Dokąd po informacje o funduszach? [FUNDUSZE EUROPEJSKIE....

  Dokąd po informacje o funduszach? [FUNDUSZE EUROPEJSKIE. NOWE ROZDANIE]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dokąd po informacje o funduszach? [FUNDUSZE EUROPEJSKIE. NOWE ROZDANIE]
  1/2
  przejdź do galerii
  Fundusze Europejskie Nowe rozdanie. Punkty Informacyjne: Co tydzień przybliżamy Czytelnikom najważniejsze sprawy związane z Funduszami Europejskimi, pokazując, jak wpłyną one na poprawę warunków naszego życia. Mamy również nadzieję, że zainspirujemy przedsiębiorców, działaczy społecznych i inne osoby do podjęcia próby pozyskania środków na realizacje swoich pomysłów. Jednak publikacje prasowe nie wyczerpią wszystkich wątków związanych z tą tematyką. Dlatego wskazujemy dodatkowe, darmowe źródła informacji.
  Najłatwiej dostępnym źródłem wiedzy o funduszach europejskich jest strona internetowa: Funduszeeuropejskie.gov.pl.

  To dobra baza dla tych, którzy myślą o realizowaniu swojego projektu, jednak nie zastąpi ona telefonicznego czy bezpośredniego kontaktu z fachowcem, który odpowie na pytania i pomoże zinterpretować nie dla wszystkich klarowne zapisy. Właśnie po to powstała sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

  Punkty informacyjne funkcjonują we wszystkich miastach wojewódzkich i niektórych miastach powiatowych. W mniejszych miejscowościach odbywają się dyżury zamiejscowe PIFE. Są to mobilne punkty informacyjne organizowane w zależności od zapotrzebowania na informację. Wszystkie punkty organizują również spotkania i szkolenia, które są poświęcone konkretnym tematom lub rodzajom wsparcia z UE.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  FUNDUSZE EUROPEJSKIE OD A DO Z


  Pracownicy sieci pomagają zainteresowanym na każdym etapie – od pomysłu, poprzez realizację projektu, aż po rozliczenie dotacji. Pomagają rozwiać wątpliwości, wytłumaczą niejasności, nie możemy jednak oczekiwać, że napiszą za nas wniosek. Zadaniem konsultanta jest dostarczenie najważniejszych informacji z zakresu Funduszy Europejskich oraz wyjaśnienie krok po kroku, jak ubiegać się o środki europejskie. Warto przygotować się na rozmowę z pracownikiem punktu. Im więcej konkretnych informacji będziemy w stanie przekazać konsultantowi, tym większe jest prawdopodobieństwo, że otrzymamy od niego fachową pomoc.

  Jeżeli zamierzamy dopiero ubiegać się o dofinansowanie, konsultant zapyta z pewnością, kto będzie składać wniosek (firma, organizacja pozarządowa czy np. szkoła wyższa itp.). Będziemy musieli również określić miejsce realizacji projektu i jego przewidywany budżet. Najważniejsza będzie oczywiście informacja o samej istocie projektu.

  Warto zatem zawczasu przygotować sobie krótki i klarowny opis, w którym zawrzemy najistotniejsze założenia naszego projektu. Po uzyskaniu tych informacji konsultant podpowie, czy projekt ma szansę na dofinansowanie i z jakiego programu. Jeżeli mamy pytania dotyczące konkretnego konkursu, przygotujmy oprócz wymienionych informacji także nazwę programu, numer działania, datę oraz numer naboru.

  Kontakt:
  Umów się na spotkanie i odwiedź punkt centralny w swoim mieście: Katowice - tel.: (32) 77 40 172, e-mail: punktinformacyjny@slaskie.pl

  [b]Środa z funduszami

  W każdą pierwszą środę miesiąca odbywają się w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w całym kraju bezpłatne spotkania informacyjne. Każde ze spotkań przeznaczone jest dla innej grupy docelowej
  –np. przedsiębiorców, samorządów itp. Na środę 4 marca organizatorzy zapraszają przede wszystkim członków lokalnych organizacji, przedstawicieli spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych. Na spotkaniu będzie można się dowiedzieć o tym, jak fundusze będą wspierać inicjatywy społeczne, rozwój lokalny oraz przedsięwzięcia z zakresu rewitalizacji.

  "Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna".
  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama