Zobacz wynalazki naukowców Uniwersytetu Śląskiego

  Zobacz wynalazki naukowców Uniwersytetu Śląskiego

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 12 można oglądać wystawę wynalazków pracowników naukowych.
  Innowacyjne rozwiązania pochodzą z różnych jednostek Uniwersytetu Śląskiego: Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii, Wydziału Nauk o Ziemi oraz Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.

  Na wystawę składa się sześć wynalazków. Dwa z nich uzyskały patenty. Są to projekty naukowców z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii prof. zw. dr. hab. Jarosława Polańskiego i dr.
  Roberta Musioła - "Sposób degradacji barwników azowych w procesie oczyszczania ścieków przemysłowych" oraz interdyscyplinarnego zespołu z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska - "Urządzenie do automatycznej biodetekcji toksyczności ogólnej wód (ABTOW)".

  Zaprezentowane zostaną również odkrycia: "Zastosowanie implantów ze stopów niklowo-tytanowych do chirurgicznej korekcji zniekształceń czaszki u dzieci i sposób ich wytwarzania", "Sposób otrzymywania dwu-blokowych monokwazikryształów o wysokiej stabilności i doskonałości strukturalnej oraz urządzenie do realizacji tego sposobu", "Kolumna głośnikowa" oraz "Sposób wytwarzania powłok kompozytowych na aluminium i jego stopach".

  Ekspozycja została przygotowana w ramach jednego z zadań ministerialnego programu ,,Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej". Wszystkie wynalazki przedstawione są na plakatach w formie "ruchomej wystawy".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama