O tajemniczej chorobie będą mówić w Katowicach. Co to jest...

  O tajemniczej chorobie będą mówić w Katowicach. Co to jest twardzina układowa?

  AGA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Twardzina układowa jest chorobą o nieznanej przyczynie, w której dochodzi do włóknienia skóry i narządów wewnętrznych. Choroba dotyczy w części ludzi młodych i może być zagrożeniem życia. Od 26 lutego – 1 marca br. w Katowicach odbędzie się w Katowicach EUSTAR Educational Course 2015.
  Jest to Światowy Kurs dla Lekarzy Reumatologów dotyczący Twardziny Układowej zorganizowany przez Europaen Scleroderma Trial and Research Group (EUSTAR). Jest to najważniejsza na świecie organizacja badająca tą rzadką i ciężką chorobę.

  Kurs EUSTAR jest organizowany w różnych częściach świata. W ubiegłym roku udało się uzyskać zgodę EUSTAR na jego organizację w Katowicach.

  Jest to ważne, bowiem kurs w Katowicach umożliwia udział lekarzom z Polski.
  W kursie weźmie udział aż 19 lekarzy z Polski. Organizatorem kursu jest prof. Eugeniusz J. Kucharz, obecnie prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. Katedra i Klinika Chorób Wewnętrzny i Reumatologii SUM, którą prof. Kucharz kieruje, jest jedyną w Polsce placówką stosującą w leczeniu twardziny układowej przeszczepy autologiczne komórek macierzystych (we współpracy z Klinika Hematologiczną i Transplantacji Szpiku SUM).

  Ma też wyjątkowo dużą (jak na tę bardzo rzadką chorobę) grupę chorych objętych leczeniem. Przy Oddziale działa też jedyne w Polsce stowarzyszenie chorych na twardzinę układową. Otwarcie Kursu EUSTAR, w którym weźmie udział 23 najwybitniejszych badaczy tajemniczej choroby odbędzie się w czwartek 26 lutego o godzinie 14.00 w Hotelu Angelo w Katowicach.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   twardzina układowa

   jagoda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   mojej córce zdiagnozowano twardzinę układową, czy ktoś mógłby mi polecić lekarza specjalizującego się w leczeniu, rechabilitacji tej choroby ? Najlepiej na południu Polski bo tam mieszkam


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Jagody

   Marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Witam Cię. Moja mama choruje na to od 3 lat... Nie ma lekarza specjalisty... W zależności od rodzaju tej twardziny należy kontaktować się z kilkoma lekarzami... Płuca, serce, itd. Reumatolog i Bóg...rozwiń całość

   Witam Cię. Moja mama choruje na to od 3 lat... Nie ma lekarza specjalisty... W zależności od rodzaju tej twardziny należy kontaktować się z kilkoma lekarzami... Płuca, serce, itd. Reumatolog i Bóg tylko jeden wie, co jeszcze. Właśnie wracam od mamy ze szpitala. Cierpi jak mało kto. Ponoć jest nowa program leczenia tego, a własciwie ZASTOPOWANIA tej choroby, dlatego natknąłem się na Twój post.
   Pozdrawiam Cię i życzę wytrwałości!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama