT trzeba wpisać: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" KRS 0000037904 Oliwia Deska. W rubryce "informacje uzupełniające 1%" wpisać nazwisko dziecka.


  Czy możliwość przekazywania 1 proc. podatku na takie cele to dobry pomysł?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama