Ul. Gliwicka w Katowicach jednokierunkowa. Inaczej kursuje...

  Ul. Gliwicka w Katowicach jednokierunkowa. Inaczej kursuje komunikacja miejska [ZDJĘCIA, WIDEO]

  KR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Remont Gliwickiej Katowice
  1/15
  przejdź do galerii

  Remont Gliwickiej Katowice ©Arkadiusz Gola

  Modernizacji torowiska przy ul. Gliwickiej w Katowicach ciąg dalszy i nowa organizacja ruchu. Z ruchu został od dzisiaj, 23 lutego, wyłączony jeden pas (od torowiska) od skrzyżowania z ul. Wiśniową, aż do ul. Gałeczki przy granicy z Chorzowem. Na tym odcinku wprowadzono ruch jednokierunkowy w stronę Chorzowa. Dodatkowo z ruchu całkowicie zostało wyłączone skrzyżowanie Gliwickiej z ul. Jana Pawła II. Inaczej pojedzie też komunikacja miejska. Czytajcie!
  Do kiedy potrwają utrudnienia na ul. Gliwickiej w Katowicach? Planowo do końca kwietnia, ale wszystko zależy od pogody, która może skutecznie powstrzymać pracę.

  W związku z kolejnym etapem modernizacji torowiska w ciągu ul. Gliwickiej inaczej pojedzie też komunikacja miejska w tym rejonie. KZK GOP informuje, że:

  Linie autobusowe numer 7, 7N

  - w kierunku Zabrza – po obsłudze przystanku Osiedle Tysiąclecia Mieszka I skierowane zostaną bezpośrednio Drogową Trasą Średnicową.
  Autobusy tych linii nie będą obsługiwać przystanku Załęże Dom Kultury. W zamian za przystanek autobusowo/tramwajowy Załęże Szkoła obsługiwać będą tymczasowy przystanek Załęże DTŚ Szkoła, zlokalizowany w rejonie hipermarketu Auchan. Dodatkowo z uwagi na zakończenie przebudowy infrastruktury tramwajowej realizowanej w Chorzowie Batorym (rejon dworca kolejowego), autobusy tych linii po obsłudze tymczasowego przystanku Załęże DTŚ Szkoła skierowane zostaną aleją BoWiD do ulicy Armii Krajowej z obsługą przystanku Chorzów Batory Dworzec PKP;

  - w kierunku Katowic – po obsłudze przystanku Chorzów Batory Urząd Skarbowy, autobusy tych linii skierowane zostaną ulicą Armii Krajowej, aleją BoWiD do włączenia na obecną trasę, tj. przejazd Drogową Trasą Średnicową.

  Linia autobusowa numer 23

  - w kierunku Zabrza − po obsłudze przystanku Klimzowiec Kościół [nż] autobusy tych linii skierowane zostaną Drogową Trasą Średnicową, aleją BoWiD do ulicy Armii Krajowej z obsługą przystanku Chorzów Batory Dworzec PKP;

  - w kierunku Katowic – po obsłudze przystanku Chorzów Batory Urząd Skarbowy, autobusy tych linii skierowane zostaną ulicą Armii Krajowej, aleją BoWiD do włączenia na obecną trasę, tj. przejazd Drogową Trasą Średnicową.

  Linie autobusowe numer: 51, 109, 138, 238

  - w kierunku Osiedla Tysiąclecia – po obsłudze przystanku Załęże Wiśniowa skierowane zostaną ulicą Gliwicką, następnie pojadą Drogową Trasą Średnicową, zjazdem w ulicę Jana Pawła II, do włączenia się na swoje rozkładowe trasy na przystanku Załęże Dom Kultury (stanowisko tymczasowe, obecnie obowiązujące tylko dla linii numer 7 i 7N);

  - w kierunku Osiedla Witosa – po obsłudze przystanku Osiedle Tysiąclecia Piastów oraz Osiedle Tysiąclecia Mieszka I skierowane zostaną Drogową Trasą Średnicową oraz ulicami: Bracką, Gliwicką do włączenia na przystanku Załęże Wiśniowa. Obsługa przystanku Załęże Dom Kultury realizowana będzie na tymczasowym stanowisku zlokalizowanym przy wiadukcie DTŚ.
  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama