To one wyrwały dziecko z rąk pedofila

  To one wyrwały dziecko z rąk pedofila

  Katarzyna Nylec i Małgorzata Węgiel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zatrzymany przez policję Marek G. ma 40 lat, żonę i syna - ucznia szkoły podstawowej
  1/4
  przejdź do galerii

  Zatrzymany przez policję Marek G. ma 40 lat, żonę i syna - ucznia szkoły podstawowej ©KMP Piekary Śląskie

  Zasługują na miano bohaterek, chociaż same nie chcą tak o sobie mówić. Mirella Migdalska i Ewa Miodońska-Łukaszczyk, dwie mieszkanki Piekar Śląskich, uratowały 11-letnią dziewczynkę przed zboczeńcem, który porwał ją sprzed supermarkretu w centrum miasta. Piszą o nich Katarzyna Nylec i Małgorzata Węgiel
  Wieczorny spacer z psem państwo Łukaszczykowie zawsze zostawiają na jak najpóźniejszą godzinę. Zwyczajowo pada na 21.30. W zeszły czwartek stało się inaczej. Obowiązki, praca, zakupy. Ewa Miodońska-Łukaszczyk z Piekar Śląskich postanowiła przejść się z pupilem wcześniej.

  - Wróciłam do domu około 19.30. Nie chciałam przebierać się i ubierać. Za radą męża wzięłam smycz i wyszłam - wspomina pani Ewa.

  Jak potoczyłyby się losy 11-letniej Ani (imię zmienione na prośbę rodziców), gdyby właścicielka małej sznaucerki przełożyła ten obowiązek na później? O tym woli nie myśleć ani matka dziewczynki, ani policja. Szczęśliwym zrządzeniem losu nauczycielka jednego z piekarskich gimnazjów, Ewa Miodońska-Łukaszczyk stała się aniołem stróżem 11-latki. Zapobiegła tragedii, której żaden rodzic nie byłby sobie w stanie wyobrazić.

  Kobieca intuicja i czujność


  Mirella Migdalska, energiczna 23-letnia pracownica socjalna wybiera się na zakupy z rodzicami i ich wiernym towarzyszem - psem husky o imieniu Max. Przed supermarketem któryś z członków rodziny musi zostać z czworonogiem. Wybór pada na Mirellę. Piekarzanka chroni się przed chłodem w przedsionku sklepu. Siedem stopni na minusie, a na ul. Bytomskiej, głównej arterii miasta, wciąż tłoczno i gwarno. Kobieta trzyma smycz i obserwuje ludzi wokół. Jeszcze nie wie, że za kilkanaście minut rzuci się w pościg, a ktoś będzie jej dozgonnie wdzięczny za uratowanie zdrowia, a może życia dziecka.

  A jednak. Dwie piekarzanki, które wcześniej nigdy się nie spotkały, dokonały prawie niemożliwego. Ich kobieca intuicja, czujność i niewiarygodna odwaga sprawiły, że poszukiwany od miesięcy przez policję pedofil trafił za kratki. 40-letni Marek G. przyznał się też do innego przestępstwa. W styczniu wykorzystał 12-letnią dziewczynkę z Piekar Śląskich. Od tamtej pory był na celowniku funkcjonariuszy. Niewykluczone, że dopuścił się podobnych czynów w innych miastach.

  Dziwna para


  Kilka minut po godzinie 19 dzwony Bazyliki wybiły już pełną godzinę. Wzrok Mirelli przyciąga mężczyzna, który podchodzi do jakiegoś dziecka, szepce mu coś do ucha i całuje w czoło. Po chwili odchodzą. Ten obrazek jest jakiś nienaturalny, nie daje jej spokoju. 11-latka zdawała się na kogoś czekać, ale chyba nie na tego mężczyznę. Na jego widok dziewczynka nawet się nie uśmiechnęła, nie okazała radości. Dziwna para odeszła w milczeniu .
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BRAWO

   ERVINUS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 43

   BRAWO. Tylko nazwisk tych Pan bym nie podawal tak publicznie, nigdy nic potem nie wiadomo.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama